|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1А Қатынастар және пропорциялар |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кеулимжаева Ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Шамаларды берілген қатынаста бөлу; |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.6 шамаларды берілген қатынаста бөлу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар шамаларды берілген қатынаста бөлуді есептер шығаруда қолдана алады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
Оқушылар: Шамаларды берілген қатынаста бөлуді түсінеді, ауызша тапсырмаларды орындай алады. Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз: қатынастар,санды бөлу,беріген шаманы берілген қатынаста бөлу. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Айналасындағыларға сыйластықпен қарау, сабақта жоспарланған іс-әрекеттерге жауапкершілікпен қатысу. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны презентация көрсету кезінде қолдану. |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сандардың қатынасы, пропорция, тура және кері пропорционалдық. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
I. Ұйымдастыру:
|
Презентация 1-3 Слайд |
||||||||||||||
|
5 мин 10 мин 8 мин 10 мин 8 мин |
II. Қайталау. Ауызша. Мақсаты : Өткен сабақта өткен тақырыпты қайталау, еске түсіру. III. Жаңа тақырыпты оқыту: Тексеру тапсырмалары: Мақсты : Оқушыларды берілген сандарды берілген қатынаста қалай бөлу теориясымен таныстыру. Жаңа тәсілмен танысу үшін оқушылар мына тапсырманы орындайды. Оқушыларға, екі дос арасында 60 кәмпитті 2:3 қатынасында қалай бөліп алар еді деген сұрақ қойылды. Достардың біреуі – ? кәмпит Достардың екіншісі – ? кәмпит - осындай тапсырманы орындай алар ма едік?
Санды берілген қатынаста бөлу ережесі: 60 санын 2 : 3 қатынасында бөлу үшін, 60 -ты қатынастың мүшелерінің 2 + 3 қосындысына бөліп, нәтижені қатынастың әрбір мүшесіне көбейтеміз.
IV Топтық жұмыс. Мақсаты: Берілген санды берілген қатынаста бөлу ережесі тақырыбын бекіту. – Әрбір топ жоғарыдағы алгоритмді қолдана отырып, өздері тапсырмалар ойластырады, басқа топпен алмастырады. Топтар бір-бірін бағалайды.
V Жұптық жұмыс Үш деңгей бойынша тапсырмалар орындайды. Мақсаты: Оқушының берілген материалды қандай деңгейде меңгергенін бақылау. 1 деңгей
2 деңгей
3 деңгей
VI Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау
|
Презентация 4-8 Слайд Презентация 9-14 Слайд
Қосымша 1 Қосымша 2 |
||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 2 мин |
Рефлексия: - не білдің, не үйрендің? - не түсініксіз? - ары қарай қандай жұмыс қажет? Үй тапсырмасы: 1.3 1 деңгей № 64,67, 2 деңгей № 65, 67, 69 |
Қосымша 3 Математика оқулығы 6 сынып ТА.Алдамұратова, ТС.Байшоланов |
||||||||||||||
|
Дифференциация Жұптық жұмыста мүмкіндігі жоғары оқушыларға қиындығы жоғары, шығармашылық, логикалық тапсырмалар ұсынылады. |
Бағалау Жыл бойында мұғалімнің қалыптастырушы бағалау арқылы, топтық, жұптық және жеке жұмысты орындау нәтижелері бақыланады. |
Денсаулық және ТҚ сақтау |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша кері байланыс
|
|
|||||||||||||||
|
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамаларды берілген қатынаста бөлу;
Шамаларды берілген қатынаста бөлу;
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1А Қатынастар және пропорциялар |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кеулимжаева Ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Шамаларды берілген қатынаста бөлу; |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.6 шамаларды берілген қатынаста бөлу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар шамаларды берілген қатынаста бөлуді есептер шығаруда қолдана алады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
Оқушылар: Шамаларды берілген қатынаста бөлуді түсінеді, ауызша тапсырмаларды орындай алады. Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз: қатынастар,санды бөлу,беріген шаманы берілген қатынаста бөлу. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Айналасындағыларға сыйластықпен қарау, сабақта жоспарланған іс-әрекеттерге жауапкершілікпен қатысу. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны презентация көрсету кезінде қолдану. |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сандардың қатынасы, пропорция, тура және кері пропорционалдық. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
I. Ұйымдастыру:
|
Презентация 1-3 Слайд |
||||||||||||||
|
5 мин 10 мин 8 мин 10 мин 8 мин |
II. Қайталау. Ауызша. Мақсаты : Өткен сабақта өткен тақырыпты қайталау, еске түсіру. III. Жаңа тақырыпты оқыту: Тексеру тапсырмалары: Мақсты : Оқушыларды берілген сандарды берілген қатынаста қалай бөлу теориясымен таныстыру. Жаңа тәсілмен танысу үшін оқушылар мына тапсырманы орындайды. Оқушыларға, екі дос арасында 60 кәмпитті 2:3 қатынасында қалай бөліп алар еді деген сұрақ қойылды. Достардың біреуі – ? кәмпит Достардың екіншісі – ? кәмпит - осындай тапсырманы орындай алар ма едік?
Санды берілген қатынаста бөлу ережесі: 60 санын 2 : 3 қатынасында бөлу үшін, 60 -ты қатынастың мүшелерінің 2 + 3 қосындысына бөліп, нәтижені қатынастың әрбір мүшесіне көбейтеміз.
IV Топтық жұмыс. Мақсаты: Берілген санды берілген қатынаста бөлу ережесі тақырыбын бекіту. – Әрбір топ жоғарыдағы алгоритмді қолдана отырып, өздері тапсырмалар ойластырады, басқа топпен алмастырады. Топтар бір-бірін бағалайды.
V Жұптық жұмыс Үш деңгей бойынша тапсырмалар орындайды. Мақсаты: Оқушының берілген материалды қандай деңгейде меңгергенін бақылау. 1 деңгей
2 деңгей
3 деңгей
VI Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау
|
Презентация 4-8 Слайд Презентация 9-14 Слайд
Қосымша 1 Қосымша 2 |
||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 2 мин |
Рефлексия: - не білдің, не үйрендің? - не түсініксіз? - ары қарай қандай жұмыс қажет? Үй тапсырмасы: 1.3 1 деңгей № 64,67, 2 деңгей № 65, 67, 69 |
Қосымша 3 Математика оқулығы 6 сынып ТА.Алдамұратова, ТС.Байшоланов |
||||||||||||||
|
Дифференциация Жұптық жұмыста мүмкіндігі жоғары оқушыларға қиындығы жоғары, шығармашылық, логикалық тапсырмалар ұсынылады. |
Бағалау Жыл бойында мұғалімнің қалыптастырушы бағалау арқылы, топтық, жұптық және жеке жұмысты орындау нәтижелері бақыланады. |
Денсаулық және ТҚ сақтау |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша кері байланыс
|
|
|||||||||||||||
|
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













