|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сан есім/Ғаламшар құпиялары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 4.4.2.6. сан есімдерді табу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырып, жауап береді; Сан есімдерді табады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді, жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Балалар, біз осы қазір қайда саяхат жасап жатырмыз? Ғарыш әлеміне! Қане,балалар топқа бөлініп алып,ғарыш әлеміне ұшайық! (Таймер арқылы ғарышқа ұшу) 1 – топ «Тоқтар Әубәкіров» тобы 2 – топ «Талғат Мұсабаев» тобы 3 – топ «Айдын Айымбетов» тобы Балалар, аты аталған адамдар кімдер? Жарайсыңдар! Қане, бәріміз біріге отырып, тапсырмаларды орындауға кірісейік! Ғарыш кемеміз аспан көгіне аттанады; (таймер қосылады) Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? Кім айтады? https://wordwall.net/ru/resource/70677523 (топтық жұмыс) 1) Сын есім деген не? (заттың сынын, сапасын білдіретін сөз табы) 2) Қарсы мәнді сын есім деген не? (мағыналары бір – біріне қарсы сын есімдер) 3) «Ұзын» сөзінің қарама – қарсы мәнді сын есімді айт? (қысқа) 4) «Қараңғы» сөзіне қарама – қарсы мәнді сын есімді айт (жарық) 5) Қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер кім? (Т.Әубәкіров) 6) «Жеңіл» сөзінің қарама – қарсы мәнді сын есімді айт? (ауыр) 7) «Қарт» сөзінің қарама – қарсы мәнді сын есімді айт? (жас) 8) «Тар» сөзінің қарама – қарсы мәнді сын есімді айт? (кең) Жарайсыңдар, балалар! Балалар, бүгін біз ғарыш әлеміне саяхатымызды жалғастырамыз; Сабақ мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырып, жауап беру; Сан есімдерді табу; Балалар, айтыңдаршы, сан есім дегеніміз не? Ол қандай сұрақтарға жауап береді? Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз ғарыш әлемінің таңғажайыптарымен танысуды жалғастырмыз (презентация арқылы ғаламшарлармен қысқаша таныстыру) Балалар, бүгін біз осы ғаламшарлар ішіндегі Юпитер туралы толық мәліметтер аламыз; 1 – тапсырма (топтық жұмыс) «Ең үлкен қай ғаламшар»
беретін сұрақтар құрастырып, келесі қарсылас топқа қойыңдар; Топпен ортақ сұрақ қойыңдар; Мысалы: «Юпитер» атауы неліктен Рим елімен байланысты?» 2 – тапсырма (жеке жұмыс) https://learningapps.org/watch?v=p8udtys5n24 сан есімдерді жазылуымен сәйкестендір; Біреу, бес, жетінші Берілген сан есімдерді қатыстырып сөйлем құра; Құраған сөйлемдеріңде олардың
қандай мүше болып тұрғанын
айтыңдар; 3 – тапсырма Балалар, айтыңдаршы сан есім нешеге бөлінеді? (реттік және есептік ереже қайталау) «Ғарышқа саяхат» әдісі Берілген есептік сан есімдерді реттік сан есімдерге айналдырыңдар; Реттік сан есімге «орын»сөзін жалғап айтыңдар 1) Он тоғыз 2) Жиырма екі 3) Жетпіс 4) Жүз 5) Жиырма екі 6) Тоқсан бес 7) Сексен сегіз 8) Бір 9) Отыз 10) Жетпіс тоғыз Ауызша сөйлем құраңдар! Жарайсыңдар! СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/yc3Ib649wF0?feature=shared 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма: Саралау - диалог «Қыз қуу» әдісі Сынып оқушылары ұлдар және қыздар болып жарысады; Сандарға байланысты білетін ақпарттарын айтады; Қай команданың аты бірінші келеді, сол топ жеңімпаз Киелі сандар сөйлейді мысал келтіріңдер 3, 5,7 Үш би, үш жүз, үш жұрт, үш бақыт; Бес қару, бес дұшпан, бес асыл іс; Жеті ата, жеті қазына, жеті күн. Математика пәні бойынша ой қозғау: 1.Аспанда үш түйеқұс ұшып келе жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Аспанда қанша түйеқұс қалды? (түйеқұс ұшпайды) 2.Бір жүз екі құлақ неше адамның құлағы? (бір адамның) / Неше ?/ --------- рет өлше, /неше?/ -------- рет кес?. Жігіт адамға /неше?/ ------ өнер де аз. Ер /неше?/ ------ рет өледі, Қорқақ /неше?/ ------- рет өледі. 5 – тапсырма «Иә» немесе «жоқ» https://www.educaplay.com/learning-resources/18516163-learning_resource.html Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 4.1.1.1мәтін мазмұны бойынша
шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру;
4.4.2.6. сан
есімдерді табу;
Сабақтың
мақсаты Мәтін мазмұны бойынша шешім
табуға бағытталған сұрақтар құрастырып, жауап
береді;
Сан есімдерді
табады;
Құндылықтар
Талап: білімді,
жасампаз ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, біз осы қазір қайда
саяхат жасап жатырмыз? Ғарыш
әлеміне! Қане,балалар топқа бөлініп
алып,ғарыш әлеміне ұшайық! (Таймер арқылы ғарышқа
ұшу) 1 – топ «Тоқтар Әубәкіров»
тобы 2 – топ «Талғат Мұсабаев»
тобы 3 – топ «Айдын Айымбетов»
тобы Балалар, аты аталған адамдар
кімдер? Жарайсыңдар! Қане, бәріміз біріге отырып,
тапсырмаларды орындауға
кірісейік! Ғарыш кемеміз аспан көгіне
аттанады; (таймер
қосылады) Балалар, біз өткен сабақта
қандай тақырыпты өттік? Кім
айтады? https://wordwall.net/ru/resource/70677523 (топтық
жұмыс) 1) Сын есім деген не? (заттың
сынын, сапасын білдіретін сөз
табы) 2) Қарсы мәнді сын есім деген
не? (мағыналары бір – біріне қарсы сын
есімдер) 3) «Ұзын» сөзінің қарама –
қарсы мәнді сын есімді айт?
(қысқа) 4) «Қараңғы» сөзіне қарама –
қарсы мәнді сын есімді айт
(жарық) 5) Қазақтан шыққан тұңғыш
ғарышкер кім? (Т.Әубәкіров) 6) «Жеңіл» сөзінің қарама –
қарсы мәнді сын есімді айт?
(ауыр) 7) «Қарт» сөзінің қарама –
қарсы мәнді сын есімді айт?
(жас) 8) «Тар» сөзінің қарама –
қарсы мәнді сын есімді айт?
(кең) Жарайсыңдар,
балалар! Балалар, бүгін біз ғарыш
әлеміне саяхатымызды
жалғастырамыз; Сабақ
мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша шешім
табуға бағытталған сұрақтар құрастырып, жауап
беру; Сан есімдерді
табу; Балалар, айтыңдаршы, сан есім
дегеніміз не? Ол қандай сұрақтарға жауап
береді? Жарайсыңдар,
балалар! Бүгін біз ғарыш әлемінің
таңғажайыптарымен танысуды
жалғастырмыз (презентация арқылы
ғаламшарлармен қысқаша
таныстыру) Балалар, бүгін біз осы
ғаламшарлар ішіндегі Юпитер туралы толық мәліметтер
аламыз; 1 – тапсырма (топтық
жұмыс) «Ең үлкен қай
ғаламшар» Мәтінді түсініп
оқиды; Тізбектеп
оқиды; «Неге?»,
«Неліктен?» сұрақтарына
жауап беретін сұрақтар құрастырып,
келесі қарсылас топқа
қойыңдар; Топпен ортақ сұрақ
қойыңдар; Мысалы: «Юпитер» атауы неліктен Рим
елімен байланысты?» 2 – тапсырма (жеке
жұмыс) https://learningapps.org/watch?v=p8udtys5n24 сан есімдерді жазылуымен
сәйкестендір; Біреу, бес,
жетінші Берілген сан есімдерді
қатыстырып сөйлем құра; Құраған сөйлемдеріңде олардың
қандай мүше болып тұрғанын
айтыңдар; 3 –
тапсырма Балалар, айтыңдаршы сан есім
нешеге бөлінеді? (реттік және есептік ереже
қайталау) «Ғарышқа саяхат»
әдісі Берілген есептік сан есімдерді
реттік сан есімдерге
айналдырыңдар; Реттік сан есімге «орын»сөзін
жалғап айтыңдар 1) Он
тоғыз 2) Жиырма
екі 3)
Жетпіс 4)
Жүз 5) Жиырма
екі 6) Тоқсан
бес 7) Сексен
сегіз 8)
Бір 9)
Отыз 10) Жетпіс
тоғыз Ауызша сөйлем
құраңдар! Жарайсыңдар! СЕРГІТУ
СӘТІ https://youtu.be/yc3Ib649wF0?feature=shared 4 – тапсырма (жұптық
жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа
берілген тапсырма: Саралау -
диалог «Қыз қуу»
әдісі Сынып оқушылары ұлдар және
қыздар болып жарысады; Сандарға байланысты білетін
ақпарттарын айтады; Қай команданың аты бірінші
келеді, сол топ жеңімпаз Киелі сандар
сөйлейді мысал
келтіріңдер 3,
5,7 Үш би, үш жүз, үш жұрт, үш
бақыт; Бес қару, бес дұшпан, бес асыл
іс; Жеті ата, жеті қазына, жеті
күн. Математика пәні бойынша ой
қозғау: 1.Аспанда үш түйеқұс ұшып келе
жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Аспанда қанша түйеқұс қалды?
(түйеқұс ұшпайды) 2.Бір жүз екі құлақ неше
адамның құлағы? (бір
адамның) / Неше ?/ --------- рет өлше,
/неше?/ -------- рет кес?. Жігіт адамға /неше?/ ------
өнер де аз. Ер /неше?/ ------ рет
өледі, Қорқақ /неше?/ ------- рет
өледі. 5 –
тапсырма «Иә» немесе
«жоқ»
https://www.educaplay.com/learning-resources/18516163-learning_resource.html | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













