Сән және талғам

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сән және талғам

Материал туралы қысқаша түсінік
Сән және талғам
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: Сән және талғам

Мектеп:№88 А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:А.Назарқұлова

Сынып:5

Қатысқандар

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Ж2 Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу.

Бағалау критерийі

-Білім алушы жазба жұмысында жанрлық ерекшелікті ескереді. -Рәсімделуі мен құрылымын сақтайды. – Оқушылар мәтін бойынша сұрақ қоя алады.


Сабақмақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген тапсырманың мазмұнын түсініп, хат, жарнама, хабарландыруды ажырата алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Рәсімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жаза алады.

Кейбір оқушылар орындай біледі:

Хат, жарнама, хабарландырудың стильдік ерекшеліктерін ажырата алады.

Тілдікмақсат

Оқушылар орындай алады:

тақырыпқа анықтама бере алады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Хат,хабарландыру,жарнама ,ұлттық нақыштағы, заманауи сәнді киім, сән үйі ,жарнама мәтін.

Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

заманауи сәнді киім, сән үйінің басшысы, мәтін жазу.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Сәнді киім кию бізге қажет па? Киім таңдауда талғамның маңызы қандай?

Не себепті …. деп ойлайсыз?

Не себепті талғам керек деп ойлайсыз?

ишара:


Алдыңғыоқу:

Ауыекі сөйлеу арқылы сұрақ- жауап әдісін қолданып, алдыңғы түсінігін білеміз.


Жоспар

Жоспарланғануақыт

Жоспарланғанжаттығутүрлері

Ресурстар

Басы 8 мин.






«Ыстық алақан» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.


«Мозайка» әдісімен топтарға бөлу.

Ширату жаттығуы: «Болжау» әдісі арқылы тақырыпты ашамыз

Суреттер,


Ортасы


10 мин.












10 мин.





1-тапсырса. Жеке жұмыс

Сіз – ұлттық нақыштағы заманауи сәнді киім үлгілерін тігетін жаңадан ашылған сән үйінің басшысысыз. Қазақстандықтарға сән үйіңіздің ерекше қызметтері туралы жарнама мәтінін жазыңыз. (60-80) сөз


Дескриптор

-Жарнама жанрының талаптарын еске түсіреді; - Жарнама мәтінінде сән үйінің атауы, ондағы қызмет түрлері туралы ақпарат береді; -Мәтін мазмұнында оқырманның назарын аударатын лепті сөйлемдерді қолданады.


2-тапсырма. Жұптық жұмыс

1. Сән үйінің басшысына хат жазу.

2. Сән үйінің салтанатты ашылуына хабарландыру жазу.


Дескриптор

- Хат,хабарландыру жанрының талаптарын еске түсіреді;

-Жұбымен ақылдаса отырып,тақырыпқа сай хат,хабарландыру жаза алады; -Мәтін мазмұнында оқырманның назарын аударатын лепті сөйлемдерді қолданады;


Смйликтер, кеспе қағаздар



Соңы

8 мин.









Кері байланыс

4 мин.


3-тапсырма.

Саралау сұрақтары: сәнді киім кию бізге қажет па?Киім таңдауда талғамның маңызы қандай? Не себепті талғам керек деп ойлайсыз?


Дескриптор :

Сұрақтарға жауап бере отырып, сұхбатқа қатысады;

-Сұхбаттасу барысында тілдік нормаларды сақтайды;

смайликтер

БББ кестесі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын

БББ кестесі


Қосымша ақпарат


Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Үлгерімі төмен оқушыларға ұлттық үлгідегі сәнді киімдердің суретін саладыру.

Қабілеті жоғары оқушылар жарнама,хат,хабарландырудың стильдік ерекшелігін ажыратады.

.Топ басшысы топ мүшелерін смайликтер арқылы бағалайды. Жұптық бағалау, топтық бағалау.

Тарих, қазақ әдебиеті пәндері

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жаксы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарымы қандай өзгеріс енгіздім және және неге?



Қорытынды бағалау

Ең жаксы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты.

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысынды барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.12.2017
1856
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі