|
Білім б Білім беру ұйымының атауы |
«№15 Мақтажан ЖББМ» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досыбаева Л.Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.02.24ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 а сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептерді құрастырады және салыстырады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақтың соңы 8минут Үй тапсырмасы Кері байланыс 5 минут |
Амандасу, түгендеу. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын. Бүгінгі күн біз үшін Сәттілікке толсын! Топқа бөлу. «Ойлан, тап» әдісі арқылы бөлінеді. 1-топ: «Спорт» тобы 2-топ: «Өнер» тобы 3-топ: «Еңбек» тобы «Қосу және азайту» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «Сөйлемді толықтыр» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау. 1. Заттың құнын табу үшін... 2. Заттың санын табу үшін... 3.Заттың бағасын табу үшін... Жаңа тақырып. Қосу және азайтуға берілген сандарды еселеп арттыру арқылы қосу таңбасы көбейтумен, азайту таңбасы бөлумен алмастырылады. №1, 2 есепті мұғалім өзі түсіндіріп береді.
Шаршылар нешеу? Үшбұрыштар нешеу? Үшбұрыштар қанша болса, шаршылар да сонша болуы үшін 2 шаршыдан неше рет алу керек?
Есептің шығару үлгісін түсіндіру. Топтық жұмыс. «Word wall» платформасы арқылы тапсырмаларды топтарға бөліп беру. №3,4 есептерді топта орындату.
1-топ «Спорт» №3 есеп. Әлима інісіне 6 сурет дәптерін және одан 2 есе артық қарындаштар сатып әкелді. Әлима інісіне неше қарындаш сатып әкелді? Есепті шығар
С
Қ Ш: 6 * 2 = 12
2-топ «Өнер» №3 есеп 3 –ші есепке кері есеп құрастыр.
Қ
С Ш:12 : 2 = 6
3- топ «Еңбек». №4 есеп Есепті шығар.
К
Б Ш: 4 * 2 = 8 «Нейрожаттығу» арқылы №6. Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі. Өрнектердің мәнін тап. Рим цифрлармен жаз. VIII : II = IV IV * III = XII (XII – IX ) * IV = III * IV = XII X * I – VII =X – VII = III XII : III * II = IV * II = VIII V * II + I = X +I = XI Жеке жұмыс «Киндер» әдісі арқылы өрнектер құр және олардың мәнін тап. 4 * 4 + 37 = 16 + 37 = 53 5 * 4 + 49 = 20 + 49 = 69 18 : 3 * 5 = 6 * 5 = 30 27 : 3 * 1 = 9 * 1 = 9 Қосымша тапсырма «Бақаны қондыр» әдісі арқылы жұптық жұмыс жүргізіледі. Оқушыларға қосымша көбейту мен бөлуге арналған есептер беріледі. Балалар жылдам, әрі тез шешіп табады. Үй тапсырмасы №8 есеп. «Білім қоржыны» әдісі арқылы жүргізіледі.
|
Сабаққа деген көңіл күйлерін жақсартады. Суретте берілген спорт, еңбек, өнер түрлері бойынша әркім топтарына отырады. Үй тапсырмасын қосу және азайту таңбасын қою арқылы тексереді Сөйлемді толықтырады Тиісті таңбаны тауып, көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Есепті ауызша шығарады
Оқулықтағы есептерді шығарады Нейрожаттығуды орындайды
Топтар бөліктердегі есептерді дұрыс шешу арқылы суреттерді құрастырады
Өрнектің мәнін тауып, жазады
Көбейту мен бөлуге берлген есептерді шығарып, мәнін табады, бақаны мекеніне жайғастырады Үй тапсырмасын жазып алады Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру «Бауырсақ» арқылы бағалау Дескриптор: Заттың құнын, санын, бағасын табуды біледі «Бауырсақ» арқылы бағалау Дескриптор: Шешуін тауып, жауабын жазады ҚБ: «Бауырсақ» әдісі Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды (1) - өрнек құрады - мәнін есептейді(1) - жауабын жазады(1)
«Бауырсақ» арқылы бағалау
-өрнектердің мәнін табады(1б) -рим цифрларымен жазады(1б) -есептеу жолын түсіндіреді(1б) - берілген мәлімет бойынша өрнектің мәнін есептейді (1б) -көбейтіндінің мәнін табады (1 б) -бөліндінің мәнін табады (1б)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Досыбаева Лайла ЕркиновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер.Материал туралы қысқаша түсінік
Өз тәжірибемді әріптестеріммен бөлісу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


үгін - ? 2 есе арт.













