|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі 111 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
09.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру Жіберілген қатені тауып, түзету |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Педагогтің Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қонақ күту салтымыз, Оқып, біліп жатырмыз Келген қонақ сіздерге Сәлем беру салтымыз. Сілеметсіздер ме, ұстаздар? Үй тапсырмасын тексеру 20-жаттығу 78 –бет Ой қозғау «Балық аулау» әдісі Берілген сөздерді оқы. Қай сөз табына жатады? Сұрақ қой. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, Қай сөз табына жататынын айтады
Оларға сұрақ қояды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -үй тапсырмасын орындайды 1б - берілген сөздерді оқып, қай сөз табына жататынын айтады және сұрақ қояды 1б |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
«Алтын сандық» әдісі арқылы тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда Сұрақтарға жауап жаз.
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлақтың суы неліктен ерекше болып көрінді? |
Балалар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап жазады (4 еуден кем емес)-1б -тірек сөздер қатарын табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 21-жаттығу 78 –бет Таратпа қағаз |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Орнын тап» әдісі Орны ауысқан
сөйлемдерді ретке келтіріп жаз. Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Сиқырлы қоңырау» әдісі |
Орны ауысқан сөйлемдерді ретке келтіріп жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - сөйлемдерді ретке келтіріп, көркем жазады-1б -сан есімдерді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-жаттығу 77-бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Мақалды оқып, жатқа жаз. Сан есімнің қай сөзбен байланысып тұрғанын сызбамен көрсет. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Қорытындылау : «Аламан бәйге» әдісі. Сұрақтарды оқып, жауап бер |
Мақалды жатқа жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мақалды жатқа жазады -1б -сан есімнің байланысып тұрған сөзін сызбамен көрсетеді-1б ЕББҚ Тапсырманы орындайды Дескриптор: - Сұраққа жауап береді 1б |
Оқулық 25-жаттығу 79-бет дәптер қалам
|
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Торсық» әдісі Барлығы
түсінікті Сұрақтарым
бар
Сабақты түсінбедім
Үйге тапсырма 24 –жаттығу 79 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сан есім ашық сабақ ҚМЖ 3 сынып 2025ж
Сан есім ашық сабақ ҚМЖ 3 сынып 2025ж
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі 111 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
09.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру Жіберілген қатені тауып, түзету |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Педагогтің Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қонақ күту салтымыз, Оқып, біліп жатырмыз Келген қонақ сіздерге Сәлем беру салтымыз. Сілеметсіздер ме, ұстаздар? Үй тапсырмасын тексеру 20-жаттығу 78 –бет Ой қозғау «Балық аулау» әдісі Берілген сөздерді оқы. Қай сөз табына жатады? Сұрақ қой. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, Қай сөз табына жататынын айтады
Оларға сұрақ қояды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -үй тапсырмасын орындайды 1б - берілген сөздерді оқып, қай сөз табына жататынын айтады және сұрақ қояды 1б |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
«Алтын сандық» әдісі арқылы тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда Сұрақтарға жауап жаз.
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлақтың суы неліктен ерекше болып көрінді? |
Балалар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап жазады (4 еуден кем емес)-1б -тірек сөздер қатарын табады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 21-жаттығу 78 –бет Таратпа қағаз |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Орнын тап» әдісі Орны ауысқан
сөйлемдерді ретке келтіріп жаз. Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Сиқырлы қоңырау» әдісі |
Орны ауысқан сөйлемдерді ретке келтіріп жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - сөйлемдерді ретке келтіріп, көркем жазады-1б -сан есімдерді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-жаттығу 77-бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Мақалды оқып, жатқа жаз. Сан есімнің қай сөзбен байланысып тұрғанын сызбамен көрсет. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Қорытындылау : «Аламан бәйге» әдісі. Сұрақтарды оқып, жауап бер |
Мақалды жатқа жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мақалды жатқа жазады -1б -сан есімнің байланысып тұрған сөзін сызбамен көрсетеді-1б ЕББҚ Тапсырманы орындайды Дескриптор: - Сұраққа жауап береді 1б |
Оқулық 25-жаттығу 79-бет дәптер қалам
|
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Торсық» әдісі Барлығы
түсінікті Сұрақтарым
бар
Сабақты түсінбедім
Үйге тапсырма 24 –жаттығу 79 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













