|
Білім беру ұйымының атауы |
Ямышев ЖОББМ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтжанова Махаббат Дауреновна |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.04.2024 ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 111-сабақ. Санды бірнеше есе арттыруға немесе кемітуге және еселік салыстыруға берілген есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап:қоршаған ортаны таза ұстау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту. Үйге тапсырма
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Логикалық есепті шығарады-1б
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Есепті шығар. Ауылдағы атамның 3 түйесі және одан 2 есе артық жылқысы бар. Атамның неше жылқысы бар? Түйе -3 Жылқы-? 2есе артық. Шешуі: 3*2=6 Жауабы: 6 жылқы 2-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастыр. Оны шығар Жылқы-6 Түйе -3 Қанша есе артық? Шешуі: 6/3=2 Жауабы: жылқы 2 есе артық
ЕБҚ 3-тапсырма 18 қыз Ұл-? 9-ы кем. Қыздарға қарағанда ұлдар -? есе кем Шешуі: 18/9=2 Жауабы: 2 есе кем
4-тапсырма 3-тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр. Қысқаша жазбасын жазып,есепті шығар. Ұлдар -9 Қыздар -? 2 есе артық Шешуі: 9*2=18 Жауабы: 18 қыз саяхатқа шықты. ЕҚБ 5-тапсырма Аулада 8 көжек Тауық-? 3 есе артық Көжектер -? кем Шешуі: 8*3=24 Жауабы: 24-8=16 Көжектер 16 кем 6-тапсырма
2*8+28=16+28=44-17=27 62-24/4=36+6=42
7-тапсырма Тиісті амалдар таңбасын қой. (3*3 +3)/3=4 3*3/3-3=0 |
Есепті шығарады Есепті шығарады Есепті шығарады Есепті шығарады Есепті шығарады Мысалды шығарады Тиісті амалдарды қояды |
ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі Дескриптор: Тиісті амалдардарды қояды-1б |
Оқулық
Сызба
оқулық
Дәптер
Суреттер Кесте
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Пойызда 16 вагон бар. Ағам 9 вагонға билет алды. Осы вагонның алдында және соңында неше вагон бар? Алдында 8 вагон, соңында 7 вагон Үй тапсырмасы
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Ямышев ЖОББМ Пәні: Математика Бөлім: Қоршаған
орта Педагогтің
аты-жөні: Айтжанова Махаббат
Дауреновна Күні: 08.04.2024 ж Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: № 111-сабақ. Санды бірнеше есе
арттыруға немесе кемітуге және еселік салыстыруға берілген
есептер Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.5.1.4. Санды бірнеше есе
арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген
есептерді талдау және
шығару,
кері есептерді
құрастыру
және
салыстыру. Сабақтың мақсаты
Санды бірнеше есе
арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген
есептерді талдау және
шығару,
кері есептерді
құрастыру
және
салыстыру. Құндылықтар Талап:қоршаған ортаны таза
ұстау Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі Сабаққа
дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту. Үйге
тапсырма
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Логикалық есепті
шығарады-1б
Сабақтың
ортасы 25мин
Жаңа сабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Есепті
шығар.
Ауылдағы атамның 3
түйесі және одан 2 есе артық жылқысы бар. Атамның неше жылқысы
бар?
Түйе
-3
Жылқы-? 2есе
артық.
Шешуі:
3*2=6
Жауабы: 6
жылқы
2-тапсырма
Сызба бойынша есеп
құрастыр. Оны шығар
Жылқы-6
Түйе
-3
Қанша есе
артық?
Шешуі:
6/3=2
Жауабы: жылқы 2 есе
артық
ЕБҚ
3-тапсырма
18
қыз
Ұл-? 9-ы
кем.
Қыздарға қарағанда
ұлдар -? есе кем
Шешуі:
18/9=2
Жауабы: 2 есе
кем
4-тапсырма
3-тапсырмадағы
есепке кері есеп құрастыр. Қысқаша жазбасын жазып,есепті
шығар.
Ұлдар
-9
Қыздар -? 2 есе
артық
Шешуі:
9*2=18
Жауабы: 18 қыз
саяхатқа шықты.
ЕҚБ
5-тапсырма
Аулада 8
көжек
Тауық-? 3 есе
артық
Көжектер -?
кем
Шешуі:
8*3=24
Жауабы:
24-8=16
Көжектер
16 кем
6-тапсырма
2*8+28=16+28=44-17=27
62-24/4=36+6=42
7-тапсырма
Тиісті амалдар
таңбасын қой.
(3*3
+3)/3=4
3*3/3-3=0
Есепті
шығарады
Есепті
шығарады
Есепті
шығарады
Есепті
шығарады
Есепті
шығарады
Мысалды
шығарады Тиісті амалдарды
қояды ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Есепті
шығарады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Есепті
шығарады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Есепті
шығарады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Есепті
шығарады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі Дескриптор:
Есепті
шығарады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі
Дескриптор:
Мысалдарды
шығарады-1б ҚБ: «Өзін-өзі
бағалау»әдісі
Дескриптор:
Тиісті амалдардарды
қояды-1б
Оқулық
Сызба
оқулық
Дәптер
Суреттер
Кесте
Сабақтың
соңы 10
мин
Бекіту.
Пойызда 16 вагон
бар. Ағам 9 вагонға билет алды. Осы вагонның алдында және соңында
неше вагон бар?
Алдында 8 вагон,
соңында 7 вагон
Үй
тапсырмасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















