Материалдар / Шамалармен амалдар орындау 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Шамалармен амалдар орындау 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
2- сынып бойынша математика сабағына сабақ жоспары ұстаздарға көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қаңтар 2019
1597
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні :Математика 27-сабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Күні: .10.2017ж

Сынып: 2 «К»

Мектеп: «Достық» бастауыш мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Шалдибаева А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Өлшеу құралдары.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.3** - шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру

және амалдар орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Шамаларды және өлшем бірліктерін ажырата алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Өлшем бірліктерін салыстырады және амалдар орындайды.

Кейбір оқушылар: Өлшем бірліктеріне берілген есептер дің мәндерін анықтай алады және түрлендіре алады.

Жетістік критерийлері

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады

Тілдік мақсаттар

өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақты

біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында…

Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады.

Құндылықтарды дамыту

Еңбек және шығармашылық жұмыстарын дамыту.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану пәнімен байланысты

АКТ қолдану дағдылары

АКТ, Дүниетану пәнімен байланысты

Бастапқы білім

Жай есептер шығару жолынжәне өлшем бірліктерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3-минут

І Ұйымдастыру бөлімі.  Психологиялық  дайындық

Топтарға бөлу. «Килограмм», «Метр», «Литр»

Қағаз қиын- дылары

Жаңа білім

10 минут













Сабақтың ортасы

10-минут






Сергіту сәті









Сабақтың соңы

10-минут



«Өз жұбыңды тап» ойыны

Оқушыларға шамалар жазылған әр түрлі қима қағаздар таратылады. Әр оқушы өз жазуына сәйкес жұпты табуы керек.

1дм 10см 7 дм 70 см

1 м 100 см 80 дм 8 м 1 м 10 дм 5 м 50 дм

1кг 1000мг 9 дм 1 см 91 см

1-тапсырма: Топтық жұмыс.

Дескриптор:

1.Өлшеу құралдарын не үшін қолданатынын біледі.

2. Өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін айтады.

Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық»

3-тапсырма: «Кім жылдам» ойыны. Сұрақ-жауап.

Сағаттың қандай тілдрі бар? Олар қалай аталады? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?

1сағат(сағ) =60 минут(мин)



Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Неше минут өтті?

Дескриптор:1.Сағат тілдерін ажыратады.

2.Берілген уақыт өлшемін (сағат,минут)нақты айтады.

5- тапсырма.Ж.Ж. «Зертте».

1-топ. Әлия мен Сырымның салмағы қанша? (77кг)

2-топ. Санжардың салмағы қанша? (41кг)

3-топ. Ең ауыры кім? (Сырым).

ШShape1 арты: Шарты:

ӘShape2 лия-34кг ?кг Маржан-36кг 77кг

Сырым-43кг Санжар-?кг

Шешуі:34+43=77(кг) Шешуі:77-36=41(кг)

Жауабы: 77кг Жауабы:Санжар 41кг

Дескриптор:1.Зерттеу жұмысын орындайды.

2. Мәліметтерді пайдаланып есептер құрастырады.


Карточкалар









Оқулықпен жұмыс











Видео жазба дағы би

Сұрақ-жауап


Кесте






Оқулық

Дәптермен жұмыс








Сабақты бекіту

5 минут

Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?

  • Сабақта не қызық болды?

  • Қандай қиындықтар кездесті?

  • Не маңызды болды деп ойлайсыңдар?

Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау


Үйге тапсырма: 2-тапсырма. 60 бет

2-мин

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделен діруді қалай жоспарлай сыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?





Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Деңгейлік тапсырма лар беру

А:Амалдарды орында.

60сағ +8сағ 30мин+6мин

8сағ+60сағ 6мин+30мин

68сағ-8сағ 36мин-6мин

68сағ-60сағ 36мин-30мин

В: Өлшем бірліктерін салыс тыр және амалдар орында.

С: Шамалар және өлшем бірліктерін ажырат.

«Жақсы!, жарайсың!, өте жақсы!»


Денсаулыққа пайдалы қимылдар жасату

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспары ма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?























































Пәні :Математика 30-сабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Күні: .10.2017ж

Сынып: 2 «К»

Мектеп: «Достық» бастауыш мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Шалдибаева А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Шамалармен амалдар орындау.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.3** - шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру

және амалдар орындау

Сабақ мақсаттары

Барлығы:Өлшем бірліктерін ажыратады;

Көбісі: Өлшем бірліктерін салыстырады, өрнектейді:

Кейбіреуі: Өлшем бірліктерін түрлендіре алады:

Жетістік критерийлері

Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстырады және амалдарды орындайды.

Тілдік мақсаттар

См, м, дм, кг, ц, л

Құндылықтарды дамыту

Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану пәнімен байланысты

АКТ қолдану дағдылары

Таныстырылым

Бастапқы білім

Центнер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3-минут

І Ұйымдастыру бөлімі.  Психологиялық  дайындық

Топтарға бөлу. «Дециметр», «Метр», «Сантиметр»

Қағаз қиын- дылары

Жаңа білім

10 минут














Сергіту сәті




Сабақтың ортасы

10-минут























Сабақтың соңы

10-минут



1-тапсырма. Т.Ж. «Зертте».

Шелек – 10л, су құйғыш – 3 л, кәстрөл – 5 л


10л>3л 10л>5л 5л>3л

Дескриптор: Білім алушы

- Өлшеу құралдарын не үшін қолданатынын біледі.

- 1л-лік арнайы ыдыспен ыдыстардың сыйымдылығын өлшейді;

- Теңдіктер жазады

Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық»

2-тапсырма. ЖЖ «Мен саған, сен маған » әдісі. 1ц-ге

1ц=100кг 100кг-5кг=95кг

100кг-30кг=70кг 100кг-12кг=88кг

100кг-82кг=18кг 100кг-65кг=35кг

100кг-10кг=90кг 82кг>5кг

А)Шарты:

БShape3 ала – 30 кг

Shape4 ?кг

Нәресте - 10кг

Ата – 82кг ?кг кем

Шешуі : 82-(30+10)=42

Жауабы: 42 кг – ға кем

Ә) Шарты:

ИShape5 т – 12 кг

Сиыр – 65 кг ?кг

Күшік – 5 кг

Ш: (12+65)+5=82

Ж: 82 кг

Дескриптор: Білім алушы

  • 1 ц-ге қанша жетпейтінін анықтайды;

  • Ең ауырын және ең жеңілін анықтайды;

  • Екі амалмен орындалатын есептер құрастырады және оларды салыстырады;

3-тапсырма «Кім жылдам» ойыны.

1дм=10см 1дм 4см= 14 см

2дм 2см =22см 4дм 8см = 48 см

8дм 6см= 86см 3дм= 30см

Дескриптор:

  • Сантиметрмен өрнектейді;

Үй тапсырмасы. 4- тапсырма.Ж.Ж. «Зертте».

1дм2см-8см= 4см 14см+6см=20см

1м-7дм=3дм 1дм+8 см=18см

2дм-10см= 10см 1м-9дм= 1дм


1дм4см-9см=5см

1м-40см=60см

1дм+7см=17см

Дескриптор:

  • Түсіндіре отырып есептейді

Shape6

Әртүрлі өлшем бірліктеріндегі шамаларды бірдей ең кіші өлшем бірліктеріне айналдырып, содан соң қосу және азайту амалдары орындалады.







5- тапсырма. 8 монета бар. Олардың біреуі жалған және ол нағыз монетадан жеңіл. 3 рет өдшеу арқылы қай монета жалған екенін қалай анықтауға болады.

Ж: 8 монетаны алдымен 2-ге бөліп аламыз 4=4 . Содан кейін қай бөлігі жеңіл тартса, сол бөлігін тағы 2-ге бөліп тағы таразыға тартамыз 2=2, қай бөлігі жеңіл тартса сол бөлігін таразыға тартамыз 1=1, осылай 3 рет өлшеу арқылы жалған монетаны анықтаймыз.

Дескриптор: Білім алушы

  • 3 рет өдшеу арқылы қай монета жалған екенін қалай анықтауға болатынын айтады

6-тапсырма. Сандардың орналасу заңдылығын анықта.

6 9 12 15 18

5 10 15 20 25 30

Ж: әр санның арасы үш үштен қосылған және бес бестен қосылған

6+3=9, 5+5=10

Дескриптор: Білім алушы

  • Сандардың орналасу заңдылығын анықтайды.

Оқулықпен жұмыс














Видео жазба дағы би


Оқулық

Дәптермен жұмыс








Сабақты бекіту

5 минут

Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?

  • Сабақта не қызық болды?

  • Қандай қиындықтар кездесті?

  • Не маңызды болды деп ойлайсыңдар?

Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау


Үйге тапсырма: 2-мин 4-тапсырма. 67- бет

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделен діруді қалай жоспарлай сыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?





Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Деңгейлік тапсырма лар беру

А: Есепте.

46 см + 14 см =

90 кг 47 кг =

12 м + 9 м =

20 л 7 л =

В: Өлшем бірліктерін салыстыр және амалдар орында.

С: Шамалар және өлшем бірліктерін ажырат.

Смайликтер

«Жақсы!, жарайсың!, өте жақсы!»


Денсаулыққа пайдалы қимылдар жасату

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспары ма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1:

2:





































2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Есепте.

46 см + 14 см = 90 кг 47 кг =

12 м + 9 м = 20 л 7 л =

Дескриптор Білім алушы

атаулы сандармен қосу амалын орындайды;

атаулы сандармен азайту амалын орындайды.




2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Есепте.

46 см + 14 см = 90 кг 47 кг =

12 м + 9 м = 20 л 7 л =

Дескриптор Білім алушы

атаулы сандармен қосу амалын орындайды;

атаулы сандармен азайту амалын орындайды.






2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Есепте.

46 см + 14 см = 90 кг 47 кг =

12 м + 9 м = 20 л 7 л =

Дескриптор Білім алушы

атаулы сандармен қосу амалын орындайды;

атаулы сандармен азайту амалын орындайды.






2.1.3.3** Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Есепте.

46 см + 14 см = 90 кг 47 кг =

12 м + 9 м = 20 л 7 л =

Дескриптор Білім алушы

атаулы сандармен қосу амалын орындайды;

атаулы сандармен азайту амалын орындайды.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!