|
Күні: |
20.02.2023 |
||||
|
Бөлім: |
Саяхат.Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Жумабекова С.К |
||||
|
Сынып:1 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№85 сабақ. Шамаларды өлшеу |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтайды Есептерді шығарады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату. 1,2,3 Қанат қағып ұш! 4,5,6 Көк асапанда қалқы! 7,8,9,10 Өз орныңа қон!
Дәптерге орындаған тапсырмаларын тексеру, қосу мен азайтуға қатысты сұрақтар қою
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5мин) 8 мин |
«Өткенді пысықтау» «Сағат қанша?» ойыны Мұғалім уақытты сұрайды. Көбі сағаттан уақытты анықтай алмауы да мүмкін.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Барлық сыныппен жұмыс» әдісі №1 Әлия ертегі оқыды. Неше минут өтті?Бірінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр? (үшті) Минуттық тілі нешені көрсетіп тұр? (сегізді)Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (3 сағат 40 минутты) Екінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр? (төртті) Минуттық тілі нешені көтсетіп тұр? (төртті)Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (4 сағат 20 минутты) Неше минут өтті? (қырық)
ЕББҚ Мына уақыттарды көрсет Бестен он минут өтті 10-ға жиырма минут қалды Тура он екі болды ЕҚБ Қанша уақыт өткенін анықта Сабақ сағат 14:15-те басталды. Қоңырау соғылғанда сағат 15:00 болды. Сабақ қанша уақытқа созылды? |
Сұрақтарға жауап береді Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтайды Дескриптор: - Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтауды үйренеді. -Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады
Дескриптор: - Сағат моделімен жұмыс жасайды -уақыттарды көрсетеді
- Қанша уақыт өткенін анықтайды
|
Мадақтау Жарайсыңдар! |
Сағат моделі
Оқулық 46-47 беті
|
|
|
12 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма ӨЖ.«Біліміңді қолдан!» әдісі №2 Есепті шығар
Ә Сырым- 30 минут ? артық 30-20=10 Ж: Сырым 10 минут артық жұмсады «Денеме демалыс» жаттығуы |
Дескриптор: - есептің сызбасын таңдайды. -есептің шарты мен сұрағын жазады -есептің шешу амал таңбасын таңдайды -өрнек құрып, мәнін есептейді -есептің жауабын жазады
жаттығуды қайталап жасайды |
Тамаша! |
суреттер Дәптер қаламсап
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин
|
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі
.
Суретке қара. Сырымның күні
бойы не істегенін ай Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз | ||||

















