Бөлім
|
Су – тіршілік көзі 112 - сабақ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
10.04.2025ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Н.Дусбаева
|
Сынып:
3
«Ә»
|
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Сан есім 109
сабақ
|
Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.3.1 мәтін мазмұны
бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап
беру;
3.3.6.1 кең жолды
дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап
көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын
жеделдету;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Мәтін мазмұны бойынша
сұрақтар құрастыру және жауап беру
Бас әріп пен кіші
әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі
жазу
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
24-жаттығу 79 –бет
«Ой қозғау» әдісі
Берілген сөздерді оқы.
Сан есімдерді тап
Сұрақ қой
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, сан есімдерді
табады.
Оларға сұрақ қояды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Сөздер жазылған қима
қағаздар
|
Сабақ
тың
ортасы
11 мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Ертегіні оқы.
Ертегі мазмұны бойынша сұрақтар
құрастыр.
Кейіпкерлерді сипатта
ЕББҚ
Мәтін не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.Ертегідегі мақалдың
мағынасын қалай түсіндірер едің?
|
Ертегідегі негізгі ойды
анықтайды
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-ертегінің негізгі ойын
анықтайды-1б
-мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
құрастырады-1б
-кейіпкерлердің жауабының шындығын
анықтайды-1б
-кейіпкерлердің жауабының жалғанын
анықтайды-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
26-жаттығу
79,80
–бет
Таратпа
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Мәтінді көркем
жаз.
Сан есімдерді тап.
Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын айт
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не
үйрендің?
|
Орны ауысқан
сөйлемдерді ретке келтіріп жазады
Сұраққа жауап
береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-
әріптердің
бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай
жазады -1б
-сан есімдерді
табады-1б
-қай сөзбен байланысып
тұрғанын айтады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
27-жаттығу
80-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Жағдаятты оқып,
сұрақтарға жауап бер.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан қандай
балықтармен таныстың?
|
Жағдаятты оқып, сұрақтарға жауап
береді
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-жағдаят мазмұны бойынша
бірінші сұраққа жауап жазады-1б
- жағдаят мазмұны
бойынша екінші сұраққа жауап
жазады-1б
-жағдаятқа байланысты өз
ойымен бөліседі-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
28-жаттығу
80-бет
таратпа
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
29 –жаттығу 81-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|