|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76-сабақ. Төрт түлік туралы жырлар. Малдың баласын сүюі. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1 - мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұнына қарап, өлең тақырыбын болжайды Тұрмыс-салт жырларымен танысады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасы Жаңылтпаштарды жатқа сұрау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Ракета» әдісі
Дескриптор: Жаңылтпаш ты жатқа айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Әріптер топтамасынан жануарлардың атын тауып оқы. Олардың ортақ атауларын айт. Малдың төлдерін ата. Жылқы-құлын,ит-күшік,ешкі-лақ,түйе-бота, сиыр-бұзау,қой-қозы.
2-тапсырма Оқылым Мәтінді түсініп оқы. Малдың баласын сүюі. Қой сүйеді баласын «қоңырым» деп, «Ештеңені білмейтін момыным!» деп. Сиыр сүйеді баласын «торпағым» деп, «Қараңғыға баспаған қорқағым» деп. Түйе сүйеді баласын «боташым» деп, «Жаудырағын көзіңнен,тоташым» деп. Ешкі сүйеді баласын «лағым» деп, «Тастан-тасқа секірген шұнағым» деп, Жылқы сүйеді баласын «құлыным» деп, «Тұлпар болып жүгірер жұлыным!» деп ЕБҚ 3-тапсырма Әр төлдің сипатына тағы не қосар едің? Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Өлеңді оқып,тақырыбын болжа.
Ж: Өлең жылқы туралы. ЕҚБ Өзің білетін төлдер туралы мәтін құра 5-тапсырма Дәптермен жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Төл өсіріп момақан, Уыз ішкен қоймалжың. Білсең айтшы, балақай, Еңбегі зейнет қай малшы? Сөздік жұмыс
|
Әріптер топтамасынан сөздер құрайды Малдың төлдерін атайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Өз ойын жеткізеді Өлеңді оқиды Өлең тақырыбын болжайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақтың шешуін табады |
Дескриптор: Әріптер топтамасынан сөздер құрайды -1б Малдың төлдерін атайды-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Өз ойын жеткізеді-1б
Дескриптор: Өлеңді оқиды-1б Тақырыбын болжайды-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б |
Қима қағаздар
Оқулық оқулық
Оқулық
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 6-тапсырма Саған қандай төл ұнайды? Үй тапсырмасы Малдың баласын сүюі өлеңін жаттау. Кері байланыс
|
Әр оқушы өз ойын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз ойын айтады-1б «Қазпошта» әдісі |
Оқулық
Кері байланыс парақтары |
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76-сабақ. Төрт түлік туралы жырлар. Малдың баласын сүюі. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1 - мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұнына қарап, өлең тақырыбын болжайды Тұрмыс-салт жырларымен танысады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасы Жаңылтпаштарды жатқа сұрау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Ракета» әдісі
Дескриптор: Жаңылтпаш ты жатқа айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Әріптер топтамасынан жануарлардың атын тауып оқы. Олардың ортақ атауларын айт. Малдың төлдерін ата. Жылқы-құлын,ит-күшік,ешкі-лақ,түйе-бота, сиыр-бұзау,қой-қозы.
2-тапсырма Оқылым Мәтінді түсініп оқы. Малдың баласын сүюі. Қой сүйеді баласын «қоңырым» деп, «Ештеңені білмейтін момыным!» деп. Сиыр сүйеді баласын «торпағым» деп, «Қараңғыға баспаған қорқағым» деп. Түйе сүйеді баласын «боташым» деп, «Жаудырағын көзіңнен,тоташым» деп. Ешкі сүйеді баласын «лағым» деп, «Тастан-тасқа секірген шұнағым» деп, Жылқы сүйеді баласын «құлыным» деп, «Тұлпар болып жүгірер жұлыным!» деп ЕБҚ 3-тапсырма Әр төлдің сипатына тағы не қосар едің? Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Өлеңді оқып,тақырыбын болжа.
Ж: Өлең жылқы туралы. ЕҚБ Өзің білетін төлдер туралы мәтін құра 5-тапсырма Дәптермен жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Төл өсіріп момақан, Уыз ішкен қоймалжың. Білсең айтшы, балақай, Еңбегі зейнет қай малшы? Сөздік жұмыс
|
Әріптер топтамасынан сөздер құрайды Малдың төлдерін атайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Өз ойын жеткізеді Өлеңді оқиды Өлең тақырыбын болжайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақтың шешуін табады |
Дескриптор: Әріптер топтамасынан сөздер құрайды -1б Малдың төлдерін атайды-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Өз ойын жеткізеді-1б
Дескриптор: Өлеңді оқиды-1б Тақырыбын болжайды-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б |
Қима қағаздар
Оқулық оқулық
Оқулық
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 6-тапсырма Саған қандай төл ұнайды? Үй тапсырмасы Малдың баласын сүюі өлеңін жаттау. Кері байланыс
|
Әр оқушы өз ойын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз ойын айтады-1б «Қазпошта» әдісі |
Оқулық
Кері байланыс парақтары |
|
||


шағым қалдыра аласыз





















