|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жүнісалиева.С.Ә |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.12.2022ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау; сағат және минут. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар сағат бойынша уақытты анықтайды және берілген уақыт бойынша сағат тілдерінің көмегімен оны циферблатта белгілейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру Психологиялық дайындық Өткен сабақты пысықтау Бүгін сабағымызды бастамас бұрын жұмбақ жасырмақшымын,егер жауабын тапсаңыздар бүгінгі сабағымыз сонымен байланысты болады. Сыртылдайды күнімен , Білгін келсе уақытты. Сыртылдайды түнімен Көрсетеді тілімен. /сағат/ Дұрыс айтасыздар. Ендіше мына екі суреттің қандай айрмашылығы бар соны байқайық. -Әрине цифрлары басқаша
Есіңетүсір! Сағат не үшін керек? (Сағат уақытты анықтау үшінкерек.) Сағатта циферблат болады. Циферблат – бұл бөліктергебөлінген, цифрлар жазылған және екі тілшеден тұратындөңгелек.
пысықталады. Суретте көрсетілгенсағаттардыата.
|
Оқушылар жұмбақтың жауабын табады Екі сағатты салыстырады Сұрақтарға жауап береді Сағаттың түрлерін айтады |
Жарайсың! ҚБ:Керемет! Жарайсың! Критерий: сағат циферблатыныңкөмегімен уақыттыанықтайды.Дескрипторэлектрондық сағаттакөрсетілгенуақытты «таңертеңгі», «күндізгі»,«түнгі», «кешкі»сөздерін қолданаотырып атайды |
Слайд Сағаттың суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын, күнін және жасын кестеқұрып жаз. |
Туылған күндерін жазып келеді. |
Ауызша мадақтау |
Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 1минут Білу. 4 минут 5 минут 3минут 3минут 2минут 3минут 3минут 3минут 4 минут Бекіту 5минут |
III. Жаңа тақырып. Видео көрсету Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Суреттегі сағатқа қара. Сағаттың сағаттықтілі нақты қайсанды көрсетіптұр? 9 Минуттықтілі ше? Сағат қанша? 12 Сурет бойынша өзің басқа сұрақтар қой. Сағат: 9:00
2-тапсырма.Сурет бойынша тура пікірді тап.
• Сағат оннан 20 минут өтті немесе9 сағ 40 мин. • Сағат 8 сағ 10 мин немесе сегізге10 минут бар. • Сағат 9 сағ 40 мин немесе онға 20 минут бар.
3-тапсырма. Зерттеу. Уақытты анықта.
Үлгі: 4 сағ 39 мин немесе 16 сағ 39 мин ТЖ.4-тапсырма. Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уақыттарын кестеге жаз.Сергіту сәті ЕБҚ тапсырмасы Амалдарды орында. 1 аптада неше күн бар? 1сағатта неше минут бар?
5-тапсырма. Электронды сағаттарда көрсетілген уақытты«таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөздерінқолдана отырып ата.
6 -тапсырма. Күнтізбені пайдаланып: а) жаз мезгілінде неше апта бар екенін анықта; 13 апта бар ә) шілде және тамыз айларындағы күндер санынқос. Қосындының мәніне маусым айындағы күндер санын қос. 31+31/62 62+30/92 7-тапсырма. Өрнектер құр және олардың мәнін тап.
Үлгі: 28 + 33 – 44 = 17; 28 + 33 – 19 = 42. 52 + 33 – 44 = 41; 52 + 33 – 19 = 66. Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма.Құм сағаттары 7 минутты және 12 минуттыкөрсетіп тұр. Осы сағаттардың Көмегімен5 минуттың қалғанынқалай білуге болады? ә) Көктемнің бірінші күнінен қыстың соңғы күнінедейіннеше ай бар?
Оқушылар сұрақ құрастырып құраған сұрақтарын өздері таңдаған балаға қояды Бір-бірін бағалайды |
Білімдерін пысықтайды,бұрынғы білімін жаңабілімменұштастырады Кестеге уақытшамаларын өсуі, кемуі бойыншаорналастырады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. электрондық сағатта көрсетілген уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөздерін қолдана отырып атайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жүнісалиева Сапаркүл Әндіжанқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сағаттың көмегімен уақытты анықтауМатериал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар сағат бойынша уақытты анықтайды және берілген уақыт бойынша сағат тілдерінің көмегімен оны циферблатта белгілейді.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















