Пәні: Информатика Сыныбы:
Сабақтың өту мерзімі: ________
Сабақтың тақырыбы: LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың
негізгі үлгісін модельдеу: 1 бөлім.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. 3D (3 dimensions — үшөлшемді) графика дегенімізді қалай түсінесіңдер? Робот технологиясына қатысты қандай модульдерді атай аласыздар? |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. LEGO® Digital Designer бағдарламасын Windows негізіндегі компьютерге орнату нұсқаулығын пайдаланып, орнатылады. Бөлшектердің қандай түрлері бар? |
Бағдарламаның қалай қолдануын және тиімді жақтарын көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, орнатылған бағдарламамен жұмыс жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Робот құралдарын бір-бірімен байланыстырады. |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады
тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 1 бөлім.
Сабақтың тақырыбы: LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың негізгі үлгісін модельдеу: 1 бөлім.
Пәні: Информатика Сыныбы:
Сабақтың өту мерзімі: ________
Сабақтың тақырыбы: LEGO® Digital Designer бағдарламасында роботтың
негізгі үлгісін модельдеу: 1 бөлім.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. 3D (3 dimensions — үшөлшемді) графика дегенімізді қалай түсінесіңдер? Робот технологиясына қатысты қандай модульдерді атай аласыздар? |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. LEGO® Digital Designer бағдарламасын Windows негізіндегі компьютерге орнату нұсқаулығын пайдаланып, орнатылады. Бөлшектердің қандай түрлері бар? |
Бағдарламаның қалай қолдануын және тиімді жақтарын көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, орнатылған бағдарламамен жұмыс жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Робот құралдарын бір-бірімен байланыстырады. |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады
тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз













