|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 2 орта мектеп |
||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||
|
Бөлім: |
Екі полюсті әлемнен көп полюсті әлемге |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есиркепова Мейрамкүль Оразбаевна. |
||||||||
|
Күні: 18.01.25ж |
|
||||||||
|
Сынып: 9 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Саманта Смиттің КСРО-ға сапары неге мүмкін болды? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.2.4 «қырғи қабақ соғыстан» кейін әлемдегі интеграциялық және дезинтеграциялық процестерді айқындау; 9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейін әлемдегі интеграциялық және ыдырау процестерін бөліп көрсету. Тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру 2мин
Өткен білімді еске түсіру 8мин |
Психологиялық ахуал 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. Психалагиялық ахул туғызу. Бас әріптерінен келетін табиғат жайлы бір сойлемнен айтып шығады. Топқа бөлу «Қоңыздар» әдісі Қоңызар арқылы топқа бөлу. 2.Топ ережесін еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Өткен білімді қайталау.Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру «Галерия» әдісі арқылы өткен білмді еске түсіру Суреттердегі бұл қыз кім деп ойлайсыз? Ол тарихтағы басты тұлға бола ала ма? |
Өз есімдерінің бас әріптерімен
Оқушылар өз жауаптарын суреттер арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|||||
|
Жаңа білім 15мин
|
Оқушыларға Саманта Смиттің қысқаша өмірбаянын және оның тарихын айту (слайд 3 Саманта Смит (Samantha Smith) 1972 жылы 29 маусымда Мэн штатының Хьюлтон қаласында дүниеге келген. Оның анасы Джейн Смит әлеуметтанушы, ал әкесі Артур Смит ағылшын тілі мен әдебиетінің мұғалімі болып жұмыс істеді. 1982 жылдың күзінде Саманта КСРО басшысы - Жоғарғы Кеңес Президиумының төрағасы, Коммунистік партияның Орталық Комитетінің Бас хатшысы Юрий Андроповқа хат жазып, одан жауап алды. Жана сабаққа видеоролик көрсету. 1-тапсырма Топтық жұмыс Неліктен Саманта Смитт КСРО-ның АҚШ-қақатынасы туралы алаңдады? Ол Бас хатшы Ю. Андроповтан жауап алдыма?
Шағын зерттеу:"1970-1980 жылдардағы КСРО мен АҚШ арасындағы қатынастар" "1970-1980 жылдардағы КСРО мен АҚШ арасындағы қатынастар" мәтіндік ресурсын оқып, нәтижелерін тұжырымдамалық кестеге,салыңыз. 2-тапсырма "Тұжырымдамалық кесте" әдісі Постермен жұмыс.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды.
Бейнематериалдан «Түртіп алу» әдісі арқылы 2-3 деректі дәптерге жазу;
|
ҚБ әр дұрыс жауапқа үлестірмелі қағаз+кері байланыс сабақ бойы жүргізіледі
Дескриптор
Топтық жұмыс 5 балл
ҚБ Топтар бірін-бірі «Каспий бонустар» арқылы бағалайды. Дескриптор
Постермен жұмыс 5 балл
|
Ақпараттық мәтін видеотүсіндіру
Тұжырымдамалық кесте
|
|||||
|
Бекіту 10мин
|
Сабақты қорытындылау. «Ақпараттық карточка»әдісі арқылы сұрақ жауап Үйге тапсырма.Саманта КСРО - ға сапарының қысқаша тарихы мазмұндап келу. |
Карточкалардағы сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау парағы |
Ақпараттық карточкалар. |
|||||
|
Кері байланыс 5мин |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саманта Смиттің КСРО-ға сапары неге мүмкін болды?
Саманта Смиттің КСРО-ға сапары неге мүмкін болды?
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 2 орта мектеп |
||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||
|
Бөлім: |
Екі полюсті әлемнен көп полюсті әлемге |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есиркепова Мейрамкүль Оразбаевна. |
||||||||
|
Күні: 18.01.25ж |
|
||||||||
|
Сынып: 9 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Саманта Смиттің КСРО-ға сапары неге мүмкін болды? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.2.4 «қырғи қабақ соғыстан» кейін әлемдегі интеграциялық және дезинтеграциялық процестерді айқындау; 9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейін әлемдегі интеграциялық және ыдырау процестерін бөліп көрсету. Тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру 2мин
Өткен білімді еске түсіру 8мин |
Психологиялық ахуал 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. Психалагиялық ахул туғызу. Бас әріптерінен келетін табиғат жайлы бір сойлемнен айтып шығады. Топқа бөлу «Қоңыздар» әдісі Қоңызар арқылы топқа бөлу. 2.Топ ережесін еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Өткен білімді қайталау.Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру «Галерия» әдісі арқылы өткен білмді еске түсіру Суреттердегі бұл қыз кім деп ойлайсыз? Ол тарихтағы басты тұлға бола ала ма? |
Өз есімдерінің бас әріптерімен
Оқушылар өз жауаптарын суреттер арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|||||
|
Жаңа білім 15мин
|
Оқушыларға Саманта Смиттің қысқаша өмірбаянын және оның тарихын айту (слайд 3 Саманта Смит (Samantha Smith) 1972 жылы 29 маусымда Мэн штатының Хьюлтон қаласында дүниеге келген. Оның анасы Джейн Смит әлеуметтанушы, ал әкесі Артур Смит ағылшын тілі мен әдебиетінің мұғалімі болып жұмыс істеді. 1982 жылдың күзінде Саманта КСРО басшысы - Жоғарғы Кеңес Президиумының төрағасы, Коммунистік партияның Орталық Комитетінің Бас хатшысы Юрий Андроповқа хат жазып, одан жауап алды. Жана сабаққа видеоролик көрсету. 1-тапсырма Топтық жұмыс Неліктен Саманта Смитт КСРО-ның АҚШ-қақатынасы туралы алаңдады? Ол Бас хатшы Ю. Андроповтан жауап алдыма?
Шағын зерттеу:"1970-1980 жылдардағы КСРО мен АҚШ арасындағы қатынастар" "1970-1980 жылдардағы КСРО мен АҚШ арасындағы қатынастар" мәтіндік ресурсын оқып, нәтижелерін тұжырымдамалық кестеге,салыңыз. 2-тапсырма "Тұжырымдамалық кесте" әдісі Постермен жұмыс.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды.
Бейнематериалдан «Түртіп алу» әдісі арқылы 2-3 деректі дәптерге жазу;
|
ҚБ әр дұрыс жауапқа үлестірмелі қағаз+кері байланыс сабақ бойы жүргізіледі
Дескриптор
Топтық жұмыс 5 балл
ҚБ Топтар бірін-бірі «Каспий бонустар» арқылы бағалайды. Дескриптор
Постермен жұмыс 5 балл
|
Ақпараттық мәтін видеотүсіндіру
Тұжырымдамалық кесте
|
|||||
|
Бекіту 10мин
|
Сабақты қорытындылау. «Ақпараттық карточка»әдісі арқылы сұрақ жауап Үйге тапсырма.Саманта КСРО - ға сапарының қысқаша тарихы мазмұндап келу. |
Карточкалардағы сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау парағы |
Ақпараттық карточкалар. |
|||||
|
Кері байланыс 5мин |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
























