|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
03.10.2024 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№24 сабақ.Шамалар арасындағы тәуелділік Менің жұмсайтын шығындарым |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдайды және шығарады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепте. Салыстыр. 3 м2 · 6 = 25 м2 – 7 м2 56 м2 + 34 м2 >9 м2 · 5 96 м2 – 28 м2 > 35 м2 : 7 18 м2 : 2 <9 м2 · 3
Жаңа тақырып 1-тапсырма: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар.
Сатып алынған заттың санын білу үшін заттың құнын заттың бағасына бөлу керек. с = Қ : б Заттың құнын білу үшін заттың бағасын оның санына көбейту керек. Б= с* Қ Заттың бағасын білу үшін заттың құнын оның санына бөлу керек. Қ=б *с
2-тапсырма «Дүкен» ойыны. Сен дүкенге келдің. Әрбір сатып алынған заттың құнын анықта. Кесте бойынша есеп құрастырыңдар.
1)1-дәптер-9тг 2) 1-дәптер-7тг 5-дәптер?тг 4-дәптер? тг Ш:9*5=45тг Ш:7*4=28тг
3-тапсырма Есеп құрастыр. Шарты Болды-100 Сатып алынды-8тг-ден 3к Қалды? Ш:100-8*3=76тг Жауабы 76тг болды
4-тапсырма «Дүкенде» ойыны Үстел үстінде жатқан заттарды сатып алуың керек. Ойыншық ақшаларды пайдаланып, дүкеннен зат ал. 500 теңгеге не сатып алар едің?
5-тапсырма Есептер құрастыр. Болғаны – 90 теңге Сатып алынды – 10теңгеден 5дана Қалды – ? теңге Ш :90-10*5=40тг Жауабы 40тг қалды.
Шығармашылық тапсырма 7-тапсырма Сегіз бірдей тиынның біреуі жалған,бірақ ол басқасынан жеңіл. Ең аз өлшеу арқылы жалған тиынды қалай табуға болады? Жауап:3 рет өлшеу арқылы қай монета жалған екенін қалай анықтауға болады. Монетаны төрт- төртке бөліп таразыға тартамыз.Жеңіл төрт монетаны алып екіге бөліп тағы таразыға тартамыз.Жеңіл екі монетаны алып тағы мөлшеп жалған монетаны анықтаймыз.
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есепте (25 000 – 5 000) + 12 000 =32000 25 000 – (5 000 + 12 000) =8000 80 000 – (35 000 – 30 000) =75000 (80 000 – 35 000) – 30 000 =15000 56 000 + (20 000 – 16 000) =60000 (56 000 + 20 000) – 16 000=60000
«Ақылды үкі» |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есеп құрастырады
Есеп құрастырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Есептеп,салыстыру жасайды-1б.
Тамаша!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Сатып алынған заттың құнын анықтайды-1б
Дескриптор: Сызбаларды пайдаланып, есеп құрастырады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өз бетінше есеп құрастырып, оны шығарады-1б
ДескриптоР: Логикалық қабілеттерін пайдаланып, есептің жауабын табады-1б
Тамаша!
|
Суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқу құралдары
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Таразы
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамалар арасындағы тәуелділік Менің жұмсайтын шығындарым
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
03.10.2024 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№24 сабақ.Шамалар арасындағы тәуелділік Менің жұмсайтын шығындарым |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдайды және шығарады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепте. Салыстыр. 3 м2 · 6 = 25 м2 – 7 м2 56 м2 + 34 м2 >9 м2 · 5 96 м2 – 28 м2 > 35 м2 : 7 18 м2 : 2 <9 м2 · 3
Жаңа тақырып 1-тапсырма: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар.
Сатып алынған заттың санын білу үшін заттың құнын заттың бағасына бөлу керек. с = Қ : б Заттың құнын білу үшін заттың бағасын оның санына көбейту керек. Б= с* Қ Заттың бағасын білу үшін заттың құнын оның санына бөлу керек. Қ=б *с
2-тапсырма «Дүкен» ойыны. Сен дүкенге келдің. Әрбір сатып алынған заттың құнын анықта. Кесте бойынша есеп құрастырыңдар.
1)1-дәптер-9тг 2) 1-дәптер-7тг 5-дәптер?тг 4-дәптер? тг Ш:9*5=45тг Ш:7*4=28тг
3-тапсырма Есеп құрастыр. Шарты Болды-100 Сатып алынды-8тг-ден 3к Қалды? Ш:100-8*3=76тг Жауабы 76тг болды
4-тапсырма «Дүкенде» ойыны Үстел үстінде жатқан заттарды сатып алуың керек. Ойыншық ақшаларды пайдаланып, дүкеннен зат ал. 500 теңгеге не сатып алар едің?
5-тапсырма Есептер құрастыр. Болғаны – 90 теңге Сатып алынды – 10теңгеден 5дана Қалды – ? теңге Ш :90-10*5=40тг Жауабы 40тг қалды.
Шығармашылық тапсырма 7-тапсырма Сегіз бірдей тиынның біреуі жалған,бірақ ол басқасынан жеңіл. Ең аз өлшеу арқылы жалған тиынды қалай табуға болады? Жауап:3 рет өлшеу арқылы қай монета жалған екенін қалай анықтауға болады. Монетаны төрт- төртке бөліп таразыға тартамыз.Жеңіл төрт монетаны алып екіге бөліп тағы таразыға тартамыз.Жеңіл екі монетаны алып тағы мөлшеп жалған монетаны анықтаймыз.
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есепте (25 000 – 5 000) + 12 000 =32000 25 000 – (5 000 + 12 000) =8000 80 000 – (35 000 – 30 000) =75000 (80 000 – 35 000) – 30 000 =15000 56 000 + (20 000 – 16 000) =60000 (56 000 + 20 000) – 16 000=60000
«Ақылды үкі» |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есеп құрастырады
Есеп құрастырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Есептеп,салыстыру жасайды-1б.
Тамаша!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Сатып алынған заттың құнын анықтайды-1б
Дескриптор: Сызбаларды пайдаланып, есеп құрастырады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өз бетінше есеп құрастырып, оны шығарады-1б
ДескриптоР: Логикалық қабілеттерін пайдаланып, есептің жауабын табады-1б
Тамаша!
|
Суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқу құралдары
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Таразы
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




