Материалдар / Сан есім
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сан есім

Материал туралы қысқаша түсінік
Сан есім-3 сынып-ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2024
71
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар     

Қазақ тілі


Мектеп

«Жақып Ақбаев атындағы ЖББМ» КММ

Бөлім

Су - тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні


Күні:

05.04.2022

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу

3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады, есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай алады.

Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан есімдерді ажырата алады.

Кейбір оқушылар: сан есімдерге мысалдар жаза алады.

Құндылықтар

ынтымақтастық және құрмет, адалдық және шынайылық, адамгершілік пен мейірімділік,этика және эстетикалық

Lesson Study

Зерттеу тақырыбы

«3 Г сыныбында қазақ тілі пәнінең ойын арқылы оқушының өзіндік дағдыларын қалай дамытамыз?»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру






Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Психологиялық ахуал

«Тәттілерге тәтті болжам әдісі»



«Еркін микрофон» әдісімен өткенеді қайталау»

Үйге берілген жаттығуды тексеріп шығу




«Ой қазғау»

-Балалар бүгін сәуірдің нешінші күні?

-Сіздер нешінші сыныпта оқисыңдар?

Біздің сыныпта неше терезе бар? -Сыныпта қанша оқушы бар? Балалар мен қандай сөзді жиі айттым?

-Ол сөздер нені білдіреді?


«Білемін» әдісі

Балалар сіздер сан есім туралы не білесіздер?

Сабақ мақсаты жария етіледі

Оқушылар

Тақтаға шығып тәттілерді алып, оқып орындарына отырады



Тапсырма орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.

Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.





Оқушылар сан есім туралы білгендерін айтады.

Тапсырма орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.






«Жылдықша арқылы бағалау»











Дескриптор:

сан есім туралы айтады

ҚБ: «Бас бармақ»





Жаңа білім

20 мин



























































2 мин


Бекіту

10 мин

Жаңа білім

«Білгім келеді» әдісі.

Балалар бүгін сіздер мен сан есім туралы сабақ өтеміз. Ендеше тақшаға назар аударып, видеороликпен танысып шығайық!


1-тапсырма

«Чипси» әдісі.

Мақал-мәтелдің құрамындағы түсіріліп айтылған сан есімді табу


Ер жігіттің ... сөйлегені - өлгені.


Білекті ............ жығады, білімді................. жығады.


..........байлық-денсаулық,

.........байлық-ақ жаулық,

.......... байлық-он саулық.



........................ теңгең болғанша, ......... досың болсын.


... рет өлшеп, ... рет кес



Ер................... рет өледі,

Қорқақ ........... рет өледі.


Дәптермен жұмыс

2-тапсырма. «Сиқырды сандар» ойыны. Жасырынған мақалды табады


3

5

11

9

12

қ

а

ш

м

е


8

2

13

4

6

р

ы

т

о

н


15

10

1

14

7

,

д

с

ғ

.


5

14

5

11






13

5

9

2

8

2

9

12

6

15












5

10

5

9






10

4

1

2

9

12

6









9

2

3

13

2

7








Сергіту сәті.


3-тапсырма. «Сиқырлы сандық» ойыны

Ойлан, тап. Ол қай сан?

Оңынан оқысаң, ол-сан,

Терісінен оқысаң, ол-сан

(қырық)







4-тапсырма: «Неше аяқ?» ойыны

Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен айт

1ЛіК

7АТА



1ҚАЗАН

3БҰРЫШ




Т10

100іМ


К3

С10А




<
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!