Бөлім
|
Су – тіршілік көзі 113 - сабақ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
14.04.2025ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Н.Дусбаева
|
Сынып:
3
«Ә»
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Сан есім
110-сабақ
|
Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын
(зат есім, сын есім, сан есім, етістік)
табу;
3.2.5.1* берілген тақырып, сұрақ бойынша түрлі
дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) алған
ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы
ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын
анықтау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Сөйлемнен сан есімді табу
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
29-жаттығу 81 –бет
«Ой қозғау» әдісі
Берілген сөздерді оқы.
Сан есімдерді тап
Сұрақ қой
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, сан есімдерді
табады.
Оларға сұрақ қояды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Сөздер жазылған қима
қағаздар
|
Сабақ
тың
ортасы
11 мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Өлеңнің ұйқасын тауып жаз.
ЕББҚ
Мәтін не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.Ертегідегі мақалдың
мағынасын қалай түсіндірер едің?
|
Өлеңнің ұйқасын тауып
жазады
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-бірінші жолдың ұйқасын
табады-1б
-екінші жолдың ұйқасын
табады-1б
-үшінші жолдың ұйқасын
табады-1б
-төртінші жолдың ұйқасын
табады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
30-жаттығу
81
–бет
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Өлеңді
оқы.
Өлең қай жақтан айтылып
тұр? ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.
Өлең
неліктен «Балықшының ұлымын» деп аталып
тұр?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
|
Өлеңді оқып, сұрақтарға
жауап береді
Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-өлеңнің негізгі ойын
анықтайды-1б
-өлеңнің қай жақтан
айтылып тұрғанын анықтайды-1б
-сұрақтар құрастырады
(з еуден кем
емес)-2б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
31-жаттығу
81-бет
таратпа
қалам
Бейнежазба
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Өлеңнің тыныс
белгілерін қойып жаз.
Сан есімнің астын
сыз.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан қандай
балықтармен таныстың?
|
Жағдаятты оқып, сұрақтарға жауап
береді
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-өлеңнің тыныс
белгілерін қойып жазады-1б
-сан есімді
табады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
32-жаттығу
82-бет
дәптер
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
33 –жаттығу 82-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|