Бекітемін
|
Білім беру ұйымының атауы: |
173мл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.11.2023. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Б» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандар тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2A Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімше: |
4.3 Тізбектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортақ тақырып: |
Менің мектебім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар/ 1000-ға дейінгі жүздіктер
тізбектерінің заңдылығын анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ құралдары |
Интерактивті тақта, ноутбук,слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
|
Сабаққа психологиялық ахуал қалыптастыру. 1 минут Сәлеметсіңдер ме, менің сүйікті шәкірттерім! Математика сабағына қош келдіңіздер! Көңіл-күйлерің қалай? Керемет! «Сәлем, сәлем» әдісі Көршіңіздің әрбір аттас саусағына өз саусағыңызды тигізіп, былай деңіз: 1. Барлығыңа (бас бармақ) 2. Барлық жерде (сұқ саусақ); 3.Үлкен бақыт (ортан қол) 4. Мол табыс (аты жоқ); 5. тілеймін. (шынашақ); Сәлем! Сәлем! (алақанды бір-біріне соғамыз) Шағын топтарға топтасу: Міне, біз қазір шағын топтарға бөлініп отырдық. Енді топтың атын табу үшін сұрақтарға жауап берейік.
«Сандар тізбегі» тобы «Есеп» тобы «Заңдылық» тобы «Теңдеу» тобы «Шамалар» тобы Шағын топтарға топтасып, топтың атын біліп алдық.Енді осы топтарымызбен сабақтың қызықты тартымды, мағыналы өтуіне барлықтарың атсалысайық. Бәріңе мен де сәттілік тілеймін. Ал кеттік, жұмысымызды бастаймыз. Өткен сабақтарға шолу. «Миға шабуыл» тәсілі «Лупа» әдісі. Топтық жұмыс 1-топ: Жылдам есепте: Толық ондықтарды бір –біріне қосу және азайту
тапсырмасы беріледі. (8 өрнек) Дескриптор: 1. Толық ондықтарды қосады. 2. Толық ондықтарды азайтады. 3.Ұсынылған тапсырма бойынша жауапты белгілейді.
2-топ: Мәні бірдей өрнектерді белгіле: Толық ондықтарды бір –біріне қосу және азайту тапсырмасы орындалып, сол жерден мәні бірдей өрнектерді белгілейді. (6 өрнек) 3-топ: Есепте, нәтижесі 90 болатын өрнектерді белгіле: Толық ондықтарды бір –біріне қосу және азайту тапсырмасы орындалып, нәтижесі 90 болатын өрнектерді белгілейді. (8 өрнек) 4-топ: Бос орындарды толықтыр: Бос орындарды толықтыру тапсырмасы беріледі. (6өрнек) 5-топ: Есепте, салыстыр: Толық ондықтарды бір –біріне қосу және азайту тапсырмасын орындап, өрнектерді салыстыру тапсырмасы беріледі. (4/8 өрнек)
Жалпы тапсырма: Толық ондықтармен тура санаймыз. (10,20,.......80, 90) Толық ондықтармен кері санаймыз. (90, 80, ...... 20, 10) Осы сандардың орналасу атауы туралы не айтуға болады? (Толық ондықтар тізбегі)
Ендеше, бүгінгі ашық сабағымыздың тақырыбы Сандар тізбегі деп аталады. Осы сабақта сен не үйрену керексің: -Сабақтың мақсаты: 1. 100-ге дейінгі сандар мен 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтайсың; 2. Түрлі заңдылықтар бойынша сандар тізбектерін құрастырасың. 3. Тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табуды үйренесің. |
Психологиялық дайындық жаттығуын бірге айтады.
Шағын топтарға алдын ала топтастырылған. Сұрақтарға жауап беру арқылы топ аттарын анықтайды. Топ аттары жазылған бұрыштаманы үлестіреді. Өткен тақырыпты пысықтайды. Тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
ҚБ «Үш шапалақ» әдісі
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі «Өзара бағалау» әдісі |
Презентация
Топ аттары жазылған бұрыштамалар «Сандар тізбегі» тобы «Есеп» тобы «Заңдылық» тобы «Теңдеу» тобы «Шамалар» тобы Үлестірмелер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
«Менің болжамым» әдісі. Ұжымдық жұмыс Демек, біз сандар тізбегін құруымыз керек. -Сандар тізбегі дегеніміз не ? -Ал ол тізбекті қалай құрамыз? Ол үшін неге сүйену керек? Болжап көрейікші. Заңдылыққа... Ал заңдылық деген не? Сандар мен фигуралардың белгілі бір тәртіппен орналасуы. Жақсы, жақсы, ендеше «Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша топтық жұмыс орындайық. (Саралау тапсырмасы) 1-топ: 50 санының алдындағы ондықты жаз.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бекітемін Білім беру ұйымының
атауы: 173мл Пәні: Математика Бөлім: Жақсыдан үйрен, жаманнан
жирен Педагогтің аты-жөні: Айна Күні: 16.11.2023. Сынып: 2
«Б» Сабақтың
тақырыбы: Сандар
тізбегі Бөлім: 2A Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер.
Есептер. Бөлімше: 4.3
Тізбектер Ортақ
тақырып: Менің
мектебім Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты: 2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар/ 1000-ға дейінгі жүздіктер
тізбектерінің заңдылығын анықтау; Сабақтың мақсаты
100-ге дейінгі сандар мен
1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын
анықтайды;
Түрлі заңдылықтар бойынша сандар тізбектерін
құрастырады. Тізбектегі заңдылықтың бұзылу себебін
анықтайды. Бағалау
критерийлері
Толық ондықтар мен жүздіктер тізбектерінің құрылу
заңдылығын анықтай
алады;
Көрсетілген заңдылықтар бойынша сандар тізбектерін
құрастыра
алады. Тізбектегі заңдылықтың бұзылу себебін анықтай
алады. Құндылықтарды
дарыту Оқушыларды шығармашылыққа және
еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. АКТ
құралдары Интерактивті тақта,
ноутбук,слайд. Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
минут
Сабаққа
психологиялық ахуал қалыптастыру. 1
минут
Сәлеметсіңдер ме,
менің сүйікті шәкірттерім!
Математика сабағына
қош келдіңіздер!
Көңіл-күйлерің
қалай? Керемет!
«Сәлем, сәлем»
әдісі
Көршіңіздің әрбір
аттас саусағына өз саусағыңызды тигізіп, былай
деңіз:
1. Барлығыңа
(бас бармақ)
2. Барлық
жерде (сұқ саусақ);
3.Үлкен бақыт
(ортан қол)
4. Мол табыс
(аты жоқ);
5. тілеймін.
(шынашақ);
Сәлем! Сәлем!
(алақанды бір-біріне
соғамыз)
Шағын топтарға
топтасу:
Міне, біз қазір
шағын топтарға бөлініп отырдық. Енді топтың атын табу үшін
сұрақтарға жауап берейік.
Мүшелерін нөмірлеп шығаруға болатын шексіз
сандар жиыны қалай аталады? (Сандар
тізбегі)
Сандар мен
фигуралардың белгілі бір тәртіппен орналасуы не деп
аталады? (Заңдылық)
Жауабы арифметикалық амалдардың көмегімен
тұжырымдалатын сұрағы бар мәтін не?
(Есеп)
Құрамында мәнін табу керек болатын белгісізі
бар теңдік қалай аталады? (Теңдеу)
Өлшеуге болатын және өлшенген нәтижені санмен
көрсетуге болатын ұғым қалай аталады?
(Шамалар)
«Сандар тізбегі»
тобы «Есеп» тобы
«Заңдылық» тобы
«Теңдеу» тобы
«Шамалар»
тобы
Шағын топтарға
топтасып, топтың атын біліп алдық.Енді осы топтарымызбен сабақтың
қызықты тартымды, мағыналы өтуіне барлықтарың
атсалысайық.
Бәріңе мен де
сәттілік тілеймін. Ал кеттік, жұмысымызды
бастаймыз.
Өткен сабақтарға
шолу.
«Миға шабуыл»
тәсілі «Лупа» әдісі.
Топтық
жұмыс
1-топ: Жылдам
есепте:
Толық ондықтарды бір
–біріне қосу және азайту
тапсырмасы беріледі.
(8 өрнек)
Дескриптор:
1. Толық ондықтарды
қосады.
2. Толық ондықтарды
азайтады.
3.Ұсынылған тапсырма
бойынша жауапты белгілейді.
2-топ: Мәні
бірдей өрнектерді
белгіле:
Толық ондықтарды бір
–біріне қосу және азайту тапсырмасы орындалып, сол жерден мәні
бірдей өрнектерді белгілейді. (6
өрнек)
3-топ: Есепте,
нәтижесі 90 болатын өрнектерді
белгіле:
Толық ондықтарды бір
–біріне қосу және азайту тапсырмасы орындалып, нәтижесі 90 болатын
өрнектерді белгілейді. (8
өрнек)
4-топ: Бос
орындарды толықтыр:
Бос орындарды
толықтыру тапсырмасы беріледі.
(6өрнек)
5-топ: Есепте,
салыстыр:
Толық ондықтарды бір
–біріне қосу және азайту тапсырмасын орындап, өрнектерді салыстыру
тапсырмасы беріледі. (4/8
өрнек)
Жалпы
тапсырма:
Толық ондықтармен
тура санаймыз. (10,20,.......80,
90)
Толық ондықтармен
кері санаймыз. (90, 80, ...... 20,
10)
Осы сандардың
орналасу атауы туралы не айтуға болады? (Толық ондықтар
тізбегі)
Ендеше, бүгінгі ашық
сабағымыздың тақырыбы Сандар
тізбегі деп аталады. Осы сабақта сен
не үйрену керексің:
-Сабақтың
мақсаты:
1. 100-ге
дейінгі сандар мен 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің
заңдылығын
анықтайсың;
2. Түрлі
заңдылықтар бойынша
сандар
тізбектерін
құрастырасың.
3. Тізбектегі
заңдылықтың бұзылуын табуды
үйренесің.
Психологиялық
дайындық жаттығуын бірге
айтады.
Шағын топтарға алдын
ала топтастырылған.
Сұрақтарға жауап
беру арқылы топ аттарын
анықтайды.
Топ аттары жазылған
бұрыштаманы үлестіреді.
Өткен тақырыпты
пысықтайды.
Тапсырмаларды
орындайды.
Сұрақтарға жауап
береді. Жаңа сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен танысады.
ҚБ «Үш шапалақ»
әдісі
ҚБ: «Бас бармақ»
әдісі
«Өзара бағалау»
әдісі
Презентация
Топ аттары жазылған
бұрыштамалар
«Сандар тізбегі»
тобы «Есеп» тобы
«Заңдылық» тобы
«Теңдеу» тобы
«Шамалар»
тобы
Үлестірмелер.
Сабақтың
ортасы
25
минут
«Менің болжамым»
әдісі. Ұжымдық жұмыс
Демек, біз сандар
тізбегін құруымыз керек.
-Сандар тізбегі
дегеніміз не ?
-Ал ол тізбекті
қалай құрамыз? Ол үшін неге сүйену керек? Болжап
көрейікші.
Заңдылыққа...
Ал заңдылық деген
не?
Сандар мен
фигуралардың белгілі бір тәртіппен
орналасуы.
Жақсы, жақсы,
ендеше
«Бірге ойлаймыз»
әдісі бойынша топтық жұмыс
орындайық.
(Саралау
тапсырмасы)
1-топ: 50 санының алдындағы ондықты
жаз.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















