|
Бөлім |
«Өнер әлемінде» |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәндік- қолданбалы өнер. Ою-өрнек әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 Өнер жанрларының көркемдік мәнерлігінде қолданылатын құралдарын және жұмысты орындауда сәндік-қолданбалы өнер техникасын білу және салыстыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ою-өрнек композициясын салуды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Ою-өрнек туралы не білесің? Композиция дегеніміз не? Ою-өрнек композициясын салып көрдің бе?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Төмендегі суретке назар аудар. Ою- өрнектермен безендірілген қандай бұйымдарды байқадың? Бұйымдардың ерекшелігі неде?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -бұйымдардың атауын атайды -бұйымдардың ерекшелігін анықтайды |
Торсық суреті, ою-өрнек түрлері
|
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Параққа бейнені үйлесімді орналастыру, сызық, штрих, дақ арқылы бейнені тарихи түпнұсқалық негіздерден басқа өз ойыңнан өрнек құрастырып орында. Дайын болған өрнектерді гуашьпен бояп, мағынасын түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қажетті материалдарды біледі. -түстерді дұрыс таңдай біледі. -симметрия әдісін қолдана алады. -қайшымен жұмыс жасай алады. -аппликация техникасын орындайды. -желімді дұрыс қолдана алады. «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар Қарындаш, қара фломастер, гуашь, қылқалам, су құятын ыдыс |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды?
|
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сәндік- қолданбалы өнер. Ою-өрнек әлемі Бейнелеу өнері ҚМЖ 3 сын
Сәндік- қолданбалы өнер. Ою-өрнек әлемі Бейнелеу өнері ҚМЖ 3 сын
|
Бөлім |
«Өнер әлемінде» |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәндік- қолданбалы өнер. Ою-өрнек әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 Өнер жанрларының көркемдік мәнерлігінде қолданылатын құралдарын және жұмысты орындауда сәндік-қолданбалы өнер техникасын білу және салыстыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ою-өрнек композициясын салуды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Ою-өрнек туралы не білесің? Композиция дегеніміз не? Ою-өрнек композициясын салып көрдің бе?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Төмендегі суретке назар аудар. Ою- өрнектермен безендірілген қандай бұйымдарды байқадың? Бұйымдардың ерекшелігі неде?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -бұйымдардың атауын атайды -бұйымдардың ерекшелігін анықтайды |
Торсық суреті, ою-өрнек түрлері
|
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Параққа бейнені үйлесімді орналастыру, сызық, штрих, дақ арқылы бейнені тарихи түпнұсқалық негіздерден басқа өз ойыңнан өрнек құрастырып орында. Дайын болған өрнектерді гуашьпен бояп, мағынасын түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қажетті материалдарды біледі. -түстерді дұрыс таңдай біледі. -симметрия әдісін қолдана алады. -қайшымен жұмыс жасай алады. -аппликация техникасын орындайды. -желімді дұрыс қолдана алады. «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар Қарындаш, қара фломастер, гуашь, қылқалам, су құятын ыдыс |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды?
|
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













