Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандық технологиялар және онлайн мәдениет |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
- Білімнің маңыздылығын ұғындыра отырып, оқушыларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, топпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру; - Ақпараттық технологияларды қолдана отырып, цифрлық сауаттылығын арттыруға ықпал ету |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, Жаһандық азаматтық |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқу-білімге ынтасы артады және ақпараттық технологияларды қолдана білуге дағдыланады |
|||||
|
Ресурстар |
https://learningapps.org/display?v=pbgirnw2c19 https://learningapps.org/display?v=paq345koj19 Linoit.com бағдарламасындағы топтарға арналған тапсырмалар, наутбук, ютуб, google, үлестірме қағаздар, интербелсенді тақта, бейнебаян, А4 парақ, флипчарт, магнитті тақта, маркер, «Блоб» ағашы, стикер |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (1 минут)
Сәлеметсіздер ме, «Ордабасы» шаңырағының оқушылары! Бүгін бізде облыстың жалпы білім беретін мектептерінің сынып жетекшілері қонақта. Сіздермен кезекті шаңырақ сағатында қауышқанымызға қуаныштымыз.
ІІ. «Комплимент» ойыны (3 минут) Ал, енді барлықтарыңызды ортаға шақырамыз. Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Бірінші тұрған бала көршісінің атын атап, атының алғашқы әрпінен басталатын сөзбен бір комплимент айту керек. Мысалы, Дамелия-сен дарындысың, Айжан-ақылдысың, т.б.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Топқа бөлу: Сабақ тақырыбына байланысты нақыл сөздерді құрастыру арқылы 4 топқа бөлу (2 минут) Білімпаздар тобы. Еліміздің болашағы - білімді жастардың қолында. Өнертапқыштар тобы. ХХІ ғасыр-озық технологиялар ғасыры. Болашақ тобы. Болашақ қазірден бастап қалану керек Көшбасшылар тобы. Егер сіздің ойыңызға мықты идея келсе, көп ұзамай іске кірісіңіз. Билл Гейтс ІV. Топқа ат беру (кюветкада көрсетіілген топ атаулары бойынша отырғызу) 1топ- Білімпаздар 2 топ- Өнертапқыштар 3 топ-Болашақ 4 топ-Көшбасшылар ережелерін құрастыру V. Топ ережелерін құрастыру (2 минут) VІ. Сабақтың тақырыбын анықтау (2 минут) «Ғажайыптар алаңы» ойыны арқылы әріптерді таба отырып, тақырыпты анықтау (https://learningapps.org/display?v=pbgirnw2c19)
Куратордың кіріспе сөзі:
бұрын болып па еді? (жоқ)
Иә, басқа да адамның түсіне кіріп шықпайтын небір таңғажайып ғылым жаңалықтары әлі де өмірге келуі мүмкін. Солардың бірқатарының авторы сіздер болып жатсаңыздар ғанибет емес пе?! VІІ. Топтық жұмыс Тапсырма: (20 минут) Интернеттен берілген тақырыпты ашатын және оның адам өміріндегі маңыздылығын көрсететін сурет, нақыл сөздер, бейне-роликтер тауып, стикерлерге өз ойларын жазып, жұмыс алаңын толтыру. Критерийлер:
Linoit.com бағдарламасы арқылы әр топқа алдын ала дайындалған тақырып бойынша тапсырмалардың сілтемесі таратылады. Өнертапқыштар тобы http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D3%A8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BF%D2%9B% D1%8B%D1%88%D1%82%D0%B0%D1%80 «Әлемге әйгілі 5 өнертапқыш» Көшбасшылар тобы.
http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%9A%D3%A9%D1%88%D0%B1%D0%B0%D1%81%D1%88%D1%8B%D0%BB%D0%B0%D1%80 «Цифрлық сауаттылықтың тиімділігі» Болашақ тобы. http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B0%D2%9B «Қазақстан- 2050» менің көзіммен Білімпаздар тобы. http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%91%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%80 «Білімді оқушы моделі» VІІІ. «Иә, жоқ» ойыны
ІХ. Мақал-мәтелдің жалғасын тап
Біліміне қарап шығарып салады.
Білім басқа бітеді.
Білімді мыңды жығады. Х. «Жұбын тап» ойыны https://learningapps.org/display?v=paq345koj19 (топтар уақыт жылдамдығына берілген суреттер мен сұрақтарды сәйкестендіреді) Сұрақтар:
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды Балалар, біз сіздермен сабақ барысында бірлесе отырып топта ынтымақтаса жұмыс жасадық. Алдағы уақытта да шаңырақ болып, ұжымдаса «бір кемедегі теңізшілер» секілді еңбек етсек, биік жетістіктерге жетіп, талай шыңдарды бағындырамыз деп сенеміз. Елімізді дамыту, оның өркендеу жолында бар білімімізді сарп ету-азаматтық парызымыз. Ел болашағы жастардың қолында екенін ескерген ұлт көшбасшысы биылғы жылды Жастар жылы деп жариялап, білімді жастарға зор үміт артуда. Әрдайым бізге сенім білдірген ата-анамыздың, ұстаздарымыздың, Елбасының үмітін ақтауға ұмтылайық. Бүгінгі шаңырақ сағатына белсенді қатысқандарыңыз үшін көп-көп рахмет. «Пазл» әдісі арқылы сабақ туралы пікірлерін жазу |
|
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандық технологиялар және онлайн мәдениет
Сандық технологиялар және онлайн мәдениет
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандық технологиялар және онлайн мәдениет |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
- Білімнің маңыздылығын ұғындыра отырып, оқушыларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, топпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру; - Ақпараттық технологияларды қолдана отырып, цифрлық сауаттылығын арттыруға ықпал ету |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, Жаһандық азаматтық |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқу-білімге ынтасы артады және ақпараттық технологияларды қолдана білуге дағдыланады |
|||||
|
Ресурстар |
https://learningapps.org/display?v=pbgirnw2c19 https://learningapps.org/display?v=paq345koj19 Linoit.com бағдарламасындағы топтарға арналған тапсырмалар, наутбук, ютуб, google, үлестірме қағаздар, интербелсенді тақта, бейнебаян, А4 парақ, флипчарт, магнитті тақта, маркер, «Блоб» ағашы, стикер |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (1 минут)
Сәлеметсіздер ме, «Ордабасы» шаңырағының оқушылары! Бүгін бізде облыстың жалпы білім беретін мектептерінің сынып жетекшілері қонақта. Сіздермен кезекті шаңырақ сағатында қауышқанымызға қуаныштымыз.
ІІ. «Комплимент» ойыны (3 минут) Ал, енді барлықтарыңызды ортаға шақырамыз. Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Бірінші тұрған бала көршісінің атын атап, атының алғашқы әрпінен басталатын сөзбен бір комплимент айту керек. Мысалы, Дамелия-сен дарындысың, Айжан-ақылдысың, т.б.
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Топқа бөлу: Сабақ тақырыбына байланысты нақыл сөздерді құрастыру арқылы 4 топқа бөлу (2 минут) Білімпаздар тобы. Еліміздің болашағы - білімді жастардың қолында. Өнертапқыштар тобы. ХХІ ғасыр-озық технологиялар ғасыры. Болашақ тобы. Болашақ қазірден бастап қалану керек Көшбасшылар тобы. Егер сіздің ойыңызға мықты идея келсе, көп ұзамай іске кірісіңіз. Билл Гейтс ІV. Топқа ат беру (кюветкада көрсетіілген топ атаулары бойынша отырғызу) 1топ- Білімпаздар 2 топ- Өнертапқыштар 3 топ-Болашақ 4 топ-Көшбасшылар ережелерін құрастыру V. Топ ережелерін құрастыру (2 минут) VІ. Сабақтың тақырыбын анықтау (2 минут) «Ғажайыптар алаңы» ойыны арқылы әріптерді таба отырып, тақырыпты анықтау (https://learningapps.org/display?v=pbgirnw2c19)
Куратордың кіріспе сөзі:
бұрын болып па еді? (жоқ)
Иә, басқа да адамның түсіне кіріп шықпайтын небір таңғажайып ғылым жаңалықтары әлі де өмірге келуі мүмкін. Солардың бірқатарының авторы сіздер болып жатсаңыздар ғанибет емес пе?! VІІ. Топтық жұмыс Тапсырма: (20 минут) Интернеттен берілген тақырыпты ашатын және оның адам өміріндегі маңыздылығын көрсететін сурет, нақыл сөздер, бейне-роликтер тауып, стикерлерге өз ойларын жазып, жұмыс алаңын толтыру. Критерийлер:
Linoit.com бағдарламасы арқылы әр топқа алдын ала дайындалған тақырып бойынша тапсырмалардың сілтемесі таратылады. Өнертапқыштар тобы http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D3%A8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BF%D2%9B% D1%8B%D1%88%D1%82%D0%B0%D1%80 «Әлемге әйгілі 5 өнертапқыш» Көшбасшылар тобы.
http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%9A%D3%A9%D1%88%D0%B1%D0%B0%D1%81%D1%88%D1%8B%D0%BB%D0%B0%D1%80 «Цифрлық сауаттылықтың тиімділігі» Болашақ тобы. http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B0%D2%9B «Қазақстан- 2050» менің көзіммен Білімпаздар тобы. http://linoit.com/users/sedaabilova86/canvases/ %D0%91%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%80 «Білімді оқушы моделі» VІІІ. «Иә, жоқ» ойыны
ІХ. Мақал-мәтелдің жалғасын тап
Біліміне қарап шығарып салады.
Білім басқа бітеді.
Білімді мыңды жығады. Х. «Жұбын тап» ойыны https://learningapps.org/display?v=paq345koj19 (топтар уақыт жылдамдығына берілген суреттер мен сұрақтарды сәйкестендіреді) Сұрақтар:
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды Балалар, біз сіздермен сабақ барысында бірлесе отырып топта ынтымақтаса жұмыс жасадық. Алдағы уақытта да шаңырақ болып, ұжымдаса «бір кемедегі теңізшілер» секілді еңбек етсек, биік жетістіктерге жетіп, талай шыңдарды бағындырамыз деп сенеміз. Елімізді дамыту, оның өркендеу жолында бар білімімізді сарп ету-азаматтық парызымыз. Ел болашағы жастардың қолында екенін ескерген ұлт көшбасшысы биылғы жылды Жастар жылы деп жариялап, білімді жастарға зор үміт артуда. Әрдайым бізге сенім білдірген ата-анамыздың, ұстаздарымыздың, Елбасының үмітін ақтауға ұмтылайық. Бүгінгі шаңырақ сағатына белсенді қатысқандарыңыз үшін көп-көп рахмет. «Пазл» әдісі арқылы сабақ туралы пікірлерін жазу |
|
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















