|
Білім беру ұйымының атауы |
2- тоқсан |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолжан Б.А |
||||
|
Күні: |
12.11.2024 ж |
||||
|
Сынып: |
3 «Г» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ.Санның квадраты |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2** мм, км/ гр, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу 3.1.3.3** шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан(см2,дм2,м2, га) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 3.1.2.1 бөлшекті - бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ұғынады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Үлгі: Теңдеулерді шеш 1000-х=35+6*8 1000-х=35+48 1000-х=83 Х=1000-83 Х=917 Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: 8*8=82=64 8+8+8+8+8+8+8+8=64 2 тапсырма. Берілген сандардың қайсысын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазуға болады? 6*6=36=62 9*9=81=92 8*8=64=82 3*3=9=32 2*2=4=22 4*4=16=42 7*7=49=72 5*5=25=523 3 тапсырма Сандардың квадраты нешеге тең екенін жаз. А) 22, 42, 62, 82, 102. Ә) 92,72,52,32,12. ЕБҚ Осы сандардың квадратымен тапсырмалар құрастырып жаз. 92+22=81+4=85 52-32=25-9=16 42+(100-82)=16+36=52 ЕҚБ 4-тапсырма Сандардың квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісіне ауыстырып, оларды есепте А) (42+82)-10=70 72+92+32=139 (102+92)+220=401 1*(102+72)=149 5-тапсырма Фигурлардың ауданы мен периметрлерін есепте. P=a*4 P=3см*4=12см S=a*a S=3см*3см=9см2 Үйге тапсырма: 6-тапсырма 36+30*5=186 30*5=150 36+150=186
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Зымырын» әдісі
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Оқулықпен жұмыс жасайды 1б Дескриптор: Берілген сандарды бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазады-1б Жарайсың! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сандардың квадратын нешеге тең екенін жазады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сандардың квадраттын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісіне ауыстырып есептейді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Фигурлардың ауданы мен периметрлерін есептейді-1б Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б Есепті шығарады-1б «Білім қоржыны» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Оқулық Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санның квадраты. 3 сынып
Санның квадраты. 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
2- тоқсан |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолжан Б.А |
||||
|
Күні: |
12.11.2024 ж |
||||
|
Сынып: |
3 «Г» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ.Санның квадраты |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2** мм, км/ гр, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу 3.1.3.3** шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан(см2,дм2,м2, га) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 3.1.2.1 бөлшекті - бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ұғынады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Үлгі: Теңдеулерді шеш 1000-х=35+6*8 1000-х=35+48 1000-х=83 Х=1000-83 Х=917 Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: 8*8=82=64 8+8+8+8+8+8+8+8=64 2 тапсырма. Берілген сандардың қайсысын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазуға болады? 6*6=36=62 9*9=81=92 8*8=64=82 3*3=9=32 2*2=4=22 4*4=16=42 7*7=49=72 5*5=25=523 3 тапсырма Сандардың квадраты нешеге тең екенін жаз. А) 22, 42, 62, 82, 102. Ә) 92,72,52,32,12. ЕБҚ Осы сандардың квадратымен тапсырмалар құрастырып жаз. 92+22=81+4=85 52-32=25-9=16 42+(100-82)=16+36=52 ЕҚБ 4-тапсырма Сандардың квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісіне ауыстырып, оларды есепте А) (42+82)-10=70 72+92+32=139 (102+92)+220=401 1*(102+72)=149 5-тапсырма Фигурлардың ауданы мен периметрлерін есепте. P=a*4 P=3см*4=12см S=a*a S=3см*3см=9см2 Үйге тапсырма: 6-тапсырма 36+30*5=186 30*5=150 36+150=186
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Зымырын» әдісі
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Оқулықпен жұмыс жасайды 1б Дескриптор: Берілген сандарды бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазады-1б Жарайсың! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сандардың квадратын нешеге тең екенін жазады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сандардың квадраттын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісіне ауыстырып есептейді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Фигурлардың ауданы мен периметрлерін есептейді-1б Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б Есепті шығарады-1б «Білім қоржыны» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Оқулық Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз

















