|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы МЛ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынбаева А. |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025ж. |
|||||
|
Сынып: 1 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Мәтін. Мұғалім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала-өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау Сөздерді тасымалда Кітап, оқушы, көшеде, ағалар, сәлемдесу,тырналар, үлкенді , оқулық. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. 1-жаттығу. Нұрхан Жанаев – ақын. 1933 жылы Қызылорда облысы Тереңөзек ауданы С. Сейфуллин атындағы ауылда туған. Мектепте мұғалім болған, радиода, газетте қызмет атқарған. «Жау, жау, жаңбыр», «Құстар ұшып келеді», «Әнші торғай», «Сыбдырлайды жапырақ», «Ақ көгершін» деген жыр жинақтары бар. Оқылым 1-жаттығу
Мұғалім өлеңді дауыстап, мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды: –Өлең кім жайында? «Мықты дәрігер де, батыл ұшқыш та, білімді ғалым да мұғалімнен білім алған» дегенге келісесіңдер ме? Неліктен? Өзің ұстазың жайлы не айтар едің? «Сұрақ-жауап» арқылы оқушылардың ойын білу. –Өлеңге ат қой. –Мұғалімнен кімдер білім алған? –Мұғалімнің қамқоршы екенін дәлелде. ЕБҚ Өз ұстазың туралы әңгімеле ЕҚБ Ұстаз, мұғалім туралы білетін өлеңдеріңді мәнерлеп оқы. Тіл ұстарту жаттығуын жасату Дәптермен жұмыс Көркем жазу Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ разъезд разъезд разъезд 2-жаттығу жазбаша орындалады. Берілген сөйлемдерді көшіріп жазады. Оқушылар мектепке келді. Қоңырау соғылды. Сабақ басталды. Балалар тапсырманы орындауға қызыға кірісті. 3-жаттығу. Мақалдармен жұмыс. 1.Білекті бірді жығар, Білімді мыңды жығар. 2.Оқу – білім азығы, Білім – ырыс қазығы. Шығармашылық тапсырма. Берілген сөздерді толықтырып, мамандық атауларын құрап жазады. –Кәсіп иесі деп қандай адамдарды айтамыз? –Қандай кәсіп иелерін, мамандықтарды білесіңдер? Кері байланыс Мұғалім бізге не үшін қажет? Мұғалімнің жұмысы қандай? Мұғалім бізге не үйретеді? Мұғалімнің бізге көрсеткен көмегі қандай болды? Мәтін дегеніміз не? Мәтін қандай мақсатта жазылады? Мәтінде қандай бөліктер болуы керек? Мәтіннің негізгі бөліктерін ата. |
Шеңбер құрады Өткенді пысықтау Бөліммен, өлең авторымен танысады Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мақалды жаттайды Шығармашы лық тапсырмалар орындайды Кері байланыс парағы |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Жаңа бөлім туралы түсінігі бар Өлең авторы туралы мәіметтермен танысады Дескриптор: Автор жайлы мағлұмат алады. Өлеңді тізбектей мәнерлеп оқиды. Мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Өлеңге ат қояды. Тамаша! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Көшіріп жазып,мәтін құрайды Дескриптор: Мақалды жаттайды Жаттаған мақалдарын айтады, жазады. Дескриптор: Берілген сөздерді толықтырады Мамандық атауларын құрап жазады. |
Суреттер Жіп Қыстырғыш Қима парақтар https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/1623 Суреттер Оқушы жұмысы Жаттығу Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
Тексерілді: Абишева М.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Мәтін. Мұғалім
Сабақтың тақырыбы: Мәтін. Мұғалім
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы МЛ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынбаева А. |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025ж. |
|||||
|
Сынып: 1 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Мәтін. Мұғалім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала-өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау Сөздерді тасымалда Кітап, оқушы, көшеде, ағалар, сәлемдесу,тырналар, үлкенді , оқулық. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. 1-жаттығу. Нұрхан Жанаев – ақын. 1933 жылы Қызылорда облысы Тереңөзек ауданы С. Сейфуллин атындағы ауылда туған. Мектепте мұғалім болған, радиода, газетте қызмет атқарған. «Жау, жау, жаңбыр», «Құстар ұшып келеді», «Әнші торғай», «Сыбдырлайды жапырақ», «Ақ көгершін» деген жыр жинақтары бар. Оқылым 1-жаттығу
Мұғалім өлеңді дауыстап, мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды: –Өлең кім жайында? «Мықты дәрігер де, батыл ұшқыш та, білімді ғалым да мұғалімнен білім алған» дегенге келісесіңдер ме? Неліктен? Өзің ұстазың жайлы не айтар едің? «Сұрақ-жауап» арқылы оқушылардың ойын білу. –Өлеңге ат қой. –Мұғалімнен кімдер білім алған? –Мұғалімнің қамқоршы екенін дәлелде. ЕБҚ Өз ұстазың туралы әңгімеле ЕҚБ Ұстаз, мұғалім туралы білетін өлеңдеріңді мәнерлеп оқы. Тіл ұстарту жаттығуын жасату Дәптермен жұмыс Көркем жазу Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ Ұұ разъезд разъезд разъезд 2-жаттығу жазбаша орындалады. Берілген сөйлемдерді көшіріп жазады. Оқушылар мектепке келді. Қоңырау соғылды. Сабақ басталды. Балалар тапсырманы орындауға қызыға кірісті. 3-жаттығу. Мақалдармен жұмыс. 1.Білекті бірді жығар, Білімді мыңды жығар. 2.Оқу – білім азығы, Білім – ырыс қазығы. Шығармашылық тапсырма. Берілген сөздерді толықтырып, мамандық атауларын құрап жазады. –Кәсіп иесі деп қандай адамдарды айтамыз? –Қандай кәсіп иелерін, мамандықтарды білесіңдер? Кері байланыс Мұғалім бізге не үшін қажет? Мұғалімнің жұмысы қандай? Мұғалім бізге не үйретеді? Мұғалімнің бізге көрсеткен көмегі қандай болды? Мәтін дегеніміз не? Мәтін қандай мақсатта жазылады? Мәтінде қандай бөліктер болуы керек? Мәтіннің негізгі бөліктерін ата. |
Шеңбер құрады Өткенді пысықтау Бөліммен, өлең авторымен танысады Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мақалды жаттайды Шығармашы лық тапсырмалар орындайды Кері байланыс парағы |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Жаңа бөлім туралы түсінігі бар Өлең авторы туралы мәіметтермен танысады Дескриптор: Автор жайлы мағлұмат алады. Өлеңді тізбектей мәнерлеп оқиды. Мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Өлеңге ат қояды. Тамаша! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Көшіріп жазып,мәтін құрайды Дескриптор: Мақалды жаттайды Жаттаған мақалдарын айтады, жазады. Дескриптор: Берілген сөздерді толықтырады Мамандық атауларын құрап жазады. |
Суреттер Жіп Қыстырғыш Қима парақтар https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/1623 Суреттер Оқушы жұмысы Жаттығу Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
Тексерілді: Абишева М.
шағым қалдыра аласыз













