Материалдар / Сәндік гүлдер түрлері. Гүл өсіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сәндік гүлдер түрлері. Гүл өсіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Сәндік гүлдерді өсірудің технологиясын зерттеп, суреттейді. Сәндік гүлдерді отырғызу. Материалдар және құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, қолданады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қаңтар 2022
1922
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Түркістан қаласы

«С.Ерубаев атындағы №7мектеп- интернат» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Көркем еңбек пәні мұғалімі

Ибрагимова Эльмира


Сәндік гүлдер түрлері. Гүл өсіру


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Көркем еңбек

Мектеп:.

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 6 (қыздар)

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

«Үй мәдениеті»

Сабақтың тақырыбы:

Сәндік гүлдер түрлері. Гүл өсіру

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.5.1-Сәндік гүлдер түрлерін өсіру технологиясын зерттеу және сипаттау

6.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Сәндік гүлдерді өсірудің технологиясын зерттеп, суреттейді.

Сәндік гүлдерді отырғызу.

Материалдар және құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, қолданады.

Бағалау критерийлері

Сәндік гүлдер түрлері туралы білім мен түсінігін көрсетеді.

Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, сәндік гүлдерді отырғызады.

Тілдік мақсаттар


Пәндік терминология

Өсімдіктер, дәндер, жер, тұқым, бақшаға қажетті құрал-жабдықтар, бадана, гүл бағы, бұтақ және т.б.

Тапсырманы орындай алдым деп ойлаймын, себебі...

Қосымша ақпаратты таптым... және менің ойымша....

Менің ойымша, бұл жұмысқа ... қажет.

Бақша құралдарымен жұмыс барысында ... сақтау қажет.

Құндылықтарды дарыту

Топта қызмет жасау.

Сыныптастарының пікірімен санасу, сыйлау.

Ұқыпты және мұқият жұмыс істеу.

Пәнаралық байланыстар

Биология, химия.

АКТ дағдылары

Бейнематериал көру

Бастапқы білім

Биология пәнінен оқушылар өсімдіктердің көбеюі, өсуі туралы ақпарат біледі.


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


5-мин







Сабақтың ортасы

20-мин






















15-мин

Бейнематериал тамашалау. Ортақ талқылауға арналған сұрақтар: қыздар қалай ойлайсыңдар,

бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?

Гүлдердің қандай түрлері бар екен?

Гүлдер қалай өседі?

Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтаймыз.

Топқа бөлу: 1-топ-бөлме гүлдері. 2-топ-дала гүлдері. 3-топ-бақша гүлдері.

Зерттеу жұмысы.

Гүлдер туралы ақпаратты қарастырыңыздар. Дидактикалық материал 1.

Гүлдің тарихы туралы эскиз-иллюстрация ретінде постер дайындаңыздар.

Оқушылар тапсырманы топта/жұпта берілген критерийлерге сай орындайды.


Дескрипторы:

-Мәтінді оқып,сәндік гүлдердің түрлерін біледі.

-Олардың өсу жерін, артықшылықтарын, күтімін анықтайды.

-Топ арасында постер жасап,оны қорғайды.

Әр топ бірін-бірі бағалайды.


Практикалық жұмыс

Гүлдерді отырғызу туралы нұсқаулықпен танысу.

Нұсқаулықты негізге ала отырып, бөлме гүлдерін отырғызу процесін көрсетеді.

Жұмыс кезіндегі қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды.

1-топ:

-Гүлдердің топырағын ауыстырып, жаңа гүлсауытқа орналастырады.

2-топ:

-Тамырланған гүл қалемшесін отырғызады.

3-топ:

-Гүлді тұқымнан егеді.

Дескрипторы:

- Гүлдерді отырғызу кезіндегі тқ ережесін біледі.

-Гүлсауытқа топырақты дайындауды біледі.

- Егу процесін жүзеге асырады.

Өз өзін бағалау,топты бағалау.


https://www.youtu,

be/grmhGk-zKpU






Гүгдер








Постер, маркерлер, фломастерлер, түрлі түсті қарындаштар









Нұсқаулық




Топыраққа арналған ыдыс, топырақ, тұқым, қалемше,гүл түбегі, өңдеуге арналған бұйымдар, суқұйғыш, су.

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

Бүгін мен сабақта ... білдім.

Бүгін мен сабақта ... жасай алдым.

Бүгін мен сабақта ... сыныптастарымды жұмыс үшін мақтай аламын.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Бірін – бірі бағалайды.

Сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтау.

  1. Практикалық тапсырманы мұғалімнің рұқсатымен орындау.

  2. Жұмыс орнында тазалықты ұстап, тәртіпті ұстану.

  3. Сабаққа қажетті материалдар және құралдарды ұқыпты қолдану.


Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?



Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!