Бекітемін
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым. 1с шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сатаева Г.Д. |
|
|
Күні: |
21.10.24 |
|
|
Сынып: 2 Е |
Қатысқандар: 29 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамаларды әртүрлі құралдармен өлшеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу. 2.1.3.1. Әртүрлі өлшеу құралдары шкалаларын бір-бірінен ажырату және шамалардың сәйкес мәндерін анықтау. 2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Бірлік және ынтымақ:
|
|
|
АКТ |
https://learningapps.org/watch?v=pi0pwrc2t24 http://emaze.link/@RDFYYRW |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Хормен өлең айтады Қайырлы күн досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сенде Қуанышқа толсын! Жаңа сабаққа кіріспе. «Құпия сурет» әдісің арқылы жүзеге асады. Оқушылар партаның астына жасырылған суреттің мозайка бөлігін тауып, тұтас сурет құрастырыңдар. Шыққан суретті таныстыруға әр топтан бір оқушы ортаға шығамыз. - Жарайсыңдар, ендеше бүгінгі сабағымызда шамаларды әртүрлі құралдармен есептеуге берілген тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады.
|
Хормен айтады.
Сурет қиындысын табады. Тұтас сурет құрастырады. Суретте бейнеленген құрал туралы өз ойын айтады. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Слайд, қима қағаздар. |
|
Сабақтың ортасы 12 мин 7 мин 7 мин 1 мин 3 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Топтық жұмыс» жүзеге асады. 1-топқа салмақты өлшейтін құрал беріледі. Топтағы оқушылар өз салмақтарын өлшеп, қағазға түсіру керек. 2- топқа Уақытты өлшейтін құмсағат /1мин/ және қағазға жазылған өрнектер беріледі. 1 минутта әр оқушы қанша өрнек шығара алатынын есептеу керек. 3-топқа ұзындықты өлшейтін сызғыш пен геометриялық фигура беріледі. Сызғыш арқылы фигураның ұзындығы мен енін есептейді. 4-топқа құмырадағы су мен сыйымдылықты өлшейтін құрал беріледі. Құмырадағы судың көлемін анықтау керек.
2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4.ә) Есепті шығарыңдар. Қ Қой м. – 35 кг ? кг кем Ш: 35-12= 23кг Ж: Қозының массасы 23 кг кем.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Learningapps» платформасымен 10 см 10 дм 1 ц – 32кг 1ц – 23кг 20 л 10л + 10 л 2сағ- 20 мин 1сағ – 10 мин
Сергіту сәтінде «Нейрожаттығу»
ЕБҚ: Сурет бойынша мысал құрастыр және шығар.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Бір таңбалы, екі таңбалы сандардың ондықтан аттап қосу, азайтуға мысалдар шығару. Бекіту «Құмсағат» ойынымен жүреді.
|
1-топ: Өз салмақтарын өлшеп, салмақтарын қағаз бетіне түсіреді. 2-топ: Құмсағатты пайдаланып есеп шығарады. 3-топ: Сызғышпен фигураның ұзындығы мен енін өлшейді. 4- топ: Сыйымдылықты өлшейтін құралмен құмырадағы судың өлшемін табады. Есепті оқиды, талдайды. Тапсырма орындайды. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстырады. Масса шамаларының мәндерін салыстырады. Сыйымдылық шамаларының мәндерін салыстырады Уақыт шамаларының мәндерін салыстырады. Жаттығу жасайды.
Тапсырма орындайды.
Сұраққа дұрыс жауап береді. |
Дескриптор: 1-топ: Салмақтарын өлшейді, салмақтарын қағаз бетіне түсіреді-1б 2-топ: Құмсағатты пайдаланып уақытқа есеп шығара алады-1 б 3-топ: Сызғышпен фигураның ұзындығы мен енін өлшей алады – 1б 4- топ: Сыйымдылықты өлшейтін құралмен құмырадағы судың өлшемін таба алады -1б. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстырады – 1 б Есептің шартын жаза алады – 1б сұрағын қоя алады -1б шешуін шығара алады-1б, жауабын таба алады-1балл. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстыа алады – 1 б Масса шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б Сыйымдылық шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б Уақыт шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б
Сұраққа дұрыс жауап бере алады – 1 б |
Матема-тика 2-сынып 1-бөлім 64-65-бет слайд Бейнеролик, слайд «learningapps» платформасы слайд |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Сиқырлы банка» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 65-бет №6. |
Өз ойын айтады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамаларды әртүрлі құралдармен өлшеу
Шамаларды әртүрлі құралдармен өлшеу
Бекітемін
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым. 1с шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сатаева Г.Д. |
|
|
Күні: |
21.10.24 |
|
|
Сынып: 2 Е |
Қатысқандар: 29 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамаларды әртүрлі құралдармен өлшеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу. 2.1.3.1. Әртүрлі өлшеу құралдары шкалаларын бір-бірінен ажырату және шамалардың сәйкес мәндерін анықтау. 2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Бірлік және ынтымақ:
|
|
|
АКТ |
https://learningapps.org/watch?v=pi0pwrc2t24 http://emaze.link/@RDFYYRW |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Хормен өлең айтады Қайырлы күн досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сенде Қуанышқа толсын! Жаңа сабаққа кіріспе. «Құпия сурет» әдісің арқылы жүзеге асады. Оқушылар партаның астына жасырылған суреттің мозайка бөлігін тауып, тұтас сурет құрастырыңдар. Шыққан суретті таныстыруға әр топтан бір оқушы ортаға шығамыз. - Жарайсыңдар, ендеше бүгінгі сабағымызда шамаларды әртүрлі құралдармен есептеуге берілген тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады.
|
Хормен айтады.
Сурет қиындысын табады. Тұтас сурет құрастырады. Суретте бейнеленген құрал туралы өз ойын айтады. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Слайд, қима қағаздар. |
|
Сабақтың ортасы 12 мин 7 мин 7 мин 1 мин 3 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Топтық жұмыс» жүзеге асады. 1-топқа салмақты өлшейтін құрал беріледі. Топтағы оқушылар өз салмақтарын өлшеп, қағазға түсіру керек. 2- топқа Уақытты өлшейтін құмсағат /1мин/ және қағазға жазылған өрнектер беріледі. 1 минутта әр оқушы қанша өрнек шығара алатынын есептеу керек. 3-топқа ұзындықты өлшейтін сызғыш пен геометриялық фигура беріледі. Сызғыш арқылы фигураның ұзындығы мен енін есептейді. 4-топқа құмырадағы су мен сыйымдылықты өлшейтін құрал беріледі. Құмырадағы судың көлемін анықтау керек.
2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4.ә) Есепті шығарыңдар. Қ Қой м. – 35 кг ? кг кем Ш: 35-12= 23кг Ж: Қозының массасы 23 кг кем.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Learningapps» платформасымен 10 см 10 дм 1 ц – 32кг 1ц – 23кг 20 л 10л + 10 л 2сағ- 20 мин 1сағ – 10 мин
Сергіту сәтінде «Нейрожаттығу»
ЕБҚ: Сурет бойынша мысал құрастыр және шығар.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Бір таңбалы, екі таңбалы сандардың ондықтан аттап қосу, азайтуға мысалдар шығару. Бекіту «Құмсағат» ойынымен жүреді.
|
1-топ: Өз салмақтарын өлшеп, салмақтарын қағаз бетіне түсіреді. 2-топ: Құмсағатты пайдаланып есеп шығарады. 3-топ: Сызғышпен фигураның ұзындығы мен енін өлшейді. 4- топ: Сыйымдылықты өлшейтін құралмен құмырадағы судың өлшемін табады. Есепті оқиды, талдайды. Тапсырма орындайды. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстырады. Масса шамаларының мәндерін салыстырады. Сыйымдылық шамаларының мәндерін салыстырады Уақыт шамаларының мәндерін салыстырады. Жаттығу жасайды.
Тапсырма орындайды.
Сұраққа дұрыс жауап береді. |
Дескриптор: 1-топ: Салмақтарын өлшейді, салмақтарын қағаз бетіне түсіреді-1б 2-топ: Құмсағатты пайдаланып уақытқа есеп шығара алады-1 б 3-топ: Сызғышпен фигураның ұзындығы мен енін өлшей алады – 1б 4- топ: Сыйымдылықты өлшейтін құралмен құмырадағы судың өлшемін таба алады -1б. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстырады – 1 б Есептің шартын жаза алады – 1б сұрағын қоя алады -1б шешуін шығара алады-1б, жауабын таба алады-1балл. Ұзындық шамаларының мәндерін салыстыа алады – 1 б Масса шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б Сыйымдылық шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б Уақыт шамаларының мәндерін салыстыра алады – 1 б
Сұраққа дұрыс жауап бере алады – 1 б |
Матема-тика 2-сынып 1-бөлім 64-65-бет слайд Бейнеролик, слайд «learningapps» платформасы слайд |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Сиқырлы банка» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 65-бет №6. |
Өз ойын айтады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















