«Шалқар орта мектебі»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
90-сабақ
|
Бөлімі: |
3В Шамалар. Уақытты бағдарлау «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.З.Бегимбетова |
|
|
Күні: |
01.03.2022 |
|
|
Сыныбы: |
1 «А» |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды өрнектерді салыстыру.Қазақстан халықтары. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу; 1.2.1.5. жақшасыз әріпті / санды өрнектерді салыстыру; 1.5.2.2 «+», «-», «=», «>», «<» белгілерін/цифрларды қолдану, белгісіз сан символын қолдану.
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңдік пен теңсіздік құрастыра алады және ажыратады. |
|
|
Ерекше білімді қажет ететін оқушы |
Джумашева Анель |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бүгін, көктемнің алғашқы күні, 1 наурыз. Алғыс айту күні. -Алғыс айту дегенді қалай түсінеміз? -Математика пәніне деген алғысымызды бүгінгі сабаққа белсене қатыса отырып білдірейік. 1.Күн ретін жазу 2.Көркем жазу |
Мен жанбасам лапылдап, Сен жанбасаң лапылдап. Біз жанбасақ лапылдап, Аспан қалай ашылмақ? (хормен айту) Оқушылардың ойын тыңдау. 1 наурыз Сынып жұмысы 3 3 3 3 3 3 3 3 |
Көркем жазған оқушыны мадақтау |
Жүрек суретін ашып, ішіндегі тізілген тапсырмаларды орындау. 3 цифрының үлгісі |
|
Е.Б.Қ.Е.О |
№1 тапсырма «Аспаптар әдісі» Суретте ұлттық киім киген неше бала бейнеленген? Ұлдар мен қыздардың санын салыстыр. Музыкалық аспаптары бар балаларды басқа балалармен салыстыр.
«Пішіндердің орнын тап» |
Аспанға қарап ай көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға,солға бұрылып Қазақ деген ел көрдім. Қазақстан халықтары –тату. Ақпыз,қара,сарымыз. Ағайынбыз бәріміз. Суретте 10 бала бейнеленген Теңсіздіктер құрастырады. 5 = 5, 3 < 7 Суретке қарап,пішінін тауып жапсырады |
Қ.Б Домбыра суреті |
Ұлттық киімдегі балалардың суреті |
|
Е.Б.Қ.Е.О |
№2 тапсырма.Теңсіздіктер құрастыр.
Қазақ ұлтының киімдері
Дәптермен жұмыс |
Теңсіздіктер құрастырады 4+2 > 3+2 3+3 < 4+3 3+2 < 3+3 3+2 < 4+3 |
Қ.Б Шолпы,қамшы суреттері |
Қазақ ұлтының киімдері бейнеленген сурет |
|
|
№3 тапсырма. «Спираль әдісі» 30*90 30*50 70*30 10+20*30 90-70*60 20+20*30 50-20*60-30 100-40*30+30 20+40*60-40
|
Дескриптор Тапсырманы оңайдан күрделіге қарай орындайды. 1)Сан мен санды; 2)Сан мен өрнекті 3)Санды өрнек пен санды өрнекті салыстырады. |
Қ.Б Білезік, қамшы суреті |
Оқулық, дәптер. |
|
|
№4 тапсырма. «Сақина салмақ» әдісі Сурет бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр.
|
3+2 < 3+3 3+2 > 6-2 5-2 = 6-3 |
Әшекейлер суреті |
|
|
|
Сергіту сәті. Ал, балалар, ойнайық Ойнайық та, ойлайық. Қандай тапсырма болса да, Шешпей оны қоймайық. 1топ. Логикалық тапсырма/жұмбақ есеп 2 топ. «Жылдам атта» /Өрнектің мәнін тап 3 топ. Тура және кері сана/Ай.Апта аттары 4топ. «Ақсүйек ойыны»/Есеп бөліктері
|
|
Әшекейлер суреті Домбыра, қамшы суреттері |
Оқушылардың өздері дайындаған матем кітапшадан жұмбақ есеп жасыру. Санды өрнек жазылған қима қағаз Ақсүйек |
|
|
5-тапсырма Суреттер мен қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыр.
|
Болғаны-5қ Кетті-2 қ Қалды-?қ Ш:5-2=3 Ж:3 қыз қалды |
Домбыра, қамшы суреттері |
Плакат. маркер |
|
|
6-тапсырма. «Сиқырлы сандар»
|
30,10 |
|
Алтын, күміс білезіктердің суреттері |
|
Кері байланыс Рефлексия
|
«Асығың алшысынан түссін» әдісі Балалардың жинаған Қ.Б арқылы оқушылардың тапсырма орындап отырғанын түсінемін.
|
|
|
Асық бейнеленген жасыл,қызыл,сары түсті кілемше. |
Дескриптор
1)Сан мен санды; -1
2)Сан мен өрнекті -2
3)Санды өрнек пен санды өрнекті салыстырады. -3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санды өрнектерді салыстыру.Қазақстан халықтары.
Санды өрнектерді салыстыру.Қазақстан халықтары.
«Шалқар орта мектебі»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
90-сабақ
|
Бөлімі: |
3В Шамалар. Уақытты бағдарлау «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.З.Бегимбетова |
|
|
Күні: |
01.03.2022 |
|
|
Сыныбы: |
1 «А» |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды өрнектерді салыстыру.Қазақстан халықтары. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу; 1.2.1.5. жақшасыз әріпті / санды өрнектерді салыстыру; 1.5.2.2 «+», «-», «=», «>», «<» белгілерін/цифрларды қолдану, белгісіз сан символын қолдану.
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңдік пен теңсіздік құрастыра алады және ажыратады. |
|
|
Ерекше білімді қажет ететін оқушы |
Джумашева Анель |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бүгін, көктемнің алғашқы күні, 1 наурыз. Алғыс айту күні. -Алғыс айту дегенді қалай түсінеміз? -Математика пәніне деген алғысымызды бүгінгі сабаққа белсене қатыса отырып білдірейік. 1.Күн ретін жазу 2.Көркем жазу |
Мен жанбасам лапылдап, Сен жанбасаң лапылдап. Біз жанбасақ лапылдап, Аспан қалай ашылмақ? (хормен айту) Оқушылардың ойын тыңдау. 1 наурыз Сынып жұмысы 3 3 3 3 3 3 3 3 |
Көркем жазған оқушыны мадақтау |
Жүрек суретін ашып, ішіндегі тізілген тапсырмаларды орындау. 3 цифрының үлгісі |
|
Е.Б.Қ.Е.О |
№1 тапсырма «Аспаптар әдісі» Суретте ұлттық киім киген неше бала бейнеленген? Ұлдар мен қыздардың санын салыстыр. Музыкалық аспаптары бар балаларды басқа балалармен салыстыр.
«Пішіндердің орнын тап» |
Аспанға қарап ай көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға,солға бұрылып Қазақ деген ел көрдім. Қазақстан халықтары –тату. Ақпыз,қара,сарымыз. Ағайынбыз бәріміз. Суретте 10 бала бейнеленген Теңсіздіктер құрастырады. 5 = 5, 3 < 7 Суретке қарап,пішінін тауып жапсырады |
Қ.Б Домбыра суреті |
Ұлттық киімдегі балалардың суреті |
|
Е.Б.Қ.Е.О |
№2 тапсырма.Теңсіздіктер құрастыр.
Қазақ ұлтының киімдері
Дәптермен жұмыс |
Теңсіздіктер құрастырады 4+2 > 3+2 3+3 < 4+3 3+2 < 3+3 3+2 < 4+3 |
Қ.Б Шолпы,қамшы суреттері |
Қазақ ұлтының киімдері бейнеленген сурет |
|
|
№3 тапсырма. «Спираль әдісі» 30*90 30*50 70*30 10+20*30 90-70*60 20+20*30 50-20*60-30 100-40*30+30 20+40*60-40
|
Дескриптор Тапсырманы оңайдан күрделіге қарай орындайды. 1)Сан мен санды; 2)Сан мен өрнекті 3)Санды өрнек пен санды өрнекті салыстырады. |
Қ.Б Білезік, қамшы суреті |
Оқулық, дәптер. |
|
|
№4 тапсырма. «Сақина салмақ» әдісі Сурет бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр.
|
3+2 < 3+3 3+2 > 6-2 5-2 = 6-3 |
Әшекейлер суреті |
|
|
|
Сергіту сәті. Ал, балалар, ойнайық Ойнайық та, ойлайық. Қандай тапсырма болса да, Шешпей оны қоймайық. 1топ. Логикалық тапсырма/жұмбақ есеп 2 топ. «Жылдам атта» /Өрнектің мәнін тап 3 топ. Тура және кері сана/Ай.Апта аттары 4топ. «Ақсүйек ойыны»/Есеп бөліктері
|
|
Әшекейлер суреті Домбыра, қамшы суреттері |
Оқушылардың өздері дайындаған матем кітапшадан жұмбақ есеп жасыру. Санды өрнек жазылған қима қағаз Ақсүйек |
|
|
5-тапсырма Суреттер мен қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыр.
|
Болғаны-5қ Кетті-2 қ Қалды-?қ Ш:5-2=3 Ж:3 қыз қалды |
Домбыра, қамшы суреттері |
Плакат. маркер |
|
|
6-тапсырма. «Сиқырлы сандар»
|
30,10 |
|
Алтын, күміс білезіктердің суреттері |
|
Кері байланыс Рефлексия
|
«Асығың алшысынан түссін» әдісі Балалардың жинаған Қ.Б арқылы оқушылардың тапсырма орындап отырғанын түсінемін.
|
|
|
Асық бейнеленген жасыл,қызыл,сары түсті кілемше. |
Дескриптор
1)Сан мен санды; -1
2)Сан мен өрнекті -2
3)Санды өрнек пен санды өрнекті салыстырады. -3
шағым қалдыра аласыз













