|
Білім беру ұйымының атауы |
«№24 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Оқылым, тілдік нормаларды сақтау |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жәнібекқызы Сұлушаш |
|
|||||
|
Күні: |
14.05 |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 126 сабақ. Сан есім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1 дереккөздерден(сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметтерді табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.2.5 Дара және күрделі зат есім/сын есім/етістік/сан есімді анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
дереккөздерден(сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметтерді табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады Сын есімдерді анықтайды |
|
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
Апта дәйексөзі: «Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ» |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «БІЗ ҚАНДАЙМЫЗ» Бүгінгі сабақтың ережелерін айтып өту. Үй тапсырмасы 22-жаттығу Ойлан тап. Сан есімдерді теріп жаз. Бірі,екінші, екеуін |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
» ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сан есімдерді теріп жазады-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||
|
Сабақтың ортасы 5мин |
Тақырыпты ашу Математикалық мақал-мәтелдерді сұрау Сұраққа жауап бер. Жаңа сабақ Фс тапсырма 23-жаттығу -Сәлем,Азат! -Сәлем,Самал! -Азат,сен қаламызда салынған метроны көрдің бе? - Иә,көрдім. Маған метро ұнайды. Метро 11 бекеттен тұрады екен. Оның бесеуәі тереңде орналасқан. Пойыздар іші таза әрі жайлы. -рақмет,Азат! Мені қызықтырып қойдың. Міндетті түрде барып көремін. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Мәтіннен сан есімдерді тап. Оларға сұрақ қой. |
Мәтінмен жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сан есімдерді табады-1б Бір-біріңе сұрақ қояды-1б |
Оқулық |
|
||
|
5минут |
24-жаттығу. Жеке жұмыс. Жазылым Өлеңнің алғашқы төрт жолын көшіріп жаз, сан есімдердің астын сыз. Бір топ бала тоғаннан Он бес балық ұстадық. Бөліскенде оларды Әркімге тиді үш балық. Өлең саған ұнай ма? Өлеңдегі сұрақтың жауабын тап. |
Өлеңді көшіріп жазады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Сан есімдерді табады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
|
Дәптер |
|
||
|
5минут 2минут |
Жұптық жұмыс 1-жұп. Мәтінде оқы. Сын есімдерді тап, астын сыз. Адам сыйға алған дәнiн бiр күз бен бiр қыс сақтайды. Көктем шыққаннан кейiн үйшiгiнiң алдындағы тегiстеу жердi қопсытып, соған әлгi дәндердi сеуiп тастайды. Жаз бойы арамшөптердi жұлып, суарады, баптап тұрады. Ақырында, еңбегi зая кетпей, күзде адам дән сепкен жерiнен бiр дорба бидай алады. Келесi жылы бiр қап, сосын – он қап, сөйте-сөйте – мың қап, ақыры, адам баласына жететiндей бидайды әлденеше еселеп алатын болады. Адам мен ақ бидайдың ажырамас достығы есте жоқ ерте заманда осылай басталған екен. 2-жұп. Мәтінде оқы. Сын есімдерді тап, астын сыз. Ойыншылар екі топқа бөлінеді. Әрқайсысы шыбықты ат қылып мінеді. Ойын басталатын жерге сызық сызылады. Одан әрі жиырма-отыз метр жерде екі шұңқыр қазылады. Шұңқырға он тастан салынады. Екі топтан екі сайыскер шығып, сызыққа қатарласып тұрады. Белгі бойынша шыбық аттарын құйғытып, шаба жөнеледі. Шұңқырға жетіп, тасты іліп алады. Шұңқыр түбінде бөгелмей, ары қарай шауып кетеді. Ұпай әр сайыскердің іліп алған тастарын санау арқылы анықталады. Қай топ көп ұпай жинаса, сол топ жеңеді. Сергіту сәті «Доппен бірге қимылда» |
Жаттығу жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды -1б Сан есімдерді табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Жарайсыңдар! |
Кесте |
|
||
|
10минут |
Топтық жұмыс. Суретте қандай ойын түрі бейнеленген? Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата 1-топ
2-топ Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата.
3-топ Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата
|
Сұхбаттасады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Сан есімдерді қатыстырады, оларды табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
|
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту сұрақтары Сан есім дегеніміз не? Сан есімнің сұрақтары қандай? Сен есімді қатыстырып сөйлем құра? https://learningapps.org/view31550683 https://learningapps.org/view34829251 Үйге тапсырма 27-жаттығу Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзді қатыстырып,сөйлем құрап жаз. Бірқазан Бірқазан-су құсы. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөзге сөйлем құрайды-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
«Асықтар» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сан есім
Сан есім
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№24 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Оқылым, тілдік нормаларды сақтау |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жәнібекқызы Сұлушаш |
|
|||||
|
Күні: |
14.05 |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 126 сабақ. Сан есім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1 дереккөздерден(сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметтерді табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.2.5 Дара және күрделі зат есім/сын есім/етістік/сан есімді анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
дереккөздерден(сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметтерді табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады Сын есімдерді анықтайды |
|
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
Апта дәйексөзі: «Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ» |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «БІЗ ҚАНДАЙМЫЗ» Бүгінгі сабақтың ережелерін айтып өту. Үй тапсырмасы 22-жаттығу Ойлан тап. Сан есімдерді теріп жаз. Бірі,екінші, екеуін |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
» ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сан есімдерді теріп жазады-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||
|
Сабақтың ортасы 5мин |
Тақырыпты ашу Математикалық мақал-мәтелдерді сұрау Сұраққа жауап бер. Жаңа сабақ Фс тапсырма 23-жаттығу -Сәлем,Азат! -Сәлем,Самал! -Азат,сен қаламызда салынған метроны көрдің бе? - Иә,көрдім. Маған метро ұнайды. Метро 11 бекеттен тұрады екен. Оның бесеуәі тереңде орналасқан. Пойыздар іші таза әрі жайлы. -рақмет,Азат! Мені қызықтырып қойдың. Міндетті түрде барып көремін. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Мәтіннен сан есімдерді тап. Оларға сұрақ қой. |
Мәтінмен жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сан есімдерді табады-1б Бір-біріңе сұрақ қояды-1б |
Оқулық |
|
||
|
5минут |
24-жаттығу. Жеке жұмыс. Жазылым Өлеңнің алғашқы төрт жолын көшіріп жаз, сан есімдердің астын сыз. Бір топ бала тоғаннан Он бес балық ұстадық. Бөліскенде оларды Әркімге тиді үш балық. Өлең саған ұнай ма? Өлеңдегі сұрақтың жауабын тап. |
Өлеңді көшіріп жазады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Сан есімдерді табады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
|
Дәптер |
|
||
|
5минут 2минут |
Жұптық жұмыс 1-жұп. Мәтінде оқы. Сын есімдерді тап, астын сыз. Адам сыйға алған дәнiн бiр күз бен бiр қыс сақтайды. Көктем шыққаннан кейiн үйшiгiнiң алдындағы тегiстеу жердi қопсытып, соған әлгi дәндердi сеуiп тастайды. Жаз бойы арамшөптердi жұлып, суарады, баптап тұрады. Ақырында, еңбегi зая кетпей, күзде адам дән сепкен жерiнен бiр дорба бидай алады. Келесi жылы бiр қап, сосын – он қап, сөйте-сөйте – мың қап, ақыры, адам баласына жететiндей бидайды әлденеше еселеп алатын болады. Адам мен ақ бидайдың ажырамас достығы есте жоқ ерте заманда осылай басталған екен. 2-жұп. Мәтінде оқы. Сын есімдерді тап, астын сыз. Ойыншылар екі топқа бөлінеді. Әрқайсысы шыбықты ат қылып мінеді. Ойын басталатын жерге сызық сызылады. Одан әрі жиырма-отыз метр жерде екі шұңқыр қазылады. Шұңқырға он тастан салынады. Екі топтан екі сайыскер шығып, сызыққа қатарласып тұрады. Белгі бойынша шыбық аттарын құйғытып, шаба жөнеледі. Шұңқырға жетіп, тасты іліп алады. Шұңқыр түбінде бөгелмей, ары қарай шауып кетеді. Ұпай әр сайыскердің іліп алған тастарын санау арқылы анықталады. Қай топ көп ұпай жинаса, сол топ жеңеді. Сергіту сәті «Доппен бірге қимылда» |
Жаттығу жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды -1б Сан есімдерді табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Жарайсыңдар! |
Кесте |
|
||
|
10минут |
Топтық жұмыс. Суретте қандай ойын түрі бейнеленген? Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата 1-топ
2-топ Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата.
3-топ Заттың санын білдіретін сөздерді қатыстырып, сурет бойынша әңгіме құра. Сан есімдерді ата
|
Сұхбаттасады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Сан есімдерді қатыстырады, оларды табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
|
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту сұрақтары Сан есім дегеніміз не? Сан есімнің сұрақтары қандай? Сен есімді қатыстырып сөйлем құра? https://learningapps.org/view31550683 https://learningapps.org/view34829251 Үйге тапсырма 27-жаттығу Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзді қатыстырып,сөйлем құрап жаз. Бірқазан Бірқазан-су құсы. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөзге сөйлем құрайды-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
«Асықтар» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















