Сабақтың
басы
|
Сәлемдесу,
түгендеу.
Жағымды ахуал
қалыптастыру
«Қал
қалай?»
-Қал
қалай?
-Жүріс
қалай?
-Жүгіріс
ше?
-Бергенде
ше?
-Алғанда
ше?
-Түнгі ұйқы
қалай?
-Ойнағанда
қалай?
-Қазіргі көңіл-күйіміз
қалай?
Бағалау парағын тарату «Ұялы
телефон».
Жұптық
жұмыс. Үй тапсырмасын пысықтау:
«Жұбыңды тап». Берілген қима қағаздардан арифметикалық амалдардың
жазылу ережелері мен сипаттамаларын
сәйкестендіру.
Қосу
амалы (+)
Азайту
амалы (-)
Көбейту амалы
(*)
Бөлу амалы
(/)
Бөлгендегі қалдық
(%)
Бөлгендегі бүтін бөлікті
есептеу (//)
Дәрежелеу амалы
(**)
Дескриптор:
- арифметикалық амалдардың
жазылу ережелерімен
сәйкестендіреді.
«Құпия хат».
Жасырын сөзді табу арқылы
сабақ тақырыбын ашу. «енгізу»,
«шығару».
Дескриптор:
- жасырын сөзді
табады
Тақырып: Санды енгізу және
шығару
Сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Программаға деректерді енгізу
және шығару әдістерін біледі, енгізу және шығару әдістерін қолданып
программа құруды үйренеді.
|
Сәлемдесу
Сұрақтарға жауап
береді
Әр оқушы алған баллын өзі
белгілеп отырады арифметикалық амалдардың жазылу ережелерімен
сәйкестендіреді.
Хатты ашып, жасырын сөзді
табады
Сабақта меңгеретін мақсаттарды
біледі
|
1балл
1балл
|
Ұялы телефон бейнесіндегі
фотолар
Қима
қағаздар
«Құпия
хат»
слайд
|
Сабақтың
ортасы
|
Ұжымдық
жұмыс. «Құпия хатты» балалар оқиды.
Термин сөздерді тақтаға лампаларға жазуын сұраймын. Термин сөздер
арқылы сабақты толықтыра
түсіндіремін.
Дескриптор:
- термин сөздерді
табады
Топтық
жұмыс. Тақырыпты меңгергенін
анықтау.
Екі топқа есептер беріледі.
«print()», «input()». Берілген есепті
шығару.
1. sep параметрін пайдаланып,
бүгінгі болатын сабақтардың тізімін құрыңдар. Жолдардың ортасына
мына белгіні орналастыр «***».
2. input() функциясын
пайдаланып «Жарайсыңдар, 6в сыныбы» мәтінін шығаратын программа
жазыңыздар.
Дескриптор:
- берілген мәтін есепті
талдай алады;
- есептің кодын
құрастырады;
- есепті ортада
қорғайды.
Сергіту
сәті. «Күн шуағы»
бейнелеу
Жеке
жұмыс. Компьютермен жұмыс. Топта
шығарылған есепті жеке компьютерде
орындау.
Дескриптор:
- Python редакторды іске
қосады;
- берілген есепті программада
жазады;
- есепті программада
сақтайды;
- нәтижесін экраннан
көреді.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру. Құпия
хатты оқиды. Термин сөздерді теріп, тақтадағы лампаларға
жазады.
Сабақ басында берілген қима
қағаздар арқылы топқа бөлінеді.
Берілген мәтін есепті
талдайды, есептің программа кодын құрастырады, есепті ортада
қорғайды.
Шығарылған есепті компьютерде
орындайды. Нәтижесін экран бетіне
шығарады.
|
1балл
3
балл
4балл
|
«Құпия хат», плакат, лампа
бейнесі, презентация
Плакат
А4 формат,
маркер
Дербес
компьютер
|
Сабақтың
соңы
|
Кері байланыс.
«Бүгінгі сабағымыз сізге
ұнады ма? Өз ой пікіріңізді
білдіріңіз».
Алақай!
Үйрендім!
Ойй!
Үй
тапсырмасы: 0–10 аралығындағы сандарды
экранға шығаратын программа
құрыңдар
|
Қолдарындағы ұялы телефон бетіне
жазады.
|
Ұялы телефонды жинап алып
өздерінің есептеуімен шыққан баллмен бағаланады. Қосымша купон
беріледі
|
Ұялы
телефон
Дәптерге
орындау
|