|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3.Уақыт |
|||||
|
Күні : |
Педагогтіңаты-жөні: Шаймурат Күмісгүл |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:1. Сағат он екі болды. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну 3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді; берілген тірек сөздер негізінде сөйлейді (3-4 сөйлем) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Оқылым Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала.
Бір+ге бес минут қалды. Тоғыз+дан он минут кетті. Тыңдалым Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Дұрыс айт! Сағат Жеті Тоғыз (тоғұз) Болды (болдұ) Сергіту сәті Айтылым Жазылым 4 – тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті қосымшаларды жалғап, көшіріп жаз. 5-тапсырма Айтылым Үлгі бойынша диалог құрыңдар.Досыңнан не істейтітін сұра. Айтылым 3-тапсырма Сандарды сөзбен айт. Сұрақтарға жауап бер. Оқылым 2-тапсырма Суреттерге қара. Оқы. |
Тыңдалым,айтылым. Сағат неше?- Сколько времени? Тура-ровно Қалды- осталось Кетті-ушел Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында уақыт, ещгілге қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер өз уақыттарың жайлы не айта аласыңдар? Айтайық Менің сағатым Сенің сағатың Сіздің сағатыңыз Оның сағаты Он минут қалды. *бір, екі, үш, төрт, бес, алты, жеті, сегіз, тоғыз, он, он бір, он екі. Сағат тоғыз болды Сағат он екі болды Сағат тура жеті болды. Айтайық 1.Әнел кіммен сөйлесті? 2.Сағат неше болды? 3.Әлібек мектепке нешеде барады? Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Бір оқушы сұрақты көзбен оқып, монолог айтады. 1.Сен сабаққа нешеде барасың? 2.Сенің сабағың нешеде басталады? 3.Сабағың нешеде аяқталады? Жазайық Т -мын, -нің, -ші,-ым, -ға,- те. Айтылым Үлгі: -Самат, сағат сегіз болды. Сен не істейсің? -Мен мектепке барамын. Айтылым Сағат неше болды? Сағат 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 болды. Оқылым Мынау -менің сағатым. Сағатым он екі болды. Мен кітап оқимын. |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік Оқулық 61- бет Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Әділдік және жауапкершілік Оқулық 61-бет |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : «Менің күн тәртібім» мәтін |
|
||||
|
Кері байланыс «Торсық» әдісі |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сағат он екі болды.
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3.Уақыт |
|||||
|
Күні : |
Педагогтіңаты-жөні: Шаймурат Күмісгүл |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:1. Сағат он екі болды. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну 3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді; берілген тірек сөздер негізінде сөйлейді (3-4 сөйлем) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Оқылым Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала.
Бір+ге бес минут қалды. Тоғыз+дан он минут кетті. Тыңдалым Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Дұрыс айт! Сағат Жеті Тоғыз (тоғұз) Болды (болдұ) Сергіту сәті Айтылым Жазылым 4 – тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті қосымшаларды жалғап, көшіріп жаз. 5-тапсырма Айтылым Үлгі бойынша диалог құрыңдар.Досыңнан не істейтітін сұра. Айтылым 3-тапсырма Сандарды сөзбен айт. Сұрақтарға жауап бер. Оқылым 2-тапсырма Суреттерге қара. Оқы. |
Тыңдалым,айтылым. Сағат неше?- Сколько времени? Тура-ровно Қалды- осталось Кетті-ушел Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында уақыт, ещгілге қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер өз уақыттарың жайлы не айта аласыңдар? Айтайық Менің сағатым Сенің сағатың Сіздің сағатыңыз Оның сағаты Он минут қалды. *бір, екі, үш, төрт, бес, алты, жеті, сегіз, тоғыз, он, он бір, он екі. Сағат тоғыз болды Сағат он екі болды Сағат тура жеті болды. Айтайық 1.Әнел кіммен сөйлесті? 2.Сағат неше болды? 3.Әлібек мектепке нешеде барады? Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Бір оқушы сұрақты көзбен оқып, монолог айтады. 1.Сен сабаққа нешеде барасың? 2.Сенің сабағың нешеде басталады? 3.Сабағың нешеде аяқталады? Жазайық Т -мын, -нің, -ші,-ым, -ға,- те. Айтылым Үлгі: -Самат, сағат сегіз болды. Сен не істейсің? -Мен мектепке барамын. Айтылым Сағат неше болды? Сағат 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 болды. Оқылым Мынау -менің сағатым. Сағатым он екі болды. Мен кітап оқимын. |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік Оқулық 61- бет Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Әділдік және жауапкершілік Оқулық 61-бет |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : «Менің күн тәртібім» мәтін |
|
||||
|
Кері байланыс «Торсық» әдісі |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















