|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам мен сусын.Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу; 1.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды бейнелеуді және олардан композициялар құрастыруды үйренесің |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Қайталауға арналған тапсырмалар Қима қағазбен жұмыс Тақырыпты ашу Аллдарыңа берілген лентаның ұзындығын өлшеңдер. Сол өлшемді кесінді етіп дәптерлеріңе сызыңдар. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс 1-тапсырма ФС тапсырмасы 2-тапсырма Есеп шартын құрып шығару Сергіту сәті Суретке мұқият қара. ЕБҚ Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болды? Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлше. Спортшы сағат 10:00-де жолға шықты. Мәреге сағат 14:00-де жетті Сонда ол жолда 4 сағат болды 1 кесінді-10м 2 кесінді-7м. 3 кесінді-3м Кесінділерді өлшеп, өлшемін жаз.
ЕҚБ 5см, 10см, 16см, 20см кесінділер сыз. « Музыкалық қозғалыс» әдісі Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Кесіндіні өлше. Берілген кесіндіден 2 см қысқа және 2 см ұзын кесінділер сыз. Мысалы: 2см<4см>6см
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Фигураларды қандай топтарға бөлуге болады?(Кесінділер, үшбұрыштар, дөңгелектер, төртбұрыштар, бесбұрыштар) Кесінділерді өлше. Ең ұзын және ең қысқа кесінділерді ата. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Сурет бойынша есеп құрастыр және шығар. Сұлбасын салып, оны толтыр. Ү Кіші велосипед-?, 1-еуі артық Барлығы-? Велосипед 4+1=5 4+5=9 Ж: барлығы 9 велосипед Зерттеушілік тапсырма ТОптық жұмыс 5-тапсырма Фигураларды қалай топтастыруға болады? 1-топ: Дөңгелектер 2-топ: дөңгелектер емес 3-топ: қызыл түстілер 4-топ: қызыл түсті еместер ҚЖ: Кесінділер сыз. Оларды қосып көр. Қандай фигуралар шықты?
Кері байланыс |
Өлеңді мәнерлеп оқиды Берілген тақырыпқа байланысты суреттерді іріктеп, жиын құрайды Кесінді сызады КЕсінділерді өлшейді Ережемен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Кесінділер сызады Жаттығу жасайды Кесінділер сызады Жұптық жұмыс жасайды Есеп шығарады Фигураларды топтайды Кесінділер ден фигуралар құрастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша жұмыс! Дескриптор: Берілген лентаның ұзындығын өлшейді. Сол өлшемді кесінді етіп дәптерлеріне сызады Дескриптор: Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болғанын анықтайды Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлшейді Дескриптор: Кесіндіні өлшейді. Берілген кесіндіден қысқа және ұзын кесінділер сызуды үйренді Дескриптор: Фигураларды қандай топтарға бөлуге болатынын айтады Кесінділерді өлшейді Ең ұзын және ең қысқа кесінділерді атайды. Дескриптор: Сурет бойынша есеп құрастырады және шығарады. Сұлбасын салып, оны толтырады. Дескриптор: Фигураларды ерекшеліктеріне қарай топтарға бөледі Фигураларды ажырата алады Дескриптор: Кесінділер сызады. Оларды қосып көреді Қандай фигуралар шыққанын атайды |
суреттер Асықтар Суреттер Ленталар Суреттер
Оқулық
Оқушы жұмысы Музыка Қимылдар Суреттер Кесінділер Оқулық Суреттер Есеп сызбасы Суреттер Кері байланыс |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы:Геометриялық фигуралар.
Сабақтың тақырыбы:Геометриялық фигуралар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам мен сусын.Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу; 1.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды бейнелеуді және олардан композициялар құрастыруды үйренесің |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
апта дәйексөзі: «Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Қайталауға арналған тапсырмалар Қима қағазбен жұмыс Тақырыпты ашу Аллдарыңа берілген лентаның ұзындығын өлшеңдер. Сол өлшемді кесінді етіп дәптерлеріңе сызыңдар. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс 1-тапсырма ФС тапсырмасы 2-тапсырма Есеп шартын құрып шығару Сергіту сәті Суретке мұқият қара. ЕБҚ Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болды? Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлше. Спортшы сағат 10:00-де жолға шықты. Мәреге сағат 14:00-де жетті Сонда ол жолда 4 сағат болды 1 кесінді-10м 2 кесінді-7м. 3 кесінді-3м Кесінділерді өлшеп, өлшемін жаз.
ЕҚБ 5см, 10см, 16см, 20см кесінділер сыз. « Музыкалық қозғалыс» әдісі Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Кесіндіні өлше. Берілген кесіндіден 2 см қысқа және 2 см ұзын кесінділер сыз. Мысалы: 2см<4см>6см
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Фигураларды қандай топтарға бөлуге болады?(Кесінділер, үшбұрыштар, дөңгелектер, төртбұрыштар, бесбұрыштар) Кесінділерді өлше. Ең ұзын және ең қысқа кесінділерді ата. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Сурет бойынша есеп құрастыр және шығар. Сұлбасын салып, оны толтыр. Ү Кіші велосипед-?, 1-еуі артық Барлығы-? Велосипед 4+1=5 4+5=9 Ж: барлығы 9 велосипед Зерттеушілік тапсырма ТОптық жұмыс 5-тапсырма Фигураларды қалай топтастыруға болады? 1-топ: Дөңгелектер 2-топ: дөңгелектер емес 3-топ: қызыл түстілер 4-топ: қызыл түсті еместер ҚЖ: Кесінділер сыз. Оларды қосып көр. Қандай фигуралар шықты?
Кері байланыс |
Өлеңді мәнерлеп оқиды Берілген тақырыпқа байланысты суреттерді іріктеп, жиын құрайды Кесінді сызады КЕсінділерді өлшейді Ережемен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Кесінділер сызады Жаттығу жасайды Кесінділер сызады Жұптық жұмыс жасайды Есеп шығарады Фигураларды топтайды Кесінділер ден фигуралар құрастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша жұмыс! Дескриптор: Берілген лентаның ұзындығын өлшейді. Сол өлшемді кесінді етіп дәптерлеріне сызады Дескриптор: Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болғанын анықтайды Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлшейді Дескриптор: Кесіндіні өлшейді. Берілген кесіндіден қысқа және ұзын кесінділер сызуды үйренді Дескриптор: Фигураларды қандай топтарға бөлуге болатынын айтады Кесінділерді өлшейді Ең ұзын және ең қысқа кесінділерді атайды. Дескриптор: Сурет бойынша есеп құрастырады және шығарады. Сұлбасын салып, оны толтырады. Дескриптор: Фигураларды ерекшеліктеріне қарай топтарға бөледі Фигураларды ажырата алады Дескриптор: Кесінділер сызады. Оларды қосып көреді Қандай фигуралар шыққанын атайды |
суреттер Асықтар Суреттер Ленталар Суреттер
Оқулық
Оқушы жұмысы Музыка Қимылдар Суреттер Кесінділер Оқулық Суреттер Есеп сызбасы Суреттер Кері байланыс |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















