___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Салыстыру операторлары
|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным Қазақстан» , "Адами құндылықтар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстыру операторлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- сценарийлер жасау үшін салыстыру операторларын пайдаланады |
|
|
Құндылық |
Мейірімділік және ауызша қарым-қатынас мәдениеті. Оқушылар оң пікір айтудың, мақтаудың және қолдау көрсетудің маңыздылығын түсінеді. Олар позитивті кері байланыс беруді үйренеді. Бұл дағды олардың болашақтағы қарым-қатынас процестері үшін негіз болады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
1. Ұйымдастыру сәті және көңіл-күйді қалыптастыру Сәлеметсіздер ме, құрметті оқушылар! Бүгінгі сабағымызға қош келдіңіздер!
"Жақсы қасиет" жылы сөздері Қазір әрқайсысымыз көршімізге қарап, оның бір жақсы қасиетін (мысалы, "сен өте еңбекқорсың", "сен әрқашан көмектесуге дайынсың", "сенің идеяларың қызықты") айтамыз. Осылайша, бір-бірімізге жақсы энергия сыйлайық.
Керемет! Осы позитивті көңіл-күймен бүгінгі сабағымызды бастайық. Күнделікті өмірде біз үнемі әртүрлі ше шімдер қабылдаймыз. Мысалы, дүкендегі кітаптың алдымен мазмұнын, бағасын білеміз. Содан кейін ғана оны са тып алу немесе алмау туралы шешім қа былдаймыз. Біз күнделікті бір затты немесе бір шаманы екіншісімен салыстырамыз. Мысалы, «артық – кем» немесе «қымбат – арзан», «ұзын – қысқа» «үлкен – кіші» т.б. Математикада сандарды және әртүрлі математикалық өлшем бірліктерін жиі салыстырамыз. Scratch-те математикаға байланысты жобаларды, сондай-ақ әртүрлі жобалар құрастыруда «артық», «кем», «тең» сияқты салыстыру операторларын пайдалануға болады. Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кездеседі. Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз. Scratch программалау ортасында қолданылатынСалыстыру операторлары көрсетілген.
|
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді Бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтып,бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды Сұрақтарға жауап береді. |
|
Жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа топ құру. Екі топқа бөлу Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Салыстыру операторлары тақырыбында жаңа сабақты түсіндіру (М) Оқушыларға екі нысандарды «артық, кем, тең, тең емес» сөздерді қолдана отырып салыстыруды ұсыныңыз. Мысалы ол заттардың көлемдері, бағалары болу мүмкін. (Ұ) Оқушыларға «Ақиқат, Жалған» ойынын ұсынамын. 7 4-тен артық немесе тең (7≥4) 10 8-ден артық (10>8) 35 35-тен артық немесе тең (35≥35) 5.6 5-ке тең емес (5.6≠5) Жұмыс парағымен жұмыс.
Сергіту сәті Бекіту
|
Топпен жұмыс жасау Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - жаңа терминнің орыс және ағылшын тілінде аудармасын жазады Дескриптор: - берілген операторлардың қызметін жазады Дескриптор: Интерактивті тапсырманы орындау Сергіту жаттығуларын орындау Дескриптор: -салыстыру операторлары мен «Және» логикалық амалын қолданып, программа жазады және нәтижесін түсіндіреді Дескриптор: -салыстыру операторлары мен «Немесе » логикалық амалын қолданып, программа жазады және нәтижесін түсіндіреді |
Мақтау «Қол шапалақтау»
ФБ |
Жұмыс парағы
https://wordwall.net/resource/79791760 https://learningapps.org/watch?v=po6imbt1j24
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақтың қорытындысы. Үй тапсырмасы : Есепте
Рефлексия. - Сабақта не қызықты болды? - Саған ең көп не есте қалды? - Тағы не білгің келеді? |
Үй жұмысын жазады Сұрақтарға жауап береді өз жұмысын бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Салыстыру операторлары
Салыстыру операторлары
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Салыстыру операторлары
|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным Қазақстан» , "Адами құндылықтар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстыру операторлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- сценарийлер жасау үшін салыстыру операторларын пайдаланады |
|
|
Құндылық |
Мейірімділік және ауызша қарым-қатынас мәдениеті. Оқушылар оң пікір айтудың, мақтаудың және қолдау көрсетудің маңыздылығын түсінеді. Олар позитивті кері байланыс беруді үйренеді. Бұл дағды олардың болашақтағы қарым-қатынас процестері үшін негіз болады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
1. Ұйымдастыру сәті және көңіл-күйді қалыптастыру Сәлеметсіздер ме, құрметті оқушылар! Бүгінгі сабағымызға қош келдіңіздер!
"Жақсы қасиет" жылы сөздері Қазір әрқайсысымыз көршімізге қарап, оның бір жақсы қасиетін (мысалы, "сен өте еңбекқорсың", "сен әрқашан көмектесуге дайынсың", "сенің идеяларың қызықты") айтамыз. Осылайша, бір-бірімізге жақсы энергия сыйлайық.
Керемет! Осы позитивті көңіл-күймен бүгінгі сабағымызды бастайық. Күнделікті өмірде біз үнемі әртүрлі ше шімдер қабылдаймыз. Мысалы, дүкендегі кітаптың алдымен мазмұнын, бағасын білеміз. Содан кейін ғана оны са тып алу немесе алмау туралы шешім қа былдаймыз. Біз күнделікті бір затты немесе бір шаманы екіншісімен салыстырамыз. Мысалы, «артық – кем» немесе «қымбат – арзан», «ұзын – қысқа» «үлкен – кіші» т.б. Математикада сандарды және әртүрлі математикалық өлшем бірліктерін жиі салыстырамыз. Scratch-те математикаға байланысты жобаларды, сондай-ақ әртүрлі жобалар құрастыруда «артық», «кем», «тең» сияқты салыстыру операторларын пайдалануға болады. Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кездеседі. Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз. Scratch программалау ортасында қолданылатынСалыстыру операторлары көрсетілген.
|
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді Бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтып,бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды Сұрақтарға жауап береді. |
|
Жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа топ құру. Екі топқа бөлу Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Салыстыру операторлары тақырыбында жаңа сабақты түсіндіру (М) Оқушыларға екі нысандарды «артық, кем, тең, тең емес» сөздерді қолдана отырып салыстыруды ұсыныңыз. Мысалы ол заттардың көлемдері, бағалары болу мүмкін. (Ұ) Оқушыларға «Ақиқат, Жалған» ойынын ұсынамын. 7 4-тен артық немесе тең (7≥4) 10 8-ден артық (10>8) 35 35-тен артық немесе тең (35≥35) 5.6 5-ке тең емес (5.6≠5) Жұмыс парағымен жұмыс.
Сергіту сәті Бекіту
|
Топпен жұмыс жасау Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - жаңа терминнің орыс және ағылшын тілінде аудармасын жазады Дескриптор: - берілген операторлардың қызметін жазады Дескриптор: Интерактивті тапсырманы орындау Сергіту жаттығуларын орындау Дескриптор: -салыстыру операторлары мен «Және» логикалық амалын қолданып, программа жазады және нәтижесін түсіндіреді Дескриптор: -салыстыру операторлары мен «Немесе » логикалық амалын қолданып, программа жазады және нәтижесін түсіндіреді |
Мақтау «Қол шапалақтау»
ФБ |
Жұмыс парағы
https://wordwall.net/resource/79791760 https://learningapps.org/watch?v=po6imbt1j24
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақтың қорытындысы. Үй тапсырмасы : Есепте
Рефлексия. - Сабақта не қызықты болды? - Саған ең көп не есте қалды? - Тағы не білгің келеді? |
Үй жұмысын жазады Сұрақтарға жауап береді өз жұмысын бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















