Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Шахмат. Етіс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6. 1.1.1-Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау; 6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау. |
|
Сабақ мақсаттары |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. |
«Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. . «Кездейсоқ таңдау» шеңбері арқылы үй тапсырмасын оқитын оқушы таңдалады. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
1-тапсырма. 1а-тапсырма. ТЖ |
18-аудиомәтіннің алғашқы бөлігін тыңдайды Суретке қарап, мәтіннің қалай аяқталатынын болжайды.
|
Дескриптор: -мәтін мазмұнының алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды: -өздері болжаған нұсқамен салыстырады. Ынталандыру стикерлері беріледі
Дескриптор: -мәтін мазмұнын түсінеді; -мазмұны бойынша жасырылған сөздерді табады -детальді ақпаратты анықтайды |
https://youtu.be/pJA5CP5RyZ4?si=GqA0VesaTLSYqbcQ Интерактивті тақта |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1ә-тапсырма Ж «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. ЖЖ 1б-тапсырма. |
Мәтінді толық тыңдап, өз нұсқаларыңмен салыстырыңдар. Оқушылар мәтін бойынша болжауларын салыстырып, қаншалықты сәйкес келгенін талқылайды. Мәтін мазмұны бойынша шахмат тақтасының ақ торкөздерінде қиғашынан жасырылған жұмбақты шешіңдер.
|
|
|||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Аяқ, алақан» |
Оқушылар жерге қойылған табан және алақан суреттері бойынша жүріп өтуі тиіс |
|
Табан, алақан суреттері |
||||||||||||
|
|
1в-тапсырма. |
Толық мәтінді бөліктерге бөліп, ат қойыңдар. Әр бөлімнің қысқаша мазмұнын жазыңдар.
|
Дескриптор: -мәтін мазмұнын түсінеді; -бөлімдерге бөледі; -әр бөлім мазмұнын жазады |
|
||||||||||||
|
|
Үй жұмысы: |
Қазақстандағы шахматшылар және олардың жетістіктері жайлы ақпарат табу. |
|
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия «Ми» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шахмат, Етіс.
Шахмат, Етіс.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Шахмат. Етіс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6. 1.1.1-Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау; 6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау. |
|
Сабақ мақсаттары |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. |
«Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. . «Кездейсоқ таңдау» шеңбері арқылы үй тапсырмасын оқитын оқушы таңдалады. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
1-тапсырма. 1а-тапсырма. ТЖ |
18-аудиомәтіннің алғашқы бөлігін тыңдайды Суретке қарап, мәтіннің қалай аяқталатынын болжайды.
|
Дескриптор: -мәтін мазмұнының алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды: -өздері болжаған нұсқамен салыстырады. Ынталандыру стикерлері беріледі
Дескриптор: -мәтін мазмұнын түсінеді; -мазмұны бойынша жасырылған сөздерді табады -детальді ақпаратты анықтайды |
https://youtu.be/pJA5CP5RyZ4?si=GqA0VesaTLSYqbcQ Интерактивті тақта |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1ә-тапсырма Ж «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. ЖЖ 1б-тапсырма. |
Мәтінді толық тыңдап, өз нұсқаларыңмен салыстырыңдар. Оқушылар мәтін бойынша болжауларын салыстырып, қаншалықты сәйкес келгенін талқылайды. Мәтін мазмұны бойынша шахмат тақтасының ақ торкөздерінде қиғашынан жасырылған жұмбақты шешіңдер.
|
|
|||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Аяқ, алақан» |
Оқушылар жерге қойылған табан және алақан суреттері бойынша жүріп өтуі тиіс |
|
Табан, алақан суреттері |
||||||||||||
|
|
1в-тапсырма. |
Толық мәтінді бөліктерге бөліп, ат қойыңдар. Әр бөлімнің қысқаша мазмұнын жазыңдар.
|
Дескриптор: -мәтін мазмұнын түсінеді; -бөлімдерге бөледі; -әр бөлім мазмұнын жазады |
|
||||||||||||
|
|
Үй жұмысы: |
Қазақстандағы шахматшылар және олардың жетістіктері жайлы ақпарат табу. |
|
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия «Ми» |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















