Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Тәжірибе жинақтаушы |
Құдайберген Ұлпан |
|
Күні: |
05.12.2024ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылардың саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау:сағат және минут |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5) |
|
Жұмыс орындарымен танысады. |
|
Презентация |
Математика сабағын Жақсылап, ұғып аламыз , Сәулесі деп сананың Мәнінен ой табамыз . |
Өлең шумақтарын хормен айтады . |
ҚБ. Мадақтау Жарайсыңдар ! |
«Өлең шумақтары» әдісі |
|
|
Өткенге шолу . Үй тапсырмасын тексеру . 9-тапсырма . Отбасы мүшелерінің туған айын, күнін және жасын кесте кұрып жаз . |
Өткенге шолу жасайды . |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ережелерін естеріне сақтайды. Оларды ұстанады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35) |
Жаңа сабақ. Тақтаға назар аудар. Не көріп тұрсыңдар? (сағат). Яғни , біздің сабағымыздың мақсаты сағаттың көмегімен уақытты анықтау . Сағаттың қысқа тілі – сағат тілі Сағаттың ұзын тілі – минут тілі 1-тапсырма. Суреттегі сағатқа қара . Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп тұр? 21 Минуттық тілі ше? Сағат қанша? 00 21.00 2-тапсырма. Сурет бойынша тура пікірді тап. • Сағат оннан 20 минут өтті немесе 9 сағ 40 мин. • Сағат 8 сағ 10 мин немесе сегізгe 10 минут бар. • Сағат 9 сағ 40 мин немесе онға 20 минут бар. Жауабы - 9 сағ 40 мин , онға 20 минут бар . 3-тапсырма.
1 . 11.00 немесе 23.00 2. 10 сағ 10 мин немесе 22 сағ 10 мин 3. 5 сағ 5 мин немесе 17 сағ 5 мин 4 -тапсырма .
1-сабақ 13.30-14.15 2-сабақ 14.20-15.05 3-сабақ 15.10-15.55 4-сабақ 16.10-16.55 5-сабақ 17.00-17.45 |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сағат қанша екенін анықтайды. Сурет бойынша тура пікірді табады , Зерттеу жасап, уақытты анықтайды . Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уакыттарын жазып шығады . |
Оқушылардың тыңдалымы бағаланады . ҚБ. Мадақтау Жарайсың Жақсы ! ҚБ. Мадақтау . Жарайсыңдар ! Тамаша ! |
Презентация
Оқулық Оқулық, сурет Оқулық Кесте |
|
5- тапсырма . Электронды сағаттарда көрсетілген уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөз- дерін қолдана отырып ата. 6 – тапсырма . Жұптық жұмыс Күнтізбені пайдаланып: a) жаз мезгілінде неше апта бар екенін анықта; ә) шілде және тамыз айларындағы күндер санын қос. Қосындының мәніне маусым айындағы күндер санын қос. Әр айда шамамен 4 апта (30 күн = 4 апта 2 күн). Маусымда, шілдеде, тамызда барлығы 3 × 4 = 12 апта бар. Шілдеде — 31 күн, Тамызда — 31 күн. Шілде + Тамыз = 31 + 31 = 62 күн Маусымда — 30 күн, Шілдеде — 31 күн, Тамызда — 31 күн. Барлығы: 30 + 31 + 31 = 92 күн. 7-тапсырма
52+33-44= 41 52+33-19= 66 94-55+17= 56 94-55+61= 100 72-55+17= 34 72-55+61= 78 8- тапсырма . Ауызша сұрақ-жауап . а) Сағат 17 сағ 15 минутты көрсетіп тұр. Бір сағаттан кейін сағат қай уақытты көрсетеді? ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп түр. 2 сағ 45 минут бұрын сағат қанша еді? |
Тірексөздерді пайдаланып , атайды . Күнтізбемен жұмыс істейді . Өрнек құрайды , мәнін табады Сұрақтарға жауап береді |
Жақсы ҚБ. Дескриптор.
ҚБ. Дескриптор
Жарайсыңдар! |
Оқулық
Күнтізбе Оқулық Сұрақ-жауап әдісі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5) |
VII. Сабақты қорытындылау. Біздің сабағымыз аяқталды. Бүгінгі сабақта қанша балл жинадыңдар ? Тамаша! Бұл «балл» сендерге үй жұмысын орындауда көмегін тигізеді. Сондықтан оны kundelik.kz сайтына жүктеймін. |
«Білім қоржынына» салған ақпараттарды есіне түсіреді. |
|
|
|
VIII. Үй тапсырмасы: Ойлан тап ! 105 бет |
|
|
|
|
|
IX. Бағалау парақшасы. Бағалау парақшасына жазған ұпайларымызды санап, соңғы ұяшыққа қорытынды баллымызды қоямыз. |
Бағалау парақшасына қорытынды ұпайларын жазады. |
|
Бағалау парақшасы |
|
|
X. Рефлексия. 1 жұлдыз 3 тілек әдісі арқылы сабағымызды қорытындылаймыз . |
Кері байланыс жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау . 2- сынып Математика
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау . 2- сынып Математика
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Тәжірибе жинақтаушы |
Құдайберген Ұлпан |
|
Күні: |
05.12.2024ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылардың саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау:сағат және минут |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5) |
|
Жұмыс орындарымен танысады. |
|
Презентация |
Математика сабағын Жақсылап, ұғып аламыз , Сәулесі деп сананың Мәнінен ой табамыз . |
Өлең шумақтарын хормен айтады . |
ҚБ. Мадақтау Жарайсыңдар ! |
«Өлең шумақтары» әдісі |
|
|
Өткенге шолу . Үй тапсырмасын тексеру . 9-тапсырма . Отбасы мүшелерінің туған айын, күнін және жасын кесте кұрып жаз . |
Өткенге шолу жасайды . |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ережелерін естеріне сақтайды. Оларды ұстанады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35) |
Жаңа сабақ. Тақтаға назар аудар. Не көріп тұрсыңдар? (сағат). Яғни , біздің сабағымыздың мақсаты сағаттың көмегімен уақытты анықтау . Сағаттың қысқа тілі – сағат тілі Сағаттың ұзын тілі – минут тілі 1-тапсырма. Суреттегі сағатқа қара . Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп тұр? 21 Минуттық тілі ше? Сағат қанша? 00 21.00 2-тапсырма. Сурет бойынша тура пікірді тап. • Сағат оннан 20 минут өтті немесе 9 сағ 40 мин. • Сағат 8 сағ 10 мин немесе сегізгe 10 минут бар. • Сағат 9 сағ 40 мин немесе онға 20 минут бар. Жауабы - 9 сағ 40 мин , онға 20 минут бар . 3-тапсырма.
1 . 11.00 немесе 23.00 2. 10 сағ 10 мин немесе 22 сағ 10 мин 3. 5 сағ 5 мин немесе 17 сағ 5 мин 4 -тапсырма .
1-сабақ 13.30-14.15 2-сабақ 14.20-15.05 3-сабақ 15.10-15.55 4-сабақ 16.10-16.55 5-сабақ 17.00-17.45 |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сағат қанша екенін анықтайды. Сурет бойынша тура пікірді табады , Зерттеу жасап, уақытты анықтайды . Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уакыттарын жазып шығады . |
Оқушылардың тыңдалымы бағаланады . ҚБ. Мадақтау Жарайсың Жақсы ! ҚБ. Мадақтау . Жарайсыңдар ! Тамаша ! |
Презентация
Оқулық Оқулық, сурет Оқулық Кесте |
|
5- тапсырма . Электронды сағаттарда көрсетілген уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөз- дерін қолдана отырып ата. 6 – тапсырма . Жұптық жұмыс Күнтізбені пайдаланып: a) жаз мезгілінде неше апта бар екенін анықта; ә) шілде және тамыз айларындағы күндер санын қос. Қосындының мәніне маусым айындағы күндер санын қос. Әр айда шамамен 4 апта (30 күн = 4 апта 2 күн). Маусымда, шілдеде, тамызда барлығы 3 × 4 = 12 апта бар. Шілдеде — 31 күн, Тамызда — 31 күн. Шілде + Тамыз = 31 + 31 = 62 күн Маусымда — 30 күн, Шілдеде — 31 күн, Тамызда — 31 күн. Барлығы: 30 + 31 + 31 = 92 күн. 7-тапсырма
52+33-44= 41 52+33-19= 66 94-55+17= 56 94-55+61= 100 72-55+17= 34 72-55+61= 78 8- тапсырма . Ауызша сұрақ-жауап . а) Сағат 17 сағ 15 минутты көрсетіп тұр. Бір сағаттан кейін сағат қай уақытты көрсетеді? ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп түр. 2 сағ 45 минут бұрын сағат қанша еді? |
Тірексөздерді пайдаланып , атайды . Күнтізбемен жұмыс істейді . Өрнек құрайды , мәнін табады Сұрақтарға жауап береді |
Жақсы ҚБ. Дескриптор.
ҚБ. Дескриптор
Жарайсыңдар! |
Оқулық
Күнтізбе Оқулық Сұрақ-жауап әдісі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы (5) |
VII. Сабақты қорытындылау. Біздің сабағымыз аяқталды. Бүгінгі сабақта қанша балл жинадыңдар ? Тамаша! Бұл «балл» сендерге үй жұмысын орындауда көмегін тигізеді. Сондықтан оны kundelik.kz сайтына жүктеймін. |
«Білім қоржынына» салған ақпараттарды есіне түсіреді. |
|
|
|
VIII. Үй тапсырмасы: Ойлан тап ! 105 бет |
|
|
|
|
|
IX. Бағалау парақшасы. Бағалау парақшасына жазған ұпайларымызды санап, соңғы ұяшыққа қорытынды баллымызды қоямыз. |
Бағалау парақшасына қорытынды ұпайларын жазады. |
|
Бағалау парақшасы |
|
|
X. Рефлексия. 1 жұлдыз 3 тілек әдісі арқылы сабағымызды қорытындылаймыз . |
Кері байланыс жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















