|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ә.Байсалбаев орта мектеп Деректерді ұсыну |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
26.09.2024 |
|||||
|
Сынып 10Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Санау жүйелері. Ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.2.2.1 ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. 3. « Мен саған сенемін ...» әдісі Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың. «Сұрақ –жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
«Ой қозғау» әдісі Бағыттаушы сұрақ:
Сабақ тақырыбы,оқу мақсатымен таныстырады. |
Сәлемдеседі
Сұрақтарға жауап береді
Ойларын ортаға салады
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
«Сызғыш» бағалау қағазы ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Kundelik.kz АКТ Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3 |
||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 7 мин 15 мин |
«Джигсо» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім қосымша түсіндіреді
1-тапсырма Жұппен жұмыс «Венн диаграммасы» әдісі Позициялық жәнепозициялық емес санау жүйелерін салыстыру.
Дескриптор: Санау жүйесінің түрлерін анықтайды – 1 б Позициялық және позициялықемес санау жүйелерін ажырата алады – 2 б
2 тапсырма Жеке жұмыс. Кестені толтыру.
Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады – 1 б - Сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстырады – 4 б
3 тапсырма - Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызын бағалаңдар
Дескриптор: - Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады – 2 б |
Анықтамаларын дәптерге жазады,талқылайды,ортаға айтады. Жұппен ақылдаса отыры, тапсырманы орындайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды
Оқушылар санау жүйелерін маңыздылығы туралы ойларын айтып,талқылайды |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы « ФБ: 3 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Талпын!» ФБ: 5 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Талпын!» ФБ: 2 балл |
Венн диаграммасы Оқулық Дәптер компьютер Слайд 4
|
||
|
Соңы 8 мин |
Шағын тест алу. Сабақтың соңында оқушылар https://classroomscreen.com/ платформасы арқылы кері байланыс жүргізеді: Бағалау. Үйге тапсырма: Оқулық 35 бет, №4 есеп. |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді Кері байланыс береді |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» Өзін -өзібағалау Өзі-өзі бағалау |
Слайд 5 joincrs.com
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санау жүйелері. Ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру
Санау жүйелері. Ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру
|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ә.Байсалбаев орта мектеп Деректерді ұсыну |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
26.09.2024 |
|||||
|
Сынып 10Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Санау жүйелері. Ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.2.2.1 ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. 3. « Мен саған сенемін ...» әдісі Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың. «Сұрақ –жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
«Ой қозғау» әдісі Бағыттаушы сұрақ:
Сабақ тақырыбы,оқу мақсатымен таныстырады. |
Сәлемдеседі
Сұрақтарға жауап береді
Ойларын ортаға салады
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
«Сызғыш» бағалау қағазы ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Kundelik.kz АКТ Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3 |
||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 7 мин 15 мин |
«Джигсо» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім қосымша түсіндіреді
1-тапсырма Жұппен жұмыс «Венн диаграммасы» әдісі Позициялық жәнепозициялық емес санау жүйелерін салыстыру.
Дескриптор: Санау жүйесінің түрлерін анықтайды – 1 б Позициялық және позициялықемес санау жүйелерін ажырата алады – 2 б
2 тапсырма Жеке жұмыс. Кестені толтыру.
Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады – 1 б - Сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстырады – 4 б
3 тапсырма - Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызын бағалаңдар
Дескриптор: - Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады – 2 б |
Анықтамаларын дәптерге жазады,талқылайды,ортаға айтады. Жұппен ақылдаса отыры, тапсырманы орындайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды
Оқушылар санау жүйелерін маңыздылығы туралы ойларын айтып,талқылайды |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы « ФБ: 3 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Талпын!» ФБ: 5 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Талпын!» ФБ: 2 балл |
Венн диаграммасы Оқулық Дәптер компьютер Слайд 4
|
||
|
Соңы 8 мин |
Шағын тест алу. Сабақтың соңында оқушылар https://classroomscreen.com/ платформасы арқылы кері байланыс жүргізеді: Бағалау. Үйге тапсырма: Оқулық 35 бет, №4 есеп. |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді Кері байланыс береді |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» Өзін -өзібағалау Өзі-өзі бағалау |
Слайд 5 joincrs.com
|
||
шағым қалдыра аласыз















