Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Математика Сынып:1 «Б» |
Мектеп: №3 ЖББ
|
|||
|
Күні: 19.12.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні : Мейрамбекова Диана. |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Шамаларды өлшеу. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||
|
|
|
|||
|
|
|
|
||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.3.1.3. Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру. 1.1.3.2.**см, дм, өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу. |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Шамалар туралы және олардың өлшем бірліктері туралы түсінігі болады және салыстырады. Көпшілігі: Шаманы өлшеу үшін бірлік пен құрал таңдайды, өз әрекетін түсінеді. Кейбіреуі: Өлшем бірліктерді (см,дм) қолданып, өлшейді.
|
|||
|
Бағалау критерилері |
-Геометриялық фигураның қабырғаларының ұзындығын өлшейді және салыстырады. |
|||
|
Ресурстар |
Шаттық шеңбері, А4 парақ, оқулық, таратпа қағаз әр балаға әр түрлі кесінді, сызғыш, қайықтын суреті, бейнебаян,сызғыштың суреті, дәптер және оқулық, дәптер, таратпа сурет, алма, гүл, жапырақ суреттері.
|
|||
|
Сөздікқор
|
өлшеу, дециметр |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
АКТ, бейнеролик - геометриялық фигуралар |
|||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Геометриялық пішіндерді біледі. см, дм, өлшем бірліктерін біледі |
|||
|
|
||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
|
Шаттық шеңбері |
||
|
Сабақ ортасы
|
М.К;Ұ.Ж №1. Ребус. «Өлшем» сөзіне ребус. Ө, лақ “,шаш “,есік ‘”,мысық “”. Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) -Дұрыс жауабы ӨЛШЕМ -Олай болса бүгінгі тақырыбымыз қалай аталады деп ойлайсындар ? -Дұрыс -Бүгін шамаларды өлшейміз. -Қане оқушылар кітаптан 118 бетті ашайық -Бүгін сызғыштың көмегімен ұзындықты өлшеуді үйренеміз. М.К;Ж.Ж №2. Кесіндінің ұзындығын сызғыштың көмегімен өлшеуге болады. Ол үшін кесіндінің ұшын сызғыштың 0 санымен дәл келетіндей етіп орналастырып. Сызғыштағы кесіндінің екінші ұшына сәйкес келетін сан кесіндінің ұзындығын көрсетеді. Кесіндінің ұзындығы - 5 см
Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. М.К;Ж.Ж №3. Шығарып көр. Әр оқушыға қайық беріледі. -Суретте неше үшбұрыш бар? -Ең үлкен үшбұрыштың қабырғаларын өлше. Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. Сергіту сәті. «Көңілді күн» М.К. №4. Дециметр – ұзындықтың өлшем бірлігі. 10 сантиметр 1 дициметрді құрайды. 10см =1 дм
12см = 1 дм 2 см
Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) №5. Орындап көр. Заттардың ұзындығын сантиметрмен анықта. Ең ұзын және ең қысқа затты тап. Қай зат 1 дециметрден ұзын? Қай зат 1 дециметрден қысқа. Дәптермен жұмыс. Шанышқы мен пышақ 1 дм ұзын, ал қасық 1 дм қысқа. Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) №6. см жіктеп жаз. 15 см = дм см 1 дм 1 см = см; 19 см = дм см; 1 дм 4 см = см; 16 см = дм см; 1 дм 7 см = см; 18 см = дм см; 1 дм 0 см = см. Қ.Б: Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. №7.Қосымша тапсырма Қай жол қысқа? Сызғыштың көмегімен жолдардың ұзындығын өлшейді және нәтижесін жазады. Оларды салыстыра отырып, ең қысқа жолда табады.
Суретке мұқият қараңыз.Балық қандай геометриялық фигуралардан тұрады.
Дескриптор: -Геометриялық фигуралардың ұзындықтарын өлшейді және нәтижесін жазады. -Шамалардың өлшем бірліктерін ажырата алады.
|
А4 парақ Оқулық Таратпа қағаз әр балаға әр түрлі кесінді.Сызғыш Қайықтын суреті. Бейнебаян. Сызғыштың суреті. Дәптер және оқулық. Дәптер. Таратпа сурет.
|
||
|
Сабақтың соңы |
Қортынды: -Бүгінгі сабақта не үйрендік? -Не істедік -Не ұнады -Не ұнамады -Түсінбеген жерлерін бар ма? Рефлексия. «Керемет алма ағашы»
- Рахмет сабақ аяқталды. - Сауболындар.
|
Алма, гүл, жапырақ суреттері. |
||
Әдіскер:
Бекітемін:_____________
Мұғалімнің аты-жөні:
Келісемін:_____________
Баға:_____________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамаларды өлшеу.
Шамаларды өлшеу.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Математика Сынып:1 «Б» |
Мектеп: №3 ЖББ
|
|||
|
Күні: 19.12.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні : Мейрамбекова Диана. |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Шамаларды өлшеу. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||
|
|
|
|||
|
|
|
|
||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.3.1.3. Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру. 1.1.3.2.**см, дм, өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу. |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Шамалар туралы және олардың өлшем бірліктері туралы түсінігі болады және салыстырады. Көпшілігі: Шаманы өлшеу үшін бірлік пен құрал таңдайды, өз әрекетін түсінеді. Кейбіреуі: Өлшем бірліктерді (см,дм) қолданып, өлшейді.
|
|||
|
Бағалау критерилері |
-Геометриялық фигураның қабырғаларының ұзындығын өлшейді және салыстырады. |
|||
|
Ресурстар |
Шаттық шеңбері, А4 парақ, оқулық, таратпа қағаз әр балаға әр түрлі кесінді, сызғыш, қайықтын суреті, бейнебаян,сызғыштың суреті, дәптер және оқулық, дәптер, таратпа сурет, алма, гүл, жапырақ суреттері.
|
|||
|
Сөздікқор
|
өлшеу, дециметр |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
АКТ, бейнеролик - геометриялық фигуралар |
|||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Геометриялық пішіндерді біледі. см, дм, өлшем бірліктерін біледі |
|||
|
|
||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
|
Шаттық шеңбері |
||
|
Сабақ ортасы
|
М.К;Ұ.Ж №1. Ребус. «Өлшем» сөзіне ребус. Ө, лақ “,шаш “,есік ‘”,мысық “”. Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) -Дұрыс жауабы ӨЛШЕМ -Олай болса бүгінгі тақырыбымыз қалай аталады деп ойлайсындар ? -Дұрыс -Бүгін шамаларды өлшейміз. -Қане оқушылар кітаптан 118 бетті ашайық -Бүгін сызғыштың көмегімен ұзындықты өлшеуді үйренеміз. М.К;Ж.Ж №2. Кесіндінің ұзындығын сызғыштың көмегімен өлшеуге болады. Ол үшін кесіндінің ұшын сызғыштың 0 санымен дәл келетіндей етіп орналастырып. Сызғыштағы кесіндінің екінші ұшына сәйкес келетін сан кесіндінің ұзындығын көрсетеді. Кесіндінің ұзындығы - 5 см
Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. М.К;Ж.Ж №3. Шығарып көр. Әр оқушыға қайық беріледі. -Суретте неше үшбұрыш бар? -Ең үлкен үшбұрыштың қабырғаларын өлше. Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. Сергіту сәті. «Көңілді күн» М.К. №4. Дециметр – ұзындықтың өлшем бірлігі. 10 сантиметр 1 дициметрді құрайды. 10см =1 дм
12см = 1 дм 2 см
Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) №5. Орындап көр. Заттардың ұзындығын сантиметрмен анықта. Ең ұзын және ең қысқа затты тап. Қай зат 1 дециметрден ұзын? Қай зат 1 дециметрден қысқа. Дәптермен жұмыс. Шанышқы мен пышақ 1 дм ұзын, ал қасық 1 дм қысқа. Қ.Б: Мұғалім бағалайды.(өте жақсы, керемет...) №6. см жіктеп жаз. 15 см = дм см 1 дм 1 см = см; 19 см = дм см; 1 дм 4 см = см; 16 см = дм см; 1 дм 7 см = см; 18 см = дм см; 1 дм 0 см = см. Қ.Б: Қ.Б: жасыл және сары қағазбен бағалау. №7.Қосымша тапсырма Қай жол қысқа? Сызғыштың көмегімен жолдардың ұзындығын өлшейді және нәтижесін жазады. Оларды салыстыра отырып, ең қысқа жолда табады.
Суретке мұқият қараңыз.Балық қандай геометриялық фигуралардан тұрады.
Дескриптор: -Геометриялық фигуралардың ұзындықтарын өлшейді және нәтижесін жазады. -Шамалардың өлшем бірліктерін ажырата алады.
|
А4 парақ Оқулық Таратпа қағаз әр балаға әр түрлі кесінді.Сызғыш Қайықтын суреті. Бейнебаян. Сызғыштың суреті. Дәптер және оқулық. Дәптер. Таратпа сурет.
|
||
|
Сабақтың соңы |
Қортынды: -Бүгінгі сабақта не үйрендік? -Не істедік -Не ұнады -Не ұнамады -Түсінбеген жерлерін бар ма? Рефлексия. «Керемет алма ағашы»
- Рахмет сабақ аяқталды. - Сауболындар.
|
Алма, гүл, жапырақ суреттері. |
||
Әдіскер:
Бекітемін:_____________
Мұғалімнің аты-жөні:
Келісемін:_____________
Баға:_____________
шағым қалдыра аласыз




















