«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
3.Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
Айтбай Жаннат Амангелдіқызы |
|
Күні: |
06.11.2025 |
|
Сабақтың тақырыбы |
2-сабақ. Сағат жетіде тұрамын |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. 3.2.1.1-берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлесу барысында қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Берілген тақырыпқа қатысты сөздерді тауып, сөйлеу барысында қолданады. |
|
Ойлау дағдылар деңгейі |
Білу және түсіну ,қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психология- лық ахуал қалыптастырамын.оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызамын, сәлемдесемін, жоқ оқушыларды түгендеймін. |
Сәлемдеседі, бір біріне жақсы тілектер айтады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
5 минут Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут |
ИҮй тапсырмасын «стикер сөйлейді» әдісі арқылы тексеремін-оқушылардың бірінің орындығының артына стикер жапсырып кетемін. Қызығушылықты ояту. Топтық жұмыс Ө.Ақыпбековтың «Менің таңым» атты өлеңін тыңдатамын,түсіндіремін «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: Ерте тұрып күнде мен, Терезені ашамын. Сәлем! – деймін күнге мен, Шаттық әнге басамын. Қолды шайып мен енді, Жарты шыны су ішем. Шынықтырып денемді, Жаттығуға кірісем... - Балалар, қалай ойлайсыңдар, өлеңде не туралы айтылған? Сендер күнделікті іс-әрекеттерің туралы не айтасыңдар? Күн тәртібін құрасыңдар ма? |
Қай оқушының орындығында стикер жабыстырылып тұр сол оқушы үй тасырмасын айтып бастайды Ссағат он екіде не жасағандықтары туралы 3 сөйлем Жазып және суретін бейнелеп келеді «Бос ұяшық» әдісі арқылы тақтада сандардың бірін кез-келген оқушы таңдайды ,қай оқушының есімі шығады сол жетелеу сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор: - сөйлем құрастырады-1 балл -Суретін салады-1 балл Дескриптор тыңдалымға арналған мәтінді тыңдайды -1 балл Сұрақтарға жауап береді,түсінеді-2 балл |
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10 минут 8 минут |
«Сөздерді сәйкестендіру» 1.жуынамын А)Ас ішу 2.сағат жетіде Б) Ұйқыдан ояну 3.таңғы ас ішемін В)Бетті,қолды тазалау 4.Тұрамын Г)Уақыт көрсеткіші 1 «Сөздік тостаған» әдісі Әр оқушыға кезекпен тостағаннан 2-3 сөз тапқызамын,тапқан сөздермен сөйлем құратамын. |
Сол жақтағы сөздерді оң жақтағы мағынасына сәйкестендіре біледі Әр оқушы кезекпен тостағаннан 2-3 сөз табады,тапқан сөздермен сөйлем құрастырып қолданады. |
Дискриптор Сөздерді сәйкестендіре біледі-2балл Дескриптор: Тақырыпқа қатысты2-3сөз табады-1 балл Тапқан сөздерді қолданып,сөйлем құрастырып -2балл |
Оқулық |
|
Сергіту сәті.оқушылардың бойжазуы үшін орындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын жасатамын |
Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз, Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір, Біз бақытты баламыз, Гүл-гүл жайнап жанамыз, Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергіп қаламыз. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут |
жаңа тақырыпты бекіту үшін күн тәртібін жоспарлауға қатысты кесте дайындауларын сұраймын. Әрбір оқушыға бағдаршамның түстеріне сәйкес дөңгелектер таратамын. |
осы дөңгелектерді көтереді
|
Бағалау. Бағалау «Бағдаршам» тәсілі арқлы жүзеге асырылады. осы дөңгелектерді көтеруі арқылы өткен сабақты бағалаймын |
Түрлі-түсті қарындаштар, А4 парағы, маркерлер. Жасыл, сары, қызыл дөңгелек тер. |
|
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде сағат 7-де не жасағандығы жөнінде жазып,суретін салып келеді. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сағат жетіде тұрамын
Сағат жетіде тұрамын
«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
3.Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
Айтбай Жаннат Амангелдіқызы |
|
Күні: |
06.11.2025 |
|
Сабақтың тақырыбы |
2-сабақ. Сағат жетіде тұрамын |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. 3.2.1.1-берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлесу барысында қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Берілген тақырыпқа қатысты сөздерді тауып, сөйлеу барысында қолданады. |
|
Ойлау дағдылар деңгейі |
Білу және түсіну ,қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психология- лық ахуал қалыптастырамын.оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызамын, сәлемдесемін, жоқ оқушыларды түгендеймін. |
Сәлемдеседі, бір біріне жақсы тілектер айтады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
5 минут Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут |
ИҮй тапсырмасын «стикер сөйлейді» әдісі арқылы тексеремін-оқушылардың бірінің орындығының артына стикер жапсырып кетемін. Қызығушылықты ояту. Топтық жұмыс Ө.Ақыпбековтың «Менің таңым» атты өлеңін тыңдатамын,түсіндіремін «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: Ерте тұрып күнде мен, Терезені ашамын. Сәлем! – деймін күнге мен, Шаттық әнге басамын. Қолды шайып мен енді, Жарты шыны су ішем. Шынықтырып денемді, Жаттығуға кірісем... - Балалар, қалай ойлайсыңдар, өлеңде не туралы айтылған? Сендер күнделікті іс-әрекеттерің туралы не айтасыңдар? Күн тәртібін құрасыңдар ма? |
Қай оқушының орындығында стикер жабыстырылып тұр сол оқушы үй тасырмасын айтып бастайды Ссағат он екіде не жасағандықтары туралы 3 сөйлем Жазып және суретін бейнелеп келеді «Бос ұяшық» әдісі арқылы тақтада сандардың бірін кез-келген оқушы таңдайды ,қай оқушының есімі шығады сол жетелеу сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор: - сөйлем құрастырады-1 балл -Суретін салады-1 балл Дескриптор тыңдалымға арналған мәтінді тыңдайды -1 балл Сұрақтарға жауап береді,түсінеді-2 балл |
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10 минут 8 минут |
«Сөздерді сәйкестендіру» 1.жуынамын А)Ас ішу 2.сағат жетіде Б) Ұйқыдан ояну 3.таңғы ас ішемін В)Бетті,қолды тазалау 4.Тұрамын Г)Уақыт көрсеткіші 1 «Сөздік тостаған» әдісі Әр оқушыға кезекпен тостағаннан 2-3 сөз тапқызамын,тапқан сөздермен сөйлем құратамын. |
Сол жақтағы сөздерді оң жақтағы мағынасына сәйкестендіре біледі Әр оқушы кезекпен тостағаннан 2-3 сөз табады,тапқан сөздермен сөйлем құрастырып қолданады. |
Дискриптор Сөздерді сәйкестендіре біледі-2балл Дескриптор: Тақырыпқа қатысты2-3сөз табады-1 балл Тапқан сөздерді қолданып,сөйлем құрастырып -2балл |
Оқулық |
|
Сергіту сәті.оқушылардың бойжазуы үшін орындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын жасатамын |
Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз, Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір, Біз бақытты баламыз, Гүл-гүл жайнап жанамыз, Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергіп қаламыз. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут |
жаңа тақырыпты бекіту үшін күн тәртібін жоспарлауға қатысты кесте дайындауларын сұраймын. Әрбір оқушыға бағдаршамның түстеріне сәйкес дөңгелектер таратамын. |
осы дөңгелектерді көтереді
|
Бағалау. Бағалау «Бағдаршам» тәсілі арқлы жүзеге асырылады. осы дөңгелектерді көтеруі арқылы өткен сабақты бағалаймын |
Түрлі-түсті қарындаштар, А4 парағы, маркерлер. Жасыл, сары, қызыл дөңгелек тер. |
|
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде сағат 7-де не жасағандығы жөнінде жазып,суретін салып келеді. |
||||
шағым қалдыра аласыз














