Педагогтың
аты-жөні
|
|
Пәні
|
Математика
|
Бөлім
|
1А. Сандар мен
цифрлар
|
Күні
|
26.10
|
Сыныбы: 1
«Ә»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Шамаларды
өлшеу
|
Оқу
мақсаты
|
1.1.3.2** өлшем
бірліктерін: ұзындық (см, дм) / масса (кг) / көлем (сыйымдылық) (л)
қолданып, шамаларды өлшеу;
1.1.3.1** ұзындық см, дм
шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды
таңдау, өлшемдер жүргізу;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Оқушылар натурал сандар
қатарында 9 санының орнын тауып, 9 санын басқа сандармен
салыстыруға қалыптастыру. 9 санының құрамын анықтап, 9 цифрын
жазу.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақ кезеңі
уақыты
|
Педагогтың
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Ұйымдастыру
___
мин
|
Кинезиологиялық
жаттығулар «Құлақ-мұрын»
|
Іс- әрекеттер арқылы
орындайды.
|
Жарайсыңдар!
|
Нейрогим-настикалық
жаттығу.
|
Жаңа
білім
___
мин
|
Ынталандыру.
Мұғалім оқушыларға: «Біз
осыған дейін бірнеше шамамен таныстық. Олар адамның өміріне өте
қажет. Бүгін біз бірге зерттеушілер боламыз, өзіміздің
айналамыздағы заттарды оқып білеміз»,– деп
хабарлайды.
|
Санау дағдыларын
қайталайды.
|
Ауызша мұғалім
қолдауы
|
Сандар
|
___
мин
|
Өзектендіру.
–Қай ыдыста күріш дәні
көп?
–Сен қалай
білдің?
Сурет бойынша қорытынды шығара
біледі. Шамаларды салыстыру үшін бірдей өлшеуіштер қажеттігін
дәлелдеп, шешімін айтады.
|
Моншақ тіз бегі арқылы жаңа
сабақ тың тақыры бын ашады.
|
Оқушыларды
мадақтау
МҚ:
«Жарайсыңдар»
|
Моншақ
суреті
|
___
мин
Оқулықпен
жұмыс
|
Оқулықтағы №1 тапсырма.Суретке
мұқият қара.Сырым не істеп жатыр? Оған көрсетілген мөлщерге дейін
қанша л су қажет? (2)
7л+2л=9л
Сырым екі литр су құйды ? 9 л болу шін неше л су
жетпейді?
Әлия ұзындығы 10 см ермексазды қандай бөліктерден
алады?
6с+4см=10см
|
Сұрақтарға жауап
береді.
|
Оқушыларды
мадақтау
МҚ:
«Жарайсыңдар»
|
Оқулық,
дәптер.
|
___
мин
|
Жаңаны
ашу.
«Миға
шабуыл» стратегиясы.
2
есеп
.
Заттардың массаларын кему ретіне қарай
ата
|
Суретке қарап,
сұрақтарға жауап береді.
Заттар массасын кему ретіне
қарай атайды
|
МҚ:
«Керемет» «Жарайсың-дар»
|
Оқулық,
дәптер.
|
___
мин
|
Жаңаны
қолдану
Жұптық
жұмыс
Оқулықтағы №3 тапсырманы
жұппен орындауға берілген. Өзара байланысты
мысалдарды құруды
ұсынады.
Суретке қарап отырып
жіп орамдарын себетке сызып
көрсет
|
Оқушылар берілген суретке қарап себеттегі сан шығу үшін жіп
орамдарын сызып көрсетеді
|
Оқушылар тапсырманы орындау
деңгейіне байланысты «Отшашу»
әдісі арқылы өзін-өзі
бағалайды.
|
Оқулық,
дәптер.
|
___
мин
|
Оқып-үйренгенді
меңгергенін тексеру(жеке
жұмыс)
|
Сандарды тез есептеп қосып
мәнін табады
|
Оқушылардың жұмысы смайл беру
арқылы бағаланады.
|
Оқулық,
дәптер.
«Кім
зерек?» ойыны.
|
___
мин
|
Жеміс – сабақ
пайдалы, жемісті болды;
Гүл – сабақ жақсы
өтті;
Жасыл жапырақ –
сабаққа көңілі толмады;
Сары жапырақ – сабақ ұнамады,
зеріктірерлік болды.
|
Сабақ аяқталған соң
балалар ағашқа жапырақ, гүл, жемістерді
жабыстырады.
|
|
Ағаштың суреті, жапырақтар,
гүлдер, жемістер.
|