Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сағат жетіде тұрамын.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №2
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат жетіде тұрамын |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді таба алады және сөйлеу барысында қолданады; Көпшілігі:мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере біледі; Кейбірі Сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Қане қанат
жазайық, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
|||||||||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі -Сенің көңіл-күйің қандай? -Сабаққа дайынсың ба? -Сабақ нешеде басталады? -Сағат неше болды? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін өз күн тәртіптеріңді айтасыңдар, сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар, жұптасып диалог құруға дағдыланасыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы: Жаңка сөздермен жұмыс жасайды.
Сағат жетіде тұрамын Сен нешеде тұрасың? Ол нешеде тұрады? Мен таңертең жаттығу жасаймын.
Оқылым Айтылым Оқушыларға бағыт- бағдар беріп, қайталатады. Тақтамен жұмыс жасауға дағдыландырады. Сөздерді дұрыс айтуына мән береді. Қатесін дер кезінде түзетеді.
Оқулықпен жұмыс
2- тапсырма Сергіту сәті «Есімдер» жатығуы Мақсаты: жағымды қарым-қатынастықты туғызу. Нұсқау: Оқушылар өз есімдерін айтады және өзін бейнелейтін 3 сөз айтады. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс 4- тапсырма Топтық жұмыс 5- тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. Мұғалім қате кеткен тұстарын түзейді. 6- тапсырма Парталасымен диалог құруға қолайлы жағдай жасайды, бағыт- бағдар береді. Түсінбеген тұстарын түсіндіреді. |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Жаңа сөздер: Таңертең, жарым, жуыну, жаттығу жасау. Оқушылар оқиды, қайталайды.
Мен таңертең жетіде тұрамын. Жуынамын. Жеті жарымда тамақ ішемін. Тыңдалым Мәтінді тыңдайды. -Әлібек нешеде тұрады? -Ол не істейді? Оқылым Айтылым Мәтінді оқиды, мәтін мазмұны бойынша төмендегі әрекеттерді нешеде орындайтынын сызбаға сүйеніп айтады. Оқылым Сөздерді сәйкестендіріп оқиды
Айтылым Суреттерге қарап Әлібектің не істейтінін айтады. Жазылым Сұрақтарға жауап жазады: *Сен таңертең нешеде тұрасың? *Сен нешеде тамақ ішесің? *Сен нешеде мультфильм көресің? * Сен нешеде футбол ойнайсың? Айтылым Интербелсенді тақтада берілген суреттерге қарап үлгі бойынша диалог құрады. Тақтада оқушылардың күнделікті күн тәртібі берілген. Таңертең нешеде тұратыны, жаттығуға қанша уақыт бөлетіні, мектепке нешеде баратыны, тамақтану уақыты,кешкі серуен, ұйқыға жатар кезін белгілеп айтып кетеді. |
Ауызша кері байланыс беру
Оқушылар өзін –өзі бағалайды, смайликтер арқылы
«Алма ағашы» бағалау парағы |
«Сағаттар сөйлейді» плакаты
Сөз сөйлем сызбалары
Сиқырлы сағат
Сағаттар
Интербеленді тақтада берілген сағат суреттері
Интербелсенді тақта |
|||||||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
күн тәртібі, уақыт, сағат сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Жетіде тұрған баланың Болады ісі өнімді Күн менен апта, қарағым Өтеді сонда көңілді |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды. Есте сақта
Сен таңертең нешеде тұрасың? Мен таңертең жетіде тұрамын. |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |