|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Өзіңді тексер. БЖБ №1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.5** біртаңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайтуды орындау; 2.1.2.3** тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мысалдарды шығар 39+4=43 74-49=35 34-9=25 35+47=82 56+7=63 25-17=8 83-6=77 72+19=91 Тақырыпты ашу 1-тапсырма
6+6=12 7+7=14 8+8=16 9+9-18 12-6=6 14-7=7 16-8=8 18-9=9 Жаңа тақырып 2-тапсырма.
14=9+5 14-9=5 15=9+6 15-9=6 16=9+7 16-9=7 17=9+8 17-9=8 3-тапсырма Санды және әріпті өрнектерді тап.Оларды жаз 45+50 23-а 67-9 в+5 4-тапсырма Қосындылардың мәнін тап Қосуды азайтумен тексер 7+14=21 23+8=31 74+9=83 28+36=64 9+40=49 92+5=9750+27=77 82+14=96 «Тыныштық сәті» әдісі Баяу музыка тыңдап демалады 5-тапсырма Айырманың мәнін тап Азайтуды қосумен тексер 44-8= 36 76-7=69 18-9=9 80-6=74 70-8=62 70-56=14 73-6=67 100-43=57 6-тапсырма Кестені толтыр
7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап А) c+9,мұндағы с=31 31+9=40 d-42, мұндағыd=80 80-42=38 8- тапсырма Өрнектердің мәнін тап 78-18=36= 96 17+25-23=19 91-(35+18)=38 (69+13)-47=35
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу 9-тапсырма Есепті шығар Шарты: Қарындаш-26 Дәптер-? 4 артық 26+4=30 Ж: Айнашта 30дәптер бар 10-тапсырма Есепті шығар Шарты: Болды-70т Алды-56т Қалды-? Ш: 70-56=14 Ж: 14тқалды
|
Тапсырманы орындайды
Жылы лебіздер айтады
Үй тапсырмасын тексертеді
Айырмалар жазады
Айырмалар жазады
Өрнектерді табады
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырманы орындайды
Демалады
Айырманың мәнін табады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Өрнектер мәнін табады
Есепті шығарады
Есепті шығарады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б Өзіне тиімді жолды таңдай алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Қосылғыштардың және қосындылардың мәнін пайдаланып айырма жазады-1б
Дескриптор: Санды және әріпті өрнектерді тауып, оларды жазады-1б
Дескриптор: Қосындылардың мәнін табады, қосуды азайтумен тексереді-1б
Жарайсыңдар
Дескриптор: Айырманың мәнін табады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Жарайсыңдар
«Айна»әдісі
|
суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жұмыс парағы
Жұмыс дәптері
оқулық
Музыка
оқулық
оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Дауыссыз б мен п...Нағашы әпке.18 – 21- жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, құттықтау, нұсқаулық (бұйым жасау нұсқаулығы, қауіпсіздік ережесі) құрастыру 2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
П,Б әріптерінің емлесін сақтап жазады Нұсқаулық құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Осылай» әдісі -Көңіл күйлерің қалай? -Осылай -Сабаққа дайындық қалай? -Осылай Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 16-жаттығу Берілген сөздерге ы, і әріптерінің тиістісін қосып жаз. П дыбысының б-ға өзгеру себебін түсіндір. Мектеп-мектебі, қап қабы, сап сабы, қолғап қолғабы шөп шөбі топ тобы «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу Тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. раэлиащбалдырғантадпигөпывыыкеаозннушәжурналыжпгвпвущпдпщ -Қандай сөз шықты? -«Балдырған» журналы туралы не білесің? -Ендеше қазір «Балдырған» журналынан алынған нағашы әпке туралы мәтінді оқып танысамыз. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 18-жаттығу Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер: -Мәтін не туралы? -Өзің кітапханаға барғанды ұнатасың ба? -Қандай кітап оқығанды ұнатасың? Кітапты күтіп ұстау туралы нұсқаулық құрастыр Нұсқаулық: 1.Кітапты жыртпа,сыртын қаптап ал 2.Оқып болған бетін белгілеп қой 3.Ішіне сызба,сурет салма 4.Оқып болған соң кітапханаға өткіз 19-жаттығу Екі бағандағы сөздерді жұптастырып жаз. Шап-шабу Жап-жабу Теп-тебу Сеп-себу Тап-табу ЕБҚ Мәтіндегі кітап сөзін кітабымды сөзімен салыстыр. Ережені айт. Сергіту сәті: Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып. 20-жаттығу Суретке қара. Берілген тірек сөздерді пайдаланып сөйлемдер құрап жаз. Балалардың орнын ауыстырып,құттықтау сөзді жаз Жақыпты туған күнімен шын жүректен құттықтаймыз! Үй тапсырмасы 21-жаттығу Сөйлемдерді мағыналық байланысына қарай байланыстырып жаз. Дәнді себу керек Шөпті шабу керек Есікті жабу керек Допты тебу керек. ҚЖ: Тапсырмаларды орында 1.Өлеңді көшіріп жаз және дауыссыз дыбыстардың астың сыз. Көк майсалы көрікті, Алқаптағы көп егін. Бұл күндері киіпті. Сары жібек көйлегін. 2. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді жаз. Үнді дауыссыздар : Ұяң дауыстылар: Қатаң дауыстылар: 3. Қарамен жазылған сөзге дыбыстық талдау жаса. Оқу –білім бұлағы, Білім-өмір шырағы. 4. “Әдепті бала” тақырыбына әңгіме құра.
|
Қойылған сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын тексертеді Балдырған журналы сөзін табады Мәтінмен жұмыс жасайды Нұсқаулық құрастырады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй жұмысын түсініп алады Тапсырмалар ды орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Әуе шары » әдісі
Дескриптор: Берілген сөздерге ы, і әріптерінің тиістісін қосып жазады-2б Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-1б Кітапты күтіп ұстау туралы нұсқаулық құрастырады-1б Дескриптор: Сөздерді жұптастырып жазады-2б П,б әріптерінің ерекшеліктерін біледі-1б Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Берілген тірек сөздерді пайдаланып сөйлемдер құрап жазады-1б Балалардың орнын ауыстырып,құттық тау сөзді жазады-2б Тамаша!
Жарайсыңдар! «Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері оқулық
оқулық оқулық Таратпа парақтар Қимылдар
Жұмыс дәптері
Сызбалар Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Дидактика лық тапсырмалар жинағы Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||||||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 5сабақ.Адам еңбегі Өзіңді тексер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.2 Қоғамға қызмет етудің әлеуметтік маңыздылығын түсіндіру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбектің адам өмірін қалай жақсарта алатынын білетін болады
|
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!»
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Өрмекші торы» әдісі Шеңбер құра тұрып, жіпті бір-біріне беру арқылы өрмекші торын құрады. Жіпті бере отырып ол оқушыға жақсы тілек айтады Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Достарыңмен бірге ойнайтын ойындардың суретін сал.Ол туралы әңгімеле. Тақырыпты ашу «Ашық микрофон» әдісі –Еңбек деген не? –Адамдар не үшін еңбектенеді? Еңбек қандай жетістіктерге жеткізеді? Еңбек етудің кімге қандай пайдасы бар? Еңбекте табысты болу үшін адамның бойында қандай қасиеттер болуы керек? Сенің отбасыңда еңбек қандай рөл атқарады? Сенің отбасыңның мүшелері қандай еңбекпен айналысады? Сен қандай еңбекпен айналысасың? – Ендеше бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз қандай болады? Жаңа тақырып 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ «Еркін әңгіме» әдісі Мақалда не туралы айтылған? Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей. 2-топ Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер. –Сенің дастарқаныңа ас қалай келеді? –Базарға азық-түлік қайдан келеді? 3-топ Адамдар не үшін еңбек етеді? ЕБҚ Өзіңнің отбасында жасайтын еңбегің туралы әңгімеле. Еңбек адамға тамақ, баспана, киім, әдемі заттар береді, адамды ақылды, мейірімді етеді, өзіне ғана емес, басқа адамдарға да қамқор болады. ФС тапсырмасы 2-тапсырма «Еңбек түбі – зейнет» мақалын қалай түсінесің? Сұраққа жауап бер: Күнделікті тұрмысқа қажетті заттарды қайдан алады? Балалар мектепте білім алып, қандай еңбектің түрімен шұғылданады? Тағы қандай еңбектің түрлерін атауға болады? Мектептен алған білімдеріңнің болашақта қандай пайдасы бар деп ойлайсыңдар?
3-тапсырма «Фотоколлаж» әдісі Берілген суреттерден еңбек иелерінің суреттерін іріктеп жапсыр Үй тапсырмасы Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып кел «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну ҚЖ: Өзіңді тексер 1.Отбасы – бір бөлшегі. а) сыныптастардың; ә) қоғамның; б) отбасының; в) адамның. 2.Дұрыс бір жауапты таңда. Отбасы – ... а) қонаққа келетін жақын адамдар; ә) бірге тұратын туыс және жақын адамдар; б) достар. 3.Сөйлемді толықтыр. «Ата-ана», «ататек» сөздері сөзінен шығады? 4.Әдеп дегеніміз не? 5.Қоғамда тәртібі сақталады. а) әдептілік; ә) тәртіп; б) қамқорлық; в) құрмет пен сенім. 6. Сәйкестендір
|
Шеңбер бойына тұрып бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Тақырыпты ашады
Топпен бірігіп әңгіме құрап айтады
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
«Айна» ойынын ойнайды
Коллаж жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Тест жұмысын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Достарымен ойнайтын ойындары туралы айтады-1б Достарының суретін салады-1б
ҚБ: «Медаль» әдісі
Тамаша жауап!
Дескриптор: Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б Еңбек етудің қажеттіліг3н біледі-1б
Дескриптор: Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып келеді-1б Еңбектің пайдасын ұғынады-1б
Әр дұрыс жауапқа бір баллдан беріп, бағалау
Тамаша!
«Тие Ток» әдісі |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тест тапсырмалары
Кері байланыс парағы
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандарға амалдар орындау
Сандарға амалдар орындау
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Өзіңді тексер. БЖБ №1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.5** біртаңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайтуды орындау; 2.1.2.3** тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мысалдарды шығар 39+4=43 74-49=35 34-9=25 35+47=82 56+7=63 25-17=8 83-6=77 72+19=91 Тақырыпты ашу 1-тапсырма
6+6=12 7+7=14 8+8=16 9+9-18 12-6=6 14-7=7 16-8=8 18-9=9 Жаңа тақырып 2-тапсырма.
14=9+5 14-9=5 15=9+6 15-9=6 16=9+7 16-9=7 17=9+8 17-9=8 3-тапсырма Санды және әріпті өрнектерді тап.Оларды жаз 45+50 23-а 67-9 в+5 4-тапсырма Қосындылардың мәнін тап Қосуды азайтумен тексер 7+14=21 23+8=31 74+9=83 28+36=64 9+40=49 92+5=9750+27=77 82+14=96 «Тыныштық сәті» әдісі Баяу музыка тыңдап демалады 5-тапсырма Айырманың мәнін тап Азайтуды қосумен тексер 44-8= 36 76-7=69 18-9=9 80-6=74 70-8=62 70-56=14 73-6=67 100-43=57 6-тапсырма Кестені толтыр
7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап А) c+9,мұндағы с=31 31+9=40 d-42, мұндағыd=80 80-42=38 8- тапсырма Өрнектердің мәнін тап 78-18=36= 96 17+25-23=19 91-(35+18)=38 (69+13)-47=35
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу 9-тапсырма Есепті шығар Шарты: Қарындаш-26 Дәптер-? 4 артық 26+4=30 Ж: Айнашта 30дәптер бар 10-тапсырма Есепті шығар Шарты: Болды-70т Алды-56т Қалды-? Ш: 70-56=14 Ж: 14тқалды
|
Тапсырманы орындайды
Жылы лебіздер айтады
Үй тапсырмасын тексертеді
Айырмалар жазады
Айырмалар жазады
Өрнектерді табады
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырманы орындайды
Демалады
Айырманың мәнін табады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Өрнектер мәнін табады
Есепті шығарады
Есепті шығарады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б Өзіне тиімді жолды таңдай алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Қосылғыштардың және қосындылардың мәнін пайдаланып айырма жазады-1б
Дескриптор: Санды және әріпті өрнектерді тауып, оларды жазады-1б
Дескриптор: Қосындылардың мәнін табады, қосуды азайтумен тексереді-1б
Жарайсыңдар
Дескриптор: Айырманың мәнін табады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Жарайсыңдар
«Айна»әдісі
|
суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жұмыс парағы
Жұмыс дәптері
оқулық
Музыка
оқулық
оқулық
Жұмыс парағы
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Дауыссыз б мен п...Нағашы әпке.18 – 21- жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, құттықтау, нұсқаулық (бұйым жасау нұсқаулығы, қауіпсіздік ережесі) құрастыру 2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
П,Б әріптерінің емлесін сақтап жазады Нұсқаулық құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Осылай» әдісі -Көңіл күйлерің қалай? -Осылай -Сабаққа дайындық қалай? -Осылай Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 16-жаттығу Берілген сөздерге ы, і әріптерінің тиістісін қосып жаз. П дыбысының б-ға өзгеру себебін түсіндір. Мектеп-мектебі, қап қабы, сап сабы, қолғап қолғабы шөп шөбі топ тобы «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу Тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. раэлиащбалдырғантадпигөпывыыкеаозннушәжурналыжпгвпвущпдпщ -Қандай сөз шықты? -«Балдырған» журналы туралы не білесің? -Ендеше қазір «Балдырған» журналынан алынған нағашы әпке туралы мәтінді оқып танысамыз. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 18-жаттығу Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер: -Мәтін не туралы? -Өзің кітапханаға барғанды ұнатасың ба? -Қандай кітап оқығанды ұнатасың? Кітапты күтіп ұстау туралы нұсқаулық құрастыр Нұсқаулық: 1.Кітапты жыртпа,сыртын қаптап ал 2.Оқып болған бетін белгілеп қой 3.Ішіне сызба,сурет салма 4.Оқып болған соң кітапханаға өткіз 19-жаттығу Екі бағандағы сөздерді жұптастырып жаз. Шап-шабу Жап-жабу Теп-тебу Сеп-себу Тап-табу ЕБҚ Мәтіндегі кітап сөзін кітабымды сөзімен салыстыр. Ережені айт. Сергіту сәті: Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып. 20-жаттығу Суретке қара. Берілген тірек сөздерді пайдаланып сөйлемдер құрап жаз. Балалардың орнын ауыстырып,құттықтау сөзді жаз Жақыпты туған күнімен шын жүректен құттықтаймыз! Үй тапсырмасы 21-жаттығу Сөйлемдерді мағыналық байланысына қарай байланыстырып жаз. Дәнді себу керек Шөпті шабу керек Есікті жабу керек Допты тебу керек. ҚЖ: Тапсырмаларды орында 1.Өлеңді көшіріп жаз және дауыссыз дыбыстардың астың сыз. Көк майсалы көрікті, Алқаптағы көп егін. Бұл күндері киіпті. Сары жібек көйлегін. 2. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді жаз. Үнді дауыссыздар : Ұяң дауыстылар: Қатаң дауыстылар: 3. Қарамен жазылған сөзге дыбыстық талдау жаса. Оқу –білім бұлағы, Білім-өмір шырағы. 4. “Әдепті бала” тақырыбына әңгіме құра.
|
Қойылған сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын тексертеді Балдырған журналы сөзін табады Мәтінмен жұмыс жасайды Нұсқаулық құрастырады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй жұмысын түсініп алады Тапсырмалар ды орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Әуе шары » әдісі
Дескриптор: Берілген сөздерге ы, і әріптерінің тиістісін қосып жазады-2б Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-1б Кітапты күтіп ұстау туралы нұсқаулық құрастырады-1б Дескриптор: Сөздерді жұптастырып жазады-2б П,б әріптерінің ерекшеліктерін біледі-1б Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Берілген тірек сөздерді пайдаланып сөйлемдер құрап жазады-1б Балалардың орнын ауыстырып,құттық тау сөзді жазады-2б Тамаша!
Жарайсыңдар! «Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері оқулық
оқулық оқулық Таратпа парақтар Қимылдар
Жұмыс дәптері
Сызбалар Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Дидактика лық тапсырмалар жинағы Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Шаңғытбаев ЖОББ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуржанова И.М. |
|||||||||||
|
Күні: |
6.10.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 5сабақ.Адам еңбегі Өзіңді тексер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.2 Қоғамға қызмет етудің әлеуметтік маңыздылығын түсіндіру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбектің адам өмірін қалай жақсарта алатынын білетін болады
|
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!»
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Өрмекші торы» әдісі Шеңбер құра тұрып, жіпті бір-біріне беру арқылы өрмекші торын құрады. Жіпті бере отырып ол оқушыға жақсы тілек айтады Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Достарыңмен бірге ойнайтын ойындардың суретін сал.Ол туралы әңгімеле. Тақырыпты ашу «Ашық микрофон» әдісі –Еңбек деген не? –Адамдар не үшін еңбектенеді? Еңбек қандай жетістіктерге жеткізеді? Еңбек етудің кімге қандай пайдасы бар? Еңбекте табысты болу үшін адамның бойында қандай қасиеттер болуы керек? Сенің отбасыңда еңбек қандай рөл атқарады? Сенің отбасыңның мүшелері қандай еңбекпен айналысады? Сен қандай еңбекпен айналысасың? – Ендеше бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз қандай болады? Жаңа тақырып 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ «Еркін әңгіме» әдісі Мақалда не туралы айтылған? Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей. 2-топ Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер. –Сенің дастарқаныңа ас қалай келеді? –Базарға азық-түлік қайдан келеді? 3-топ Адамдар не үшін еңбек етеді? ЕБҚ Өзіңнің отбасында жасайтын еңбегің туралы әңгімеле. Еңбек адамға тамақ, баспана, киім, әдемі заттар береді, адамды ақылды, мейірімді етеді, өзіне ғана емес, басқа адамдарға да қамқор болады. ФС тапсырмасы 2-тапсырма «Еңбек түбі – зейнет» мақалын қалай түсінесің? Сұраққа жауап бер: Күнделікті тұрмысқа қажетті заттарды қайдан алады? Балалар мектепте білім алып, қандай еңбектің түрімен шұғылданады? Тағы қандай еңбектің түрлерін атауға болады? Мектептен алған білімдеріңнің болашақта қандай пайдасы бар деп ойлайсыңдар?
3-тапсырма «Фотоколлаж» әдісі Берілген суреттерден еңбек иелерінің суреттерін іріктеп жапсыр Үй тапсырмасы Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып кел «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну ҚЖ: Өзіңді тексер 1.Отбасы – бір бөлшегі. а) сыныптастардың; ә) қоғамның; б) отбасының; в) адамның. 2.Дұрыс бір жауапты таңда. Отбасы – ... а) қонаққа келетін жақын адамдар; ә) бірге тұратын туыс және жақын адамдар; б) достар. 3.Сөйлемді толықтыр. «Ата-ана», «ататек» сөздері сөзінен шығады? 4.Әдеп дегеніміз не? 5.Қоғамда тәртібі сақталады. а) әдептілік; ә) тәртіп; б) қамқорлық; в) құрмет пен сенім. 6. Сәйкестендір
|
Шеңбер бойына тұрып бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Тақырыпты ашады
Топпен бірігіп әңгіме құрап айтады
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
«Айна» ойынын ойнайды
Коллаж жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Тест жұмысын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Достарымен ойнайтын ойындары туралы айтады-1б Достарының суретін салады-1б
ҚБ: «Медаль» әдісі
Тамаша жауап!
Дескриптор: Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б Еңбек етудің қажеттіліг3н біледі-1б
Дескриптор: Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып келеді-1б Еңбектің пайдасын ұғынады-1б
Әр дұрыс жауапқа бір баллдан беріп, бағалау
Тамаша!
«Тие Ток» әдісі |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тест тапсырмалары
Кері байланыс парағы
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз

























