Бекітемін:_______________
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Марат Камила Берікқызы |
|||
|
Күні |
06.05.2025 |
|||
|
Сынып: 5 «М», «И» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шағын жоба |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату; 5.1.3.1 ортақ пайдалану файлдарын орналастыру, редакциялау, жүктеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құжаттарға арналған пароль қоюды үйрету, тақырып бойынша шағын жоба жасау. |
|||
|
Сабақтың құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
еңбек әдебі мен сапа стандарттарын түсінумен қоса дамуға және оқуға үнемі ұмтылу. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 6 мин 6 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Мені құшақта/обними меня (немесе қол алыс)» әдісі Әр оқушыға жасырын карточкалар таратылады. Әр карточкада белгілі бір әрекеттер сипатталады. Оқушылар орындайды. Өткен сабаққа шолу жасау Тақырыпты қайталау арқылы оқушылар нәтижелерге қол жеткізу және жақсарту үшін күш салуға дайын болу құндылығын қалыптастырады. Тақтада Jeopardylabs платформасында құрастырылған өткен тақырыпқа байланысты тапсырма ашылады. Оқушылар тапсырмадағы ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Тапсырма 2 «Бос орынды толтыру» тапсырмасы Компьютерде вирус пайда болған кезде:
Кілт сөздер: баяу, символдар, хабарламалар, жаңылысулар, көлемі, файлдар, жоғалады, бұрмаланады. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар арнайы карточкалардағы іс-әрекеттерді орындайды. Өткен сабаққа шолу жасап, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Егер таңдалынған оқушы сұраққа жауап бере алмаса, басқа оқушы жауап бере алады. Жауап берген оқушы бағаланады. Оқушылар тапсырма парағындағы мәтіндегі бос орындарды толтырады. |
«Қызғылт жүрекше» әдісі арқылы бағалау Дұрыс жауап + 1 жүрекше
+ |
Арнайы карточкалар
https://jeopardylabs.com/play/d26a1419f9
Таратпа тапсырма |
|
7 мин |
Жұптық тапсырма 3 «Сөздердің жұбын табу» Оқушыларға сөздер жазылған тапсырма парағы таратылады. Сөздерді тапқан соң, сол сөздердің анықтамасын жазу қажет.
|
Оқушылар тапсырма парағындағы сөздерді тауып, сол сөзге анықтама береді. |
+1 жүрекше
|
Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Сергіту сәті Оқушылар интерактивті тақтадағы әріптердің арасынан жануар атауларын табады және дыбысын немесе іс-қимылын жасап көрсетеді.
|
Оқушылар тақтадағы әріптердің арасынан жануар атауларын табады және дыбысын немесе қимылын жасап көрсетеді. |
Мадақтау |
https://www.educaplay.com/learning-resources/23670132-learning_resource.html |
|
15 мин |
Практикалық тапсырма Оқушылар компьютерге отырады. MS WORD бағдарламасында «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа жауап беру арқылы ойтолғау жазады. Құжатқа пароль орнатады. |
MS WORD бағдарламасында «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа жауап беру арқылы ойтолғау жазады. Құжатқа пароль орнатады. |
+ |
Компьютермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Оқушыларға рефлексия парағы таратылады. Оқушылар параққа сабақ және тақырып жайлы өз пікірлерін жазады. Бағалау. Оқушыларды жинаған жұлдыздарының санына қарай бағалау.
Үй тапсырмасы «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа дәптерде толық жауап жазу. |
Оқушылар параққа сабақ және тақырып жайлы өз пікірлерін жазады. Оқушылар үй жұмысын жазып алады. |
Мадақтау |
Рефлексия
парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шағын жоба
Шағын жоба
Бекітемін:_______________
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Марат Камила Берікқызы |
|||
|
Күні |
06.05.2025 |
|||
|
Сынып: 5 «М», «И» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шағын жоба |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль орнату; 5.1.3.1 ортақ пайдалану файлдарын орналастыру, редакциялау, жүктеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құжаттарға арналған пароль қоюды үйрету, тақырып бойынша шағын жоба жасау. |
|||
|
Сабақтың құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
еңбек әдебі мен сапа стандарттарын түсінумен қоса дамуға және оқуға үнемі ұмтылу. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 6 мин 6 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Мені құшақта/обними меня (немесе қол алыс)» әдісі Әр оқушыға жасырын карточкалар таратылады. Әр карточкада белгілі бір әрекеттер сипатталады. Оқушылар орындайды. Өткен сабаққа шолу жасау Тақырыпты қайталау арқылы оқушылар нәтижелерге қол жеткізу және жақсарту үшін күш салуға дайын болу құндылығын қалыптастырады. Тақтада Jeopardylabs платформасында құрастырылған өткен тақырыпқа байланысты тапсырма ашылады. Оқушылар тапсырмадағы ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Тапсырма 2 «Бос орынды толтыру» тапсырмасы Компьютерде вирус пайда болған кезде:
Кілт сөздер: баяу, символдар, хабарламалар, жаңылысулар, көлемі, файлдар, жоғалады, бұрмаланады. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар арнайы карточкалардағы іс-әрекеттерді орындайды. Өткен сабаққа шолу жасап, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Егер таңдалынған оқушы сұраққа жауап бере алмаса, басқа оқушы жауап бере алады. Жауап берген оқушы бағаланады. Оқушылар тапсырма парағындағы мәтіндегі бос орындарды толтырады. |
«Қызғылт жүрекше» әдісі арқылы бағалау Дұрыс жауап + 1 жүрекше
+ |
Арнайы карточкалар
https://jeopardylabs.com/play/d26a1419f9
Таратпа тапсырма |
|
7 мин |
Жұптық тапсырма 3 «Сөздердің жұбын табу» Оқушыларға сөздер жазылған тапсырма парағы таратылады. Сөздерді тапқан соң, сол сөздердің анықтамасын жазу қажет.
|
Оқушылар тапсырма парағындағы сөздерді тауып, сол сөзге анықтама береді. |
+1 жүрекше
|
Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Сергіту сәті Оқушылар интерактивті тақтадағы әріптердің арасынан жануар атауларын табады және дыбысын немесе іс-қимылын жасап көрсетеді.
|
Оқушылар тақтадағы әріптердің арасынан жануар атауларын табады және дыбысын немесе қимылын жасап көрсетеді. |
Мадақтау |
https://www.educaplay.com/learning-resources/23670132-learning_resource.html |
|
15 мин |
Практикалық тапсырма Оқушылар компьютерге отырады. MS WORD бағдарламасында «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа жауап беру арқылы ойтолғау жазады. Құжатқа пароль орнатады. |
MS WORD бағдарламасында «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа жауап беру арқылы ойтолғау жазады. Құжатқа пароль орнатады. |
+ |
Компьютермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Оқушыларға рефлексия парағы таратылады. Оқушылар параққа сабақ және тақырып жайлы өз пікірлерін жазады. Бағалау. Оқушыларды жинаған жұлдыздарының санына қарай бағалау.
Үй тапсырмасы «Мен өзім жайлы ақпаратты қалай қорғаймын?» деген сұраққа дәптерде толық жауап жазу. |
Оқушылар параққа сабақ және тақырып жайлы өз пікірлерін жазады. Оқушылар үй жұмысын жазып алады. |
Мадақтау |
Рефлексия
парағы |
шағым қалдыра аласыз

















