Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Салыстырмалы елтану
|
Бөлім |
6 Елтану 6.1 Дүниежүзі аймақтары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстырмалы елтану |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.6.2.1 дүниежүзі елдерін салыстыруда қолданылатын белгілерді анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиынтық көрсеткіштер бойынша есептелінетін дүниежүзі елдерінің индекстері мен рейтингтерін сипаттайды; Жиынтық көрсеткіштер бойынша есептелінетін дүниежүзі елдерінің рейтингтерін графикалық түрде көрсетеді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеі, сабаққа дайындығын тескеру. «Миға шабуыл» сұрақтары
Сабақтың тақырыбы анықталады.Сабақтың мақсаты анықталып, бағалау критерийлерімен танысады |
Сұрақтарға жауап береді, өзгенің пікірін тыңдай біледі |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді Жалпы 1 балл |
Ашық сұрақ-жауаптар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білім. Бүгінгі тақырып жайлы түсінік беріп, оқулық мәтінмен танысуды ұсынамын. Негізгі түсінік пен терминдердің мағынасын тану. Тапсырма 1. АДИ мен жан басына шаққандағы ЖІӨ көрсеткіштерін талдау. Оқушылар зерттеу жұмысын келесі жоспар бойынша жүргізеді:
Зерттеу жұмысының нәтижесін ұсыну, жұмыстарын қорғау
Тапсырма №2. Мемлекеттердің Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларды анықтау. Кластер құрастыру. (таңдау бойынша рейтингтің басында, ортасында және соңында орналасқан үш елдің мысалында) әсер ететін факторларға баға беру. «Колесо балансы » әдісі арқылы.
Тапсырма №3. Әлемдік экономиканың маңызды көрсеткіштеріне талдау жасап, жұмысты графикалық түрде ұсыныңыз. http://www.grandars.ru/student/mirovaya-ekonomika/pokazateli-ekonomicheskoy-effektivnosti.html |
Жаңа тақырыпты меңгереді Дескриптор: АДИ мен жан басына шаққандағы ЖІӨ ұғымдарына түсініктеме береді Көрсеткіштердің есептеу жоладырн түсіндіреді Көрсеткіштердің маңызын талдайды Бір көрсеткішті таңдап, график сызады Дескриптор: Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларды анықтайды. Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларға баға береді. Дескриптор: Әлемдік экономиканың дамуының маңызды экономикалық көрсеткіштерін зерттйді; Алынған мәліметтерді схема түрінде ұсынады; ЖІӨ есептеу жолдарын кластер түрінде ұсынып түсіндіреді. |
Жалпы 4 балл Жалпы 2 балл Жалпы 3 балл |
Оқулық Дәптер Постер Дәптер Оқулық Саяси карта Оқулық Карта Ғаламтор желісі |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Сабақта оқушылардың жинаған зерттеулеріне қарай тезірек сабақты түсінгендеріне байланысты ерекше мадақтау жасап,әрқайсысына жеке- жеке кері байланыс жасау. Кері байланыс «Бағдаршам әдісі» |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып Оқушылар өздерін бағалайды |
Кері байланыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Салыстырмалы елтану 10 сынып ҚМЖ
Салыстырмалы елтану 10 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Салыстырмалы елтану
|
Бөлім |
6 Елтану 6.1 Дүниежүзі аймақтары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстырмалы елтану |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.6.2.1 дүниежүзі елдерін салыстыруда қолданылатын белгілерді анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиынтық көрсеткіштер бойынша есептелінетін дүниежүзі елдерінің индекстері мен рейтингтерін сипаттайды; Жиынтық көрсеткіштер бойынша есептелінетін дүниежүзі елдерінің рейтингтерін графикалық түрде көрсетеді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеі, сабаққа дайындығын тескеру. «Миға шабуыл» сұрақтары
Сабақтың тақырыбы анықталады.Сабақтың мақсаты анықталып, бағалау критерийлерімен танысады |
Сұрақтарға жауап береді, өзгенің пікірін тыңдай біледі |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді Жалпы 1 балл |
Ашық сұрақ-жауаптар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білім. Бүгінгі тақырып жайлы түсінік беріп, оқулық мәтінмен танысуды ұсынамын. Негізгі түсінік пен терминдердің мағынасын тану. Тапсырма 1. АДИ мен жан басына шаққандағы ЖІӨ көрсеткіштерін талдау. Оқушылар зерттеу жұмысын келесі жоспар бойынша жүргізеді:
Зерттеу жұмысының нәтижесін ұсыну, жұмыстарын қорғау
Тапсырма №2. Мемлекеттердің Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларды анықтау. Кластер құрастыру. (таңдау бойынша рейтингтің басында, ортасында және соңында орналасқан үш елдің мысалында) әсер ететін факторларға баға беру. «Колесо балансы » әдісі арқылы.
Тапсырма №3. Әлемдік экономиканың маңызды көрсеткіштеріне талдау жасап, жұмысты графикалық түрде ұсыныңыз. http://www.grandars.ru/student/mirovaya-ekonomika/pokazateli-ekonomicheskoy-effektivnosti.html |
Жаңа тақырыпты меңгереді Дескриптор: АДИ мен жан басына шаққандағы ЖІӨ ұғымдарына түсініктеме береді Көрсеткіштердің есептеу жоладырн түсіндіреді Көрсеткіштердің маңызын талдайды Бір көрсеткішті таңдап, график сызады Дескриптор: Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларды анықтайды. Жан басына шаққандағы ЖІӨ рейтингісіне әсер ететін факторларға баға береді. Дескриптор: Әлемдік экономиканың дамуының маңызды экономикалық көрсеткіштерін зерттйді; Алынған мәліметтерді схема түрінде ұсынады; ЖІӨ есептеу жолдарын кластер түрінде ұсынып түсіндіреді. |
Жалпы 4 балл Жалпы 2 балл Жалпы 3 балл |
Оқулық Дәптер Постер Дәптер Оқулық Саяси карта Оқулық Карта Ғаламтор желісі |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Сабақта оқушылардың жинаған зерттеулеріне қарай тезірек сабақты түсінгендеріне байланысты ерекше мадақтау жасап,әрқайсысына жеке- жеке кері байланыс жасау. Кері байланыс «Бағдаршам әдісі» |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып Оқушылар өздерін бағалайды |
Кері байланыс |
|
шағым қалдыра аласыз














