Материалдар / Санның факториалы. Орналастырулар мен алмастырулар.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Санның факториалы. Орналастырулар мен алмастырулар.

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ алгебра 9 сынып. Санның факториалы. Орналастырулар мен алмастырулар Барлығы: «Санның факториалы» анықтамасын біледі және құрамында факториалы бар өрнектердің мәндерін табады Басым көпшілігі: Орналастыру мен алмастыру формулаларын қолдану арқылы теңдеу құрып есептерді шығарады. Кейбіреуі: күрделі есептерді шығара алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2022
1287
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар


Санның факториалы. Орналастырулар мен алмастырулар.

Білім беру ұйым атауы

Дарынды балаларға арналған үш тiлде оқытатын Мұхтар Арын атындағы №24 «Экономика және бизнес» арнаyлы лицейi

Педагогтің аты-жөні:

Есимбекова Гульнар

Пәні:

Алгебра

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Комбинаторика элементтері

Сабақтың тақырыбы

Санның факториалы. Орналастырулар мен алмастырулар.

ОБ сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.1.2

cанның факториалы анықтамасын білу;


Сабақтың мақсаты

Барлығы: «Санның факториалы» анықтамасын біледі және құрамында факториалы бар өрнектердің мәндерін табады

Басым көпшілігі: Орналастыру мен алмастыру формулаларын қолдану арқылы теңдеу құрып есептерді шығарады.

Кейбіреуі: күрделі есептерді шығара алады.

Бағалау критерийлері

(күтілетін нәтиже)

  • «Теру», «Орналастыру», «Алмастыру» ұғымдарын түсінеді

  • Қайталанбайтын терулер санын есептеу формуласын біледі;

  • Қайталанбайтын орналастырулар санын есептеу формуласын біледі;

  • Қайталанбайтын алмастырулар санын есептеу формуласын біледі;

Тапсырма шартынан орналастыруды, алмастыруды және теруді ажырата алады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


2 минут









1 минут




3 минут





І. Сыныпты ұйымдастырy

Мұғалiм оқyшылармен амандасып, сабаққа дайындықтарын тексередi. Оқyшылардың назарын өзiне аyдарарып, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. оқушылар «Тобын тап әдісі» арқылы топтарға біріктіріледі.


Үй жұмысын тақтамен тексеріледі.






І. Өзіңді сына

3!

5!









120

24

6

720


Оқушылар таңдаған формулалар түріне қарап топтарға отырады:

  1. Теңдеулер

  2. Теңсіздіктер

  3. Комбинаторика






Тақтамен үй жұмысын тексереді.






Оқушылар берілген тапсырмада өзіне тепе-тең қарсыластарын табу үшін бір қадам алдыға жылжытады.






5!

3!

120

6

24

720

















Үй жұмысын «+», «-» пен тексеріп.

Мұғалім ауызша комментарий арқылы бағалайды.



Оқушылар өзін-өзі

Ауызша бағалайды.

(Қолымнан келді, жасай аламын, әліде құлшыну керек және т.б. )




Сабақтың ортасы



4 минут





















6 минут



















12 минут

































































2 минут















8 минут

ІІ. Тапсырма 8.5. Жеке жұмыс

Кім жылдам әдісі


8.5

1)

2)



















ІІІ.Тапсырма. Көршіңмен сырлас. Жұптық жұмыс

  1. 10 оқушы сынып басшысы мен спорт жұмыстарына жауап берушіні таңдаудың қанша тәсілі бар?


2) 0;2;4;5 цифрларын пайдаланып, бірдей цифрлары болмайтындай төрттаңбалы неше сан құрастыруға болатынын табыңыз.





ІV.Тапсырма 8.10. Топтық жұмыс

«Үлгі жауап» әдісі .

8.10




















































V. сергіту сәті. Аяқталмаған формулаларды.






VІ. Бекіту тапсырмалары : «Quizizz ойыны»

Оқушылар ойынға сілтеме арқылы қосылып, тапсырма орындайды.

5 дұрыс жауап Өте жақсы

3-4 дұрыс жауап Жақсы

1-2 дұрыс жауап Талпыну керек

https://quizizz.com/admin/quiz/61632cf01ad047001dead0a9

Оқушылар берілген есепті орындайды.

8.5

1)

2)

Дескриптор:

1. Қайталанбайтын орналастыру формулаларын қолданады.

2. Есеп жауабын табады.





Оқушылар жұптарымен берілген есепті шығарады.

1)

2)


Дескриптор:

1. Қайталанбайтын орналастыру формулаларын қолданады.

2. Есеп жауабын табады.







топтар берілген тапсырмаларға дайындалып. Топтарымен ортаға шығып тақырыпты сыныптастарына түсіндіреді.


Дескриптор:

1. Қайталанбайтын орналастыру формулаларын қолданып теңдік құрады.

2. Факториалды қысқарту амалын орындайды.

3. Көбейткішке жіктеп, түбірлерін табады.

4. Теңдеуді қанағаттандыратын түбірін жауабы ретінде қабылдайды.




Оқушылар аяқталмаған формулаларды жалғасын жазып толықтырады.



«Жапондық бағалау» әдісі бойынша.


Өзін-өзі бағалау

Бағалау. Тақтадағы дұрыс жауаптармен сәйкестендіру















Өзара бағалау:

«Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы жұптар бірін-бірі тексеріп, бағалайды.








Топтар бір-бірін «Пирамида әдісі» арқылы бағалайды.




578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!