Қысқа мерзімді жоспарлау
Пәні: математика
Сабақтың өту мерзімі
-
Сабақтың тақырыбы:
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты:
Сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын пысықтау
Оқыту нәтижелері:
Көп таңбалы сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару дағдылары дамиды Өтілген материалдарды пысықтау арқылы ойлау логикасы, есепке қызығушылығы оянады.
Негізгі дерек көздер:
Оқулық, бағалау парағы, постер
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин |
Сәлеметсіздер ме, балалар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін ерекше сабақ. |
Орындарынан тұрып мұғалімдермен амандасады. Смайликтер жапсыру арқылы өз топтарына отырады. |
|
ІІ. Өткенді қайталау Еске түсіру, түсіну 5 мин |
60 санын 3 және 2 сандарының көбейтіндісіне бөлу; ІІ топ:60 санын 3 және 2 сандарының көбейтіндісіне көбейту; ІІІ топ: 60 санын 3 және 2 сандарының қосындысына бөлу; ІV топ: 60 санын 3 және 2 сандарының қосындысына бөлу
2. Ауызша сұрау арқылы тексеріледі. . |
Оқушылар бір-бірінің жұмыстарына баға береді. |
|
ІІІ. Түсіну кезеңі: Мағынаны тану 15 мин Ой қозғау Сыни тұрғысынан ойлау стратегия-ларын қолдану Шығармашылық жұмыс |
1. Бірінші топқа №5 мысал 122-бет 2. Екінші топқа №5 мысал 122-бет 3. Үшінші топқа №6 а)мысал 122-бет 4. Төртінші топқа №6 ә) мысал 122 бет Берілген тапсырмаларға байланысты материалдарды түсіндіреді. Қорғаған жұмыстарын, шығарған есептерін талдау жүргізіп қадағалайды. Өзара бағалау |
І топ: Бір жәшікте 7 кг,ал екінші жәшікте 3кг алма болды.Бірінші жәшіктегі алма екінші жәшіктегіден 840 теңге қымбат.Әр жәшіктегі алма қанша тұрады? ІІтоп:Мұражайға барған бір топ оқушы 600 теңгеге,ал екінші топ 480теңгеге билет алды.Бірінші топта екіншісіне қарағанда 4 оқушы артық болды.Әр топта неше оқушы бар? ІІІтоп:Дүкенде екі қорап ойыншық сатылды,оның біріншісінде 32 ,ал екіншісінде 22 ойыншық болған.Екінші қораптағы ойыншықтар біріншіге қарағанда 1000 теңгеге арзан түсті.Екі қораптың әрқайсысы үшін қанша ақша төленді? Балабақша үшін бірдей бағамен бірн |
|
Сергіту сәті: 1 мин |
|
|
|
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс 12мин І\/. Сабақты қорыту 1 мин |
Бір оқушы тақтаға шығып №5 а) есепті талдай отырып, есептің құрамды бөліктерін түсіндіріп орындайды. - Есеп не туралы? - Есепте не белгілі? - Есеп не сұрайды? - Қандай амалдар қолданылады? №5 ә) есепті талдай отырып, күрделі теңдеу құру арқылы шығарылады. - Есептер шығаруда қиындықтар туды ма? - Әлде оңай болды ма? - Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен? |
№5. Есепті шығар.І топ
1
2 1-2 ж - ? тг Ш:7-3=4 кг 840/4=210 7*210=1470 3*210=630 Ж: бірінші жәшік 1470 теңге, екінші жәшік 630 теңге тұрады. 1 топ – 600 тг 4 оқ артық ІІ топ 2 топ – 480тг Әр т - ? Ш:600-480=120 тг 120/4=30 билет 600/30=20 оқушы 480/30=16 оқушы Ж: бірінші топта 20, екінші топта 16 оқушы. №6. ІІІ топ
1
2 Әр қорап - ? Ш:32-22=10 1000/10=100 32*100=3200 22*100=2200 Ж: бірінші қорапқа 3200, екінші қорапқа 2200 теңге төленді.
1
2 Әр күн - ? Ш: 6000 - 4800= 1200 1200/4=300 тг 6000/300=20 ойыншық 4800/300=16 ойыншық Ж: 1 күні 20, 2 күні 16 ойыншық сатып алды. №9. а=10м в=5м с=2 м V=? S=? V=10*5*2V=100м³ S=10*5 S=50 м² |
|
Бағалау 3 мин |
1. Бағалау парақшасында топтар өзара бағалайды. |
Өзін өзі және топ жетекшілері өзара бағалау жүргізеді. Жұптық бағалау. |
|
Іс-әрекет рефлексиясы 2 мин |
1. Бүгінгі сабақтан өзіңізге бірнәрсе алдыңыз ба? 2. Мына алма ағашына түсінгендеріңді қызыл алмаға, қиналғандарыңды сары алмаға, түсінбегендеріңді жасыл алмаға стикермен жапсырыңдар. |
Тақтаға кері байланыстар ілінеді. |
|
Үйге тапсырма 1 мин |
№8, 123 бет |
Күнделікке жазады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу
Қысқа мерзімді жоспарлау
Пәні: математика
Сабақтың өту мерзімі
-
Сабақтың тақырыбы:
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты:
Сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын пысықтау
Оқыту нәтижелері:
Көп таңбалы сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару дағдылары дамиды Өтілген материалдарды пысықтау арқылы ойлау логикасы, есепке қызығушылығы оянады.
Негізгі дерек көздер:
Оқулық, бағалау парағы, постер
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин |
Сәлеметсіздер ме, балалар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін ерекше сабақ. |
Орындарынан тұрып мұғалімдермен амандасады. Смайликтер жапсыру арқылы өз топтарына отырады. |
|
ІІ. Өткенді қайталау Еске түсіру, түсіну 5 мин |
60 санын 3 және 2 сандарының көбейтіндісіне бөлу; ІІ топ:60 санын 3 және 2 сандарының көбейтіндісіне көбейту; ІІІ топ: 60 санын 3 және 2 сандарының қосындысына бөлу; ІV топ: 60 санын 3 және 2 сандарының қосындысына бөлу
2. Ауызша сұрау арқылы тексеріледі. . |
Оқушылар бір-бірінің жұмыстарына баға береді. |
|
ІІІ. Түсіну кезеңі: Мағынаны тану 15 мин Ой қозғау Сыни тұрғысынан ойлау стратегия-ларын қолдану Шығармашылық жұмыс |
1. Бірінші топқа №5 мысал 122-бет 2. Екінші топқа №5 мысал 122-бет 3. Үшінші топқа №6 а)мысал 122-бет 4. Төртінші топқа №6 ә) мысал 122 бет Берілген тапсырмаларға байланысты материалдарды түсіндіреді. Қорғаған жұмыстарын, шығарған есептерін талдау жүргізіп қадағалайды. Өзара бағалау |
І топ: Бір жәшікте 7 кг,ал екінші жәшікте 3кг алма болды.Бірінші жәшіктегі алма екінші жәшіктегіден 840 теңге қымбат.Әр жәшіктегі алма қанша тұрады? ІІтоп:Мұражайға барған бір топ оқушы 600 теңгеге,ал екінші топ 480теңгеге билет алды.Бірінші топта екіншісіне қарағанда 4 оқушы артық болды.Әр топта неше оқушы бар? ІІІтоп:Дүкенде екі қорап ойыншық сатылды,оның біріншісінде 32 ,ал екіншісінде 22 ойыншық болған.Екінші қораптағы ойыншықтар біріншіге қарағанда 1000 теңгеге арзан түсті.Екі қораптың әрқайсысы үшін қанша ақша төленді? Балабақша үшін бірдей бағамен бірн |
|
Сергіту сәті: 1 мин |
|
|
|
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс 12мин І\/. Сабақты қорыту 1 мин |
Бір оқушы тақтаға шығып №5 а) есепті талдай отырып, есептің құрамды бөліктерін түсіндіріп орындайды. - Есеп не туралы? - Есепте не белгілі? - Есеп не сұрайды? - Қандай амалдар қолданылады? №5 ә) есепті талдай отырып, күрделі теңдеу құру арқылы шығарылады. - Есептер шығаруда қиындықтар туды ма? - Әлде оңай болды ма? - Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен? |
№5. Есепті шығар.І топ
1
2 1-2 ж - ? тг Ш:7-3=4 кг 840/4=210 7*210=1470 3*210=630 Ж: бірінші жәшік 1470 теңге, екінші жәшік 630 теңге тұрады. 1 топ – 600 тг 4 оқ артық ІІ топ 2 топ – 480тг Әр т - ? Ш:600-480=120 тг 120/4=30 билет 600/30=20 оқушы 480/30=16 оқушы Ж: бірінші топта 20, екінші топта 16 оқушы. №6. ІІІ топ
1
2 Әр қорап - ? Ш:32-22=10 1000/10=100 32*100=3200 22*100=2200 Ж: бірінші қорапқа 3200, екінші қорапқа 2200 теңге төленді.
1
2 Әр күн - ? Ш: 6000 - 4800= 1200 1200/4=300 тг 6000/300=20 ойыншық 4800/300=16 ойыншық Ж: 1 күні 20, 2 күні 16 ойыншық сатып алды. №9. а=10м в=5м с=2 м V=? S=? V=10*5*2V=100м³ S=10*5 S=50 м² |
|
Бағалау 3 мин |
1. Бағалау парақшасында топтар өзара бағалайды. |
Өзін өзі және топ жетекшілері өзара бағалау жүргізеді. Жұптық бағалау. |
|
Іс-әрекет рефлексиясы 2 мин |
1. Бүгінгі сабақтан өзіңізге бірнәрсе алдыңыз ба? 2. Мына алма ағашына түсінгендеріңді қызыл алмаға, қиналғандарыңды сары алмаға, түсінбегендеріңді жасыл алмаға стикермен жапсырыңдар. |
Тақтаға кері байланыстар ілінеді. |
|
Үйге тапсырма 1 мин |
№8, 123 бет |
Күнделікке жазады |
шағым қалдыра аласыз













