|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есалиева Г. |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде: а + b = c, c – a = b, c – b = a көрсету және қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті теңдіктерді құруды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Таратпа парақтардағы теңдеулерді шешеді Жаңа тақырып №1 тапсырма «Миға шабуыл» стратегиясы. Суретке және санды теңдіктерге қара. Оларды түсіндір. Бірінші кәдесый түрінен нешеу? (5) Екінші кәдесый түрінен нешеу? (2) Осы сандармен өзара байланысты төрт мысал жазады. Екі қораптың әрқайсысындағы кәдесыйлар саны а жәнеb әріптерімен бейнеленген. Егер бірінші қораптағы кәдесыйлар саны а, ал екіншісінде b болса, бұл нені білідреді?(қораптардағы кәдесыйлар саны әртүрлі) Балаларға жазуды түсіндіруді ұсынады: – Қай қорапта кәдесыйлар санының көп екенін айта аламыз ба? (Жоқ) – Бұл үшін не істеу керек? ЕБҚ Кәдесыйлар қораптарын сана. Әр түсте қанша қорап ьарын анықта ЕҚБ Санды және әріпті өрнектер құр және мәнін тап Жұптық жұмыс 2-тапсырма Суреттерге өрнектер таңда. Қораптан неше кәдесый алды? (2) Қораптан неше кәдесый салды? (2) Болды – 8 к. Алды - 2 к. Қалды -? к. Шешуі: 8-2=6 (к.) Жауабы: 6 кәдесый 8 наурыз-Аналар мерекесіне кәдесыйлар әзірлеу Топтық жұмыс 3-тапсырма 1-топ Бірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады: 10+40 a-20 70-c 2-топ Екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады: c+a=b 9+1=10 b-c=a 4-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны Теңдіктер құрастыр. Кім жылдам? 3+4=7 7-3=4 4+3=7 7-4=3 3+6=9 9-3=6 6+3=9 9-6=3 ФС тапсырмасы 5-тапсырма Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп сал
Кері байланыс
|
Ыстық ықылас білдіреді
Өткенді пысықтайды
Есепті шығарады
Мәселелік жағдаяттан шығады
Берілген суретпен жұмыс жасайды
Өрнектерді шығарады
Дайын шаблондарды бүктейді
Тапсырманы орындайды
Ойын ойнайды
Кәдесыйлар ды қорапқа салады
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Санды өрнектер қалай құрылғанын түсіндіреді Есепті шығарады Мәселелік жағдаятты түсіндіреді, оны шешеді
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер мен өрнектер бойынша есептер құрастырады Оларды жұппен шығарады
Керемет!
Дескриптор: 1-топ Бірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады 2-топ Екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады.
Дескриптор: Теңдіктер құрастырып, мәнін табады Тапсырманы уақытқа орындай алады
Дескриптор: Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп салады Тапсырманы өмірмен байланыстыра алады
«Әлеуметтік желі» әдісі
|
Суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта
Оқулық
Қораптар
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санды және әріпті теңдіктер
Санды және әріпті теңдіктер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есалиева Г. |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде: а + b = c, c – a = b, c – b = a көрсету және қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті теңдіктерді құруды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Таратпа парақтардағы теңдеулерді шешеді Жаңа тақырып №1 тапсырма «Миға шабуыл» стратегиясы. Суретке және санды теңдіктерге қара. Оларды түсіндір. Бірінші кәдесый түрінен нешеу? (5) Екінші кәдесый түрінен нешеу? (2) Осы сандармен өзара байланысты төрт мысал жазады. Екі қораптың әрқайсысындағы кәдесыйлар саны а жәнеb әріптерімен бейнеленген. Егер бірінші қораптағы кәдесыйлар саны а, ал екіншісінде b болса, бұл нені білідреді?(қораптардағы кәдесыйлар саны әртүрлі) Балаларға жазуды түсіндіруді ұсынады: – Қай қорапта кәдесыйлар санының көп екенін айта аламыз ба? (Жоқ) – Бұл үшін не істеу керек? ЕБҚ Кәдесыйлар қораптарын сана. Әр түсте қанша қорап ьарын анықта ЕҚБ Санды және әріпті өрнектер құр және мәнін тап Жұптық жұмыс 2-тапсырма Суреттерге өрнектер таңда. Қораптан неше кәдесый алды? (2) Қораптан неше кәдесый салды? (2) Болды – 8 к. Алды - 2 к. Қалды -? к. Шешуі: 8-2=6 (к.) Жауабы: 6 кәдесый 8 наурыз-Аналар мерекесіне кәдесыйлар әзірлеу Топтық жұмыс 3-тапсырма 1-топ Бірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады: 10+40 a-20 70-c 2-топ Екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады: c+a=b 9+1=10 b-c=a 4-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны Теңдіктер құрастыр. Кім жылдам? 3+4=7 7-3=4 4+3=7 7-4=3 3+6=9 9-3=6 6+3=9 9-6=3 ФС тапсырмасы 5-тапсырма Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп сал
Кері байланыс
|
Ыстық ықылас білдіреді
Өткенді пысықтайды
Есепті шығарады
Мәселелік жағдаяттан шығады
Берілген суретпен жұмыс жасайды
Өрнектерді шығарады
Дайын шаблондарды бүктейді
Тапсырманы орындайды
Ойын ойнайды
Кәдесыйлар ды қорапқа салады
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Санды өрнектер қалай құрылғанын түсіндіреді Есепті шығарады Мәселелік жағдаятты түсіндіреді, оны шешеді
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер мен өрнектер бойынша есептер құрастырады Оларды жұппен шығарады
Керемет!
Дескриптор: 1-топ Бірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады 2-топ Екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады.
Дескриптор: Теңдіктер құрастырып, мәнін табады Тапсырманы уақытқа орындай алады
Дескриптор: Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп салады Тапсырманы өмірмен байланыстыра алады
«Әлеуметтік желі» әдісі
|
Суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық
Оқушы жұмыстары
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта
Оқулық
Қораптар
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||



шағым қалдыра аласыз


















