«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбай Жаннат Амангелдіқызы |
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|
Сыныбы: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сағат он екі болды |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1 - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/ кесте толтыру/мазмұндау 3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтады. Нақты сұрақтар құрастырып, жауап береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
– Сәлеметсіңдер ме, балалар! Мен сендерді көргеніме қуаныштымын, бәріміз қол ұстасып, дөңгелене тұрайық. Күндей жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! |
Оқушылар мұғалімдерімен бірге қайталап, бір-біріне тілектер айтады: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!». |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 минут
|
Қызығушылықты ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында сағатты көрсетіп, не екенін, не үшін қолданатынын сұраймын. Тақтада ілінген плакаттағы «сағат» сөзіне ассоциаграмма құрғызамын. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, маркерлерді пайдалану арқылы «сағат» сөзіне ассоциаграмма құрады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 минут
7 минут
7 минут |
Сөздікпен жұмыс. Мен интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын, оқушыларға қайталатады. Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Оқушыларға «Радио» әдісі арқылы мәтінді тыңдатамын.
|
Тыңдалған мәтіннің мазмұнынын өз сөзімен айтады |
Дескриптор:3Б -мәтінді тыңдайды;1 -мәтіннің мазмұнын түсінеді.1 -мазмұнын айтады.1 |
Оқулық |
|
|
2-тапсырма. «Сұрақ құрайық!»
тәсілі. «Сағат тілі» сергіту сәтін жасатамын |
Тапсырманың шарты бойынша сұрақтар құрастырады.
Қимыл қозғалыспен сағат тілдерін көрсетеді |
Дескриптор: 3Б -мәтін бойынша дұрыс сұрақтар құрастырады 2 -нақты сұрақтарды қолданады 1
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» |
Оқулық |
|
|
7 минут |
3-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сен маған,мен саған» әдісін пайдаланып,бір біріне мәтін бойынша сұрақ қояды және жауап береді |
«Сен маған,мен саған» әдісін пайдаланып, мәтін бойынша сұрақ қояды және жауап береді |
Дескриптор:4Б -сұрақтар қояды1 - нақты сұрақтарды қолданады 1 -нақты жауап береді 1 -өз ойын нақты жеткізеді 1 |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 7 минут Ой толғаныс. |
«Кемпірқосақ» әдісі. Оқушыларға желімқағаздар беремін.
|
Оқушылар желімқағаздарды кемпірқосақтың түстеріне желімдеу арқылы сабақ барысындағы көңіл-күйін білдіреді. |
«Бас бармақ» әдісі
|
Стикер |
|
Үйге тапсырма. |
4-тапсыпрма Шығармашылық тапсырма. Сағат суретін салып өз күн тәртібіңді көрсет (сағаттың қасына не істейтініңді жаз) |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сағат он екі
Сағат он екі
«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбай Жаннат Амангелдіқызы |
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|
Сыныбы: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сағат он екі болды |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1 - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/ кесте толтыру/мазмұндау 3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтады. Нақты сұрақтар құрастырып, жауап береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
– Сәлеметсіңдер ме, балалар! Мен сендерді көргеніме қуаныштымын, бәріміз қол ұстасып, дөңгелене тұрайық. Күндей жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! |
Оқушылар мұғалімдерімен бірге қайталап, бір-біріне тілектер айтады: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!». |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 минут
|
Қызығушылықты ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында сағатты көрсетіп, не екенін, не үшін қолданатынын сұраймын. Тақтада ілінген плакаттағы «сағат» сөзіне ассоциаграмма құрғызамын. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, маркерлерді пайдалану арқылы «сағат» сөзіне ассоциаграмма құрады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 минут
7 минут
7 минут |
Сөздікпен жұмыс. Мен интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын, оқушыларға қайталатады. Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Оқушыларға «Радио» әдісі арқылы мәтінді тыңдатамын.
|
Тыңдалған мәтіннің мазмұнынын өз сөзімен айтады |
Дескриптор:3Б -мәтінді тыңдайды;1 -мәтіннің мазмұнын түсінеді.1 -мазмұнын айтады.1 |
Оқулық |
|
|
2-тапсырма. «Сұрақ құрайық!»
тәсілі. «Сағат тілі» сергіту сәтін жасатамын |
Тапсырманың шарты бойынша сұрақтар құрастырады.
Қимыл қозғалыспен сағат тілдерін көрсетеді |
Дескриптор: 3Б -мәтін бойынша дұрыс сұрақтар құрастырады 2 -нақты сұрақтарды қолданады 1
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» |
Оқулық |
|
|
7 минут |
3-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сен маған,мен саған» әдісін пайдаланып,бір біріне мәтін бойынша сұрақ қояды және жауап береді |
«Сен маған,мен саған» әдісін пайдаланып, мәтін бойынша сұрақ қояды және жауап береді |
Дескриптор:4Б -сұрақтар қояды1 - нақты сұрақтарды қолданады 1 -нақты жауап береді 1 -өз ойын нақты жеткізеді 1 |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 7 минут Ой толғаныс. |
«Кемпірқосақ» әдісі. Оқушыларға желімқағаздар беремін.
|
Оқушылар желімқағаздарды кемпірқосақтың түстеріне желімдеу арқылы сабақ барысындағы көңіл-күйін білдіреді. |
«Бас бармақ» әдісі
|
Стикер |
|
Үйге тапсырма. |
4-тапсыпрма Шығармашылық тапсырма. Сағат суретін салып өз күн тәртібіңді көрсет (сағаттың қасына не істейтініңді жаз) |
|||
шағым қалдыра аласыз













