Қысқамерзімді жоспар
№5-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары.
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шенгельбева К.А. |
|
Күні: |
19.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 «А», 9 «Ә», 9 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау |
|
Сабақтың мақсаты: |
жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөледі, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік пен жауапкершілік |
|
Аптаның дәйексөзі |
Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс. |
Жазылым дағдысын дамытуға арналған тапсырма. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. Үй тапсырмасын тексеру. Оқылым мәтініндегі бірне ше жай сөйлемді анықтап, оларды құрмалас сөйлем дерге айналдырып жазың дар |
Амандасады, сабаққа келмеген оқушылар туралы мәлімет береді. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді. 67 бет, 7-тапсырма |
ҚБ. Мұғалім комментарийі |
Оқулық, оқушының дәптері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сұрақтар: 1.Елорда тарихы мен қалып та су кезеңдері туралы қан дай ақпарат білесіңдер? 2. Суреттердегі астанамыз дың келбетін 5 сөзбен қалай сипаттар едіңдер? |
Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
ҚБ. Мұғалім комментарийі |
Оқулық, суреттер, оқушының дәптері
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
№2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, еліміздің астанасының даму кезеңде рін «Хронологиялық кесте» әдісі мен сипаттаңдар. |
№2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, еліміздің астанасының даму кезеңдерін «Хронологиялық кесте» әдісі мен сипаттайды. |
Дескриптор: -Негізгі ақпараттарды жинақтайды. - хронологиялық кесте толтырады -Пікір алмасады. Жалпы- 3 балл |
Оқулық |
|
Жеке жұмыс |
№4-тапсырма. Оқылым мәтініндегі жай сөйлемдер ді өзара байланыстырып, салалас, сабақтас және аралас құрмалас сөйлемдер құрастырып жазыңдар. |
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындайды. Берілген құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіреді. |
Дескриптор: -Жасалу жолын түсіндіреді. -Орындайды. Жалпы- 4 балл |
ДК экраны |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мен сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаймын. Үйге тапсырма. 71 бет, 6-тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары.
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары.
Қысқамерзімді жоспар
№5-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары.
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шенгельбева К.А. |
|
Күні: |
19.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 «А», 9 «Ә», 9 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының елордасы. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау |
|
Сабақтың мақсаты: |
жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөледі, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік пен жауапкершілік |
|
Аптаның дәйексөзі |
Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс. |
Жазылым дағдысын дамытуға арналған тапсырма. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. Үй тапсырмасын тексеру. Оқылым мәтініндегі бірне ше жай сөйлемді анықтап, оларды құрмалас сөйлем дерге айналдырып жазың дар |
Амандасады, сабаққа келмеген оқушылар туралы мәлімет береді. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді. 67 бет, 7-тапсырма |
ҚБ. Мұғалім комментарийі |
Оқулық, оқушының дәптері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сұрақтар: 1.Елорда тарихы мен қалып та су кезеңдері туралы қан дай ақпарат білесіңдер? 2. Суреттердегі астанамыз дың келбетін 5 сөзбен қалай сипаттар едіңдер? |
Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
ҚБ. Мұғалім комментарийі |
Оқулық, суреттер, оқушының дәптері
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
№2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, еліміздің астанасының даму кезеңде рін «Хронологиялық кесте» әдісі мен сипаттаңдар. |
№2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, еліміздің астанасының даму кезеңдерін «Хронологиялық кесте» әдісі мен сипаттайды. |
Дескриптор: -Негізгі ақпараттарды жинақтайды. - хронологиялық кесте толтырады -Пікір алмасады. Жалпы- 3 балл |
Оқулық |
|
Жеке жұмыс |
№4-тапсырма. Оқылым мәтініндегі жай сөйлемдер ді өзара байланыстырып, салалас, сабақтас және аралас құрмалас сөйлемдер құрастырып жазыңдар. |
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындайды. Берілген құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіреді. |
Дескриптор: -Жасалу жолын түсіндіреді. -Орындайды. Жалпы- 4 балл |
ДК экраны |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мен сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаймын. Үйге тапсырма. 71 бет, 6-тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз















