|
Бөлім |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.05.2024жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:2 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен сан есімдерді табу Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. «Көңілкүй»
Топқабөлу «Пицца бөліктері»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. Оқушылар пицца бөліктері арқылы 2 топқа бөлінеді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA пицца суреті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Лейс» әдісі арқылы өткенді қайталау.Сын есімді тап. Дара, күрделі екенін айт «Ой қозғау» әдісі Сен нешінші сыныпта оқисыңдар? Сенің сыныбыңда неше оқушы бар? Оның нешеуі ұл, нешеуі қыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын «Дыбыс иелерін тап!» ойыны арқылы жаңа тақырыпты ашу, хабарлау «Сан есім» туралы бейнесабақ Оқылым 18-жаттығу ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр Мәтіннен қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Саяхатшыларды неліктен табиғаттың жанашыры дейді? -Саяхаттауды ұнатасың ба?
|
Дескриптор: Сын есімді тауып, дара күрделіге ажыратады
Сұрақтарға жауап береді
Дыбыстар мен суреттерді ажыратып, жаңа тақырыпты айтады
Бейнесабақты көріп,жаңа сабақты түсінеді.Қосымша ақпаратпен танысады
1. мәтін мазмұнын әңгімелейді 2. сұрақ құрастырады(1б) 3сұраққа жауап береді(1б) 4.қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады(1б) 5.табиғаттың жанашыры деп аталу себебін түсіндіреді
|
Дескриптор: -сын есім туралы сұрақтарға жауап береді (1б) Дескриптор: -мәтін мазмұнын әңгімелейді(1б) -сұрақ құрастырады(1б) -сұраққа жауап береді(1б) - қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады(1б) - табиғаттың жанашыры деп аталу себебін түсіндіреді(1б)
|
Лейс қорабы Түрлі жан-жануарлар дыбысы Оқулық 18–жаттығу 106 –бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
«Жұптық жұмыс» 19-жаттығу. «Із кесуші» әдісі Мәтінді тиісті тыныс белгісін қойып, сан есімнің астын сыз. Талқылау сұрақтары: 1.Сан есім қандай сұраққа жауап береді? ЕББҚ «Сәйкестендір» әдісі |
1. тиісті тыныс белгісін қояды 2.сан есімнің астын сызады Бланкада берілген сандар тізбегін сәйкестендіреді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: тиісті тыныс белгісін қойып,қатесіз жазады(1б) -сан есімнің астын сызады(1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19-жаттығу 107-бет Дәптер қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
Жеке жұмыс 20-жаттығу «Фотоапарат» әдісі Астана қаласы жайлы ақпаратпен танысады. «Қолшатыр» ойыны арқылы сергиді Дәптермен жұмыс 21-жаттығу
|
Балалар қай қалаларды аралап көргені жайлы,қалалар жайлы ақпарат айтады
Оқушылар қолшатырды айнала әуен ырғағымен қозғалады Оқулықта берілген тапсырманы көшіріп жазады |
Дескриптор: -берілген параққа қалалар жайлы ойларын жазады 1б Дескриптор: -қатесіз көшіріп жазады 1б |
Оқулық 21-жаттығу 107-бет Дәптер қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы 7 мин |
Кері байланыс «Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 лайк) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгі Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім Саяхат Пәні: Қазақ
тілі Күні: 16.05.2024жыл Педагогтіңаты-жөні: Сынып:2
«Ә» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы Сан есім Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
2.2.3.1 - мәтін
мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
2.3.7.1 сөйлем
түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ
белгісі, леп белгісі)
қолдану; Сабақтың
мақсаты
Мәтіннен сан есімдерді
табу Мәтін мазмұны бойынша
сұрақтар құрастыру Р.Л
Сабақ
барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтіңәрекеті Оқушыныңәрекеті Бағалау
Ресурс тар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялықахуалорнату.
«Көңілкүй»
Топқабөлу
«Пицца бөліктері»
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін
білдіреді. Оқушылар пицца
бөліктері арқылы 2 топқа бөлінеді
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы! Талпын!
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA
пицца суреті
Сабақтың
ортасы
(5
мин) 10
мин
Үй тапсырмасын
тексеру
«Лейс» әдісі арқылы
өткенді қайталау.Сын есімді
тап.
Дара, күрделі екенін
айт
«Ой қозғау» әдісі
Сен нешінші сыныпта
оқисыңдар?
Сенің сыныбыңда неше оқушы
бар?
Оның нешеуі ұл, нешеуі қыз?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын «Дыбыс иелерін тап!»
ойыны арқылы жаңа тақырыпты ашу,
хабарлау
«Сан
есім» туралы
бейнесабақ
Оқылым 18-жаттығу
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Мәтінді оқы.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
құрастыр
Мәтіннен қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді
тап.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Мәтін не туралы?
-Саяхатшыларды неліктен табиғаттың жанашыры
дейді?
-Саяхаттауды ұнатасың ба?
Дескриптор:
Сын есімді тауып, дара
күрделіге ажыратады
Сұрақтарға жауап береді
Дыбыстар мен
суреттерді ажыратып, жаңа тақырыпты
айтады
Бейнесабақты көріп,жаңа сабақты түсінеді.Қосымша ақпаратпен
танысады
1. мәтін мазмұнын
әңгімелейді
2. сұрақ құрастырады(1б)
3сұраққа жауап береді(1б)
4.қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді
табады(1б)
5.табиғаттың жанашыры деп
аталу себебін түсіндіреді
Дескриптор:
-сын есім туралы
сұрақтарға жауап береді (1б)
Дескриптор:
-мәтін мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-сұрақ құрастырады(1б)
-сұраққа жауап береді(1б)
- қанша?неше? сұрақтарына жауап беретін сөздерді
табады(1б)
- табиғаттың жанашыры деп
аталу себебін түсіндіреді(1б)
Лейс қорабы
Түрлі жан-жануарлар дыбысы
Оқулық
18–жаттығу
106 –бет
10 мин
«Жұптық жұмыс»
19-жаттығу.
«Із кесуші» әдісі
Мәтінді тиісті тыныс белгісін қойып, сан есімнің астын
сыз.
Талқылау сұрақтары:
1.Сан есім қандай сұраққа жауап
береді? ЕББҚ «Сәйкестендір»
әдісі
1.
тиісті тыныс
белгісін қояды
2.сан есімнің астын сызады Бланкада берілген
сандар тізбегін сәйкестендіреді
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
тиісті тыныс белгісін қойып,қатесіз
жазады(1б)
-сан есімнің астын
сызады(1б)
Жарайсыңдар! Керемет!
Оқулық
19-жаттығу
107-бет
Дәптер қаламсап
8 мин
Сергіту
сәті 2
минут
Жеке жұмыс
20-жаттығу
«Фотоапарат» әдісі
Астана қаласы жайлы
ақпаратпен танысады.
«Қолшатыр» ойыны
арқылы сергиді
Дәптермен
жұмыс
21-жаттығу
Балалар қай қалаларды аралап көргені жайлы,қалалар жайлы
ақпарат айтады
Оқушылар қолшатырды айнала әуен ырғағымен
қозғалады
Оқулықта берілген тапсырманы көшіріп
жазады
Дескриптор:
-берілген параққа
қалалар жайлы ойларын жазады
1б
Дескриптор: -қатесіз көшіріп жазады
1б
Оқулық
21-жаттығу
107-бет
Дәптер қаламсап
Сабақтыңсоңы 7
мин
Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8
лайк)
Бүгі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













