Қысқа мерзімді жоспарПән :Математика | Сырдария ЖОМ КММ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 1 А бөлім Сандар мен цифрлар |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жорабекова Гулмира Байболатовна
|
Сынып: 1-сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы |
9 саны және цифры |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.5.2.1.цифрды саннан ажырата алу,бір таңбалы сандарды түрлі әдістермен көрнекі бейнелеу:сандық түзуде ,нүктелердің,таяқшалардың жиынтығы түрінде және т.б
1.5.2.3.сандарды қосуды ,алуды,салыстыруды (артық,кем) көрші сандарды аралықтарды,сандар тізбегін көрсету үшін сандық саулені қолдану
|
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады:цифрды саннан ажырата алады,сандық түзуден 9 санын корсете алады.Сандық түзуде,таяқшалардың жиынтығы түрінде көсете аладыОқушылардың көпшілігі орындай алады:сандарды қосуды,алуды,салыстыруды( артық ,кем) көрші сандарды аралықтарды,сандар тізбегін көрсету үшін сандық саулені қолданадыКейбір оқушылар орындай алады: Сандарды қосу,алуды ,салыстыруды,өрнек құруды біледі |
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийлері | 1.цифрды саннан ажырата алады,бір таңбалы сандарды түрлі көрнекілермен көрсетеді2. Сандарды қосу, алуды,салыстыруды біледі3.Көрші сандардың аралықтарын салыстырады ,өрнектің мәнін табады |
Тілдік мақсат: | Пәнге қатысты лексикология мен терминология:сандық сәуле, сан,цифр,теңдік,қосу,азайту т.б
Диалогқа / жазылымға қажетті тіркестерҚандай сандар түсіп қалған?Сандарды салыстыр |
Құндылықтарға дарыту | Мәселелерді шешуге,белсенділікке тарбиелеу
|
Пәнаралық байланыстар | Жаратылыстану |
АКТ қолдану дағдылары | Интернет желісі, проектр |
Бастапқы білім | Санау дағдылары қалыптасқан |
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы
5 мин |
Психологиялық ахуал :Бір, екі,үшДемаламыз жинап күшӘсем етіп жазамызЫлғи бестік аламыз
Топқа бөлу:1-топ:«үшбұрыш»2-топ: «төртбұрыш» 3-топ: « шаршы»
Ұжыммен жұмыс1-тапсырма"Миға шабуыл"әдісіОқушыларға парақшадағы сандарды көрсетемін,осы санның 8- ге нешеуі жетпейтінін саусақтармен көрсетеді(ҚБ) жарайсаң,жақсы, өте жақсы
|
үшбұрыш,төртбұрыш,шеңбер
сандар жазылған парақ |
Сабақтың ортасы
25 мин
| 2-тапсырмаТүн болып ,аспанда жұлдыздар пайда болды.Аспанда ең бірінші жұлдыз пайда болды,одан кейін тағы бір жұлдыз, одан кейін тағы біреу,осыдан кейін бірден 2 жұлдызпайда болды,тағы 2 жұлдыз пайда болды-Аспанда неше жұлдыз пайда болды?Осыдан кейін тағы бір соңғы жұлдыз пайда болды.
-Қазір аспанда қанша жұлдыз болды?-9 санын қалай алдық? -9 саны сандық сәуледе қай саннан кейін тұрады?.Оқушылармен тура және кері санауды қайталаймыз.Тапсырманы орындау барысындасандардың ретін саусақтарыңмен нұсқап көрсетіп отырыңдар.9 санын іштей санау,дауыстап тоғыз деп айту.ҚБ (мадақтау)(Ө) Үлгі бойынша жаз. Тоғыз санын ауада жазып үйренеміз.Ол үшін оң қолымызды көтеріп ,ауада 9 санын жазамыз.Бір,екі қайталаймыз кейін дәптерге жазамыз.
3-тапсырма (Ж) «Түсіп қалған санды ата» әдісі
4-тапсырма Саралау әдісі«Сөз құра»әдісін пайдаланып балалар көптеген ғаламшарлар күнді айнала қозғалады.Суретте салынған ғаламшардың ішіндегі 9 саны бар қандай ғаламшарлар Күнді айнала қозғалады?
|
9жұлдызша,Сандық сәуле |
Сабақтың соңы |
5-тапсырма"Сандармен тілдесу" әдісі арқылы бүгінгі сабақта өткен 9 саны мен цифры бойынша сұрақ қойып жаңа сабақты пысықтаймын.1.Қай сандардың қосындысы 9 болады?2. Бүгін қай санды өттік?3 .9 затты санап көрсет?Қалыптастырушы бағалау түрі- қолдау-қолпаштау арқылы бағалаймын: "Жарайсың", "Керемет","Өте ақылдысың"т.б. Кері байланыс |
|
Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушылардың қабілеттеріне ,қажеттілігіне қарай № 4 тапсырманы саралауға алдым | БағалауҚалыптастырушы бағалау арқылы «жарайсың», «керемет», «тамаша».9 санының құрамын анықтады.Бір таңбалы сандарды салыстырады.9 санының орнын анықтады
|
|