Сабақ жоспары №18
|
Сабақ тақырыбы |
Тақырып 5.3.5. Сайтты жариялау. Веб-сайтты жылжыту. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
веб-сайт құрастырушыны пайдалана отырып, әлеуметтік-экономикалық салаға арналған веб-сайтты жасайды |
||
|
Мақсаты |
әлеуметтік-экономикалық бағыттағы веб-сайт құрастырушыны пайдалана отырып, веб-сайт құру; |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Білім алушылар веб сайт құраушылардың көмегімен веб беттер құрады |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті панель, Информатика 10 сынып, тапсырмалар, презентация |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Білім алушылардың назарын сабаққа бағыттау, сабақтың басталғанын хабарлау. |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Үй тапсырмасын тексеру «Мазмұны. Веб-беттегі медиа» тақырыбы бойынша сұрақтар 1-тапсырма: Wordwall қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап беру, «Ашық микрофон» әдісі арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Білімді жаңарту Шағын дәріс:
Ukit - онлайн сайт әзірлеу платформаларына қысқаша түсініктеме. |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Бірге ойлаймыз» әдісі Білім алушыларды тізім бойынша 4 адамнан тұратын топқа бөліп, талқылауға арналған 3 веб – сайт беріледі, сайтты зерттеп, қадамдарды орындау керек.
|
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жұптық жұмыс 3-тапсырма: «DEAL» әдісі Білім алушыларды http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ платформасы арқылы жұптарға бөлу. Мақсат электроника тауарларын сататын интернет дүкен ашты. Интернет дүкеннің екі беттен тұратын сайтын әзірлеп қойды. Бірақта ары қарай әрлеу, жетілдіру жұмыстарына күші жетер емес. Ол өзі әзірлеген сайттың көрнекі түрін көргісі келеді.
|
|
|
|
Жеке жұмыс 4 тапсырма Мерей онлайн косметика сатумен айналыса бастады. Ол өзінің тауарларының өтімділігін ары қарай арттыру үшін,инстаграмның жеткіліксіз екендігін түсінді. Сол себепті сайт жасағысы келеді, бірақ ол сайт әзірлеудің бағдарламалау тілін білмейді.
|
|
||
|
Сабақты қорытындылау Quizizz платформасы көмегімен студенттердің жаңа сабақты игергендігін тексеру. 20 б. |
|
||
|
|
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Рефлексия Білім алушылар бүгінгі өткен тақырыпты бағдаршам түсі бойынша лайк қою арқылы қорытындылайды. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сайтты жариялау. Веб-сайтты жылжыту.
Сайтты жариялау. Веб-сайтты жылжыту.
Сабақ жоспары №18
|
Сабақ тақырыбы |
Тақырып 5.3.5. Сайтты жариялау. Веб-сайтты жылжыту. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
веб-сайт құрастырушыны пайдалана отырып, әлеуметтік-экономикалық салаға арналған веб-сайтты жасайды |
||
|
Мақсаты |
әлеуметтік-экономикалық бағыттағы веб-сайт құрастырушыны пайдалана отырып, веб-сайт құру; |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Білім алушылар веб сайт құраушылардың көмегімен веб беттер құрады |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті панель, Информатика 10 сынып, тапсырмалар, презентация |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Білім алушылардың назарын сабаққа бағыттау, сабақтың басталғанын хабарлау. |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Үй тапсырмасын тексеру «Мазмұны. Веб-беттегі медиа» тақырыбы бойынша сұрақтар 1-тапсырма: Wordwall қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап беру, «Ашық микрофон» әдісі арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Білімді жаңарту Шағын дәріс:
Ukit - онлайн сайт әзірлеу платформаларына қысқаша түсініктеме. |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Бірге ойлаймыз» әдісі Білім алушыларды тізім бойынша 4 адамнан тұратын топқа бөліп, талқылауға арналған 3 веб – сайт беріледі, сайтты зерттеп, қадамдарды орындау керек.
|
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жұптық жұмыс 3-тапсырма: «DEAL» әдісі Білім алушыларды http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ платформасы арқылы жұптарға бөлу. Мақсат электроника тауарларын сататын интернет дүкен ашты. Интернет дүкеннің екі беттен тұратын сайтын әзірлеп қойды. Бірақта ары қарай әрлеу, жетілдіру жұмыстарына күші жетер емес. Ол өзі әзірлеген сайттың көрнекі түрін көргісі келеді.
|
|
|
|
Жеке жұмыс 4 тапсырма Мерей онлайн косметика сатумен айналыса бастады. Ол өзінің тауарларының өтімділігін ары қарай арттыру үшін,инстаграмның жеткіліксіз екендігін түсінді. Сол себепті сайт жасағысы келеді, бірақ ол сайт әзірлеудің бағдарламалау тілін білмейді.
|
|
||
|
Сабақты қорытындылау Quizizz платформасы көмегімен студенттердің жаңа сабақты игергендігін тексеру. 20 б. |
|
||
|
|
|
||
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Рефлексия Білім алушылар бүгінгі өткен тақырыпты бағдаршам түсі бойынша лайк қою арқылы қорытындылайды. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз














