|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
«Уақыт» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
17.11.23 жыл |
|||||
|
Сыныбы:3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Санның квадраты және кубы |
|||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.2.1** бөлшекті - бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді |
|||||
|
Құндылық |
Сәндік –қолданбалы өнер |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ-тың жоспарланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
I.Ұйымдастыру. «Көңіл күй смайликтер» әдісі Ойын: «Кім мықты?» 1.Санның квадраты дегеніміз не? 2.Санның кубы дегеніміз не? 3.Санның квадратын тап.(22 ; 32; 72; 62). 4.Санның кубын тап. (23; 33; 13). 5. 82 нешеге тең? |
Көңіл күйлерін көрсетеді. Оқушылар санның квадраты және кубына берілген тапсырмаларды орындайды. |
Қ/б: «Жарайсың!» т.б. «Шапалақ» |
«Sldesmania» шабло-ны |
||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Бейнефильм «Сәндік-қолданбалы өнер» көрсету Оқулықпен жұмыс. ТЖ. «Сәйкестендір» әдісі 1-тапсырма. Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықта. Қандай сәндік –қолданбалы өнерлерді білесіңдер ? Айтып көр
|
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады Оқулықпен жұмыс. Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықтайды. |
Дескриптор: 1.Есептеп,суреттегі заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықтайды.1б |
https://imektep.kz/kz/sandik-koltanbali-oner Слайд Оқулық
|
||
|
|
Саралау тапсырмалары «Менің таңдауым» әдісі №2. А) Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 4х4 9х9 7х7 5х5 8х8 3х3 2х2 6х6 Ә) Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Өрнектің мәнін тап. 82 +200 72 +455 92 -34 290-82 Б) Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастыр. Есепте. 200+13 64:23 63+33 |
Оқушылар тақтада берілген тапсырмаларды таңдап алып, есептейді. |
Дескриптор: 1.Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады-1б 2.Өрнектің мәнін табады-1б Дескриптор: 1.Сандардың квадратын бірдей көбейткіштер-дің көбейтіндісіне алмастырады - 1б 2.Өрнектердің мәнін табады-1 б Дескриптор: 1.Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастырады-1б 2.Өрнектердің мәнін табады-1б |
Тақтада үлестірмелі парақтарда тапсыр-малар жазыла-ды |
||
|
3 мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі №3. Есепті шығар. Шарты: Әзірледі-18 киіз үй Безендірді-?, 1/3 бөлігін Әлі безендіру қажет-? киіз үй Шешуі: 1) 18:3х1=6(безендірді) 2) 18-6=12 Жауабы: 12 киіз үйді безендіруі қажет. |
Оушылар жұптаса отырып, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: 1.Есептің шартын құрастырады- 1б 2.Есептің өрнегін құрастырады-1 б 3.Өрнектің мәнін табады- 1б 4.Жауабын жазады-1б |
А4 ламинат қағаз, маркер, губка, оқулық. |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті «Көңілді жаттығу» |
Оқушылар айнала жүріп қимылдарды жасайды. |
|
Интербелсенді тақта |
||
|
5 мин |
Топтық жұмыс «Баспалдақ» әдісі 1-топ №4. Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
2-топ
|
Оқушылар жарыса отырып, сатыдағы тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: 1.Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштер-дің көбейтіндісі түрінде жазады-1 б 2.Мәнін есептейді- б |
|
||
|
|
5-тапсырма.Кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр. 32:4=40:5 32:4<4*3 9:3<4*3 9:3<40:5 120+203=677-354 |
Кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрады. |
Дескриптор: 1. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады .1б |
|
||
|
Математика күнделікті өмірде |
6-тапсырма.Зертте Боялған бөлігі: 1 1 1 1 1
Боялмаған бөлігі: 6 11 11 8 7
7 |
Фигураның боялған және боялмаған бөліктерін анықтайды. |
Мадақтау |
Оқулық Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма: Қосымша тапсырма Кері байланыс «Домбыра» әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Мадақтау сөздер Жарайсыңдар! |
https://cdn.bilimland.kz/upload/content/platform_lessons/L_12584/18.pdf?v1528877624507 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санның квадраты және кубы 3 cынып
Санның квадраты және кубы 3 cынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
«Уақыт» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
17.11.23 жыл |
|||||
|
Сыныбы:3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Санның квадраты және кубы |
|||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.2.1** бөлшекті - бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді |
|||||
|
Құндылық |
Сәндік –қолданбалы өнер |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ-тың жоспарланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
I.Ұйымдастыру. «Көңіл күй смайликтер» әдісі Ойын: «Кім мықты?» 1.Санның квадраты дегеніміз не? 2.Санның кубы дегеніміз не? 3.Санның квадратын тап.(22 ; 32; 72; 62). 4.Санның кубын тап. (23; 33; 13). 5. 82 нешеге тең? |
Көңіл күйлерін көрсетеді. Оқушылар санның квадраты және кубына берілген тапсырмаларды орындайды. |
Қ/б: «Жарайсың!» т.б. «Шапалақ» |
«Sldesmania» шабло-ны |
||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Бейнефильм «Сәндік-қолданбалы өнер» көрсету Оқулықпен жұмыс. ТЖ. «Сәйкестендір» әдісі 1-тапсырма. Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықта. Қандай сәндік –қолданбалы өнерлерді білесіңдер ? Айтып көр
|
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады Оқулықпен жұмыс. Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықтайды. |
Дескриптор: 1.Есептеп,суреттегі заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықтайды.1б |
https://imektep.kz/kz/sandik-koltanbali-oner Слайд Оқулық
|
||
|
|
Саралау тапсырмалары «Менің таңдауым» әдісі №2. А) Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 4х4 9х9 7х7 5х5 8х8 3х3 2х2 6х6 Ә) Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Өрнектің мәнін тап. 82 +200 72 +455 92 -34 290-82 Б) Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастыр. Есепте. 200+13 64:23 63+33 |
Оқушылар тақтада берілген тапсырмаларды таңдап алып, есептейді. |
Дескриптор: 1.Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады-1б 2.Өрнектің мәнін табады-1б Дескриптор: 1.Сандардың квадратын бірдей көбейткіштер-дің көбейтіндісіне алмастырады - 1б 2.Өрнектердің мәнін табады-1 б Дескриптор: 1.Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастырады-1б 2.Өрнектердің мәнін табады-1б |
Тақтада үлестірмелі парақтарда тапсыр-малар жазыла-ды |
||
|
3 мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі №3. Есепті шығар. Шарты: Әзірледі-18 киіз үй Безендірді-?, 1/3 бөлігін Әлі безендіру қажет-? киіз үй Шешуі: 1) 18:3х1=6(безендірді) 2) 18-6=12 Жауабы: 12 киіз үйді безендіруі қажет. |
Оушылар жұптаса отырып, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: 1.Есептің шартын құрастырады- 1б 2.Есептің өрнегін құрастырады-1 б 3.Өрнектің мәнін табады- 1б 4.Жауабын жазады-1б |
А4 ламинат қағаз, маркер, губка, оқулық. |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті «Көңілді жаттығу» |
Оқушылар айнала жүріп қимылдарды жасайды. |
|
Интербелсенді тақта |
||
|
5 мин |
Топтық жұмыс «Баспалдақ» әдісі 1-топ №4. Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
2-топ
|
Оқушылар жарыса отырып, сатыдағы тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: 1.Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштер-дің көбейтіндісі түрінде жазады-1 б 2.Мәнін есептейді- б |
|
||
|
|
5-тапсырма.Кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр. 32:4=40:5 32:4<4*3 9:3<4*3 9:3<40:5 120+203=677-354 |
Кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрады. |
Дескриптор: 1. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады .1б |
|
||
|
Математика күнделікті өмірде |
6-тапсырма.Зертте Боялған бөлігі: 1 1 1 1 1
Боялмаған бөлігі: 6 11 11 8 7
7 |
Фигураның боялған және боялмаған бөліктерін анықтайды. |
Мадақтау |
Оқулық Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма: Қосымша тапсырма Кері байланыс «Домбыра» әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Мадақтау сөздер Жарайсыңдар! |
https://cdn.bilimland.kz/upload/content/platform_lessons/L_12584/18.pdf?v1528877624507 |
||
шағым қалдыра аласыз
=8 (киіз)
=27 (
тері)
=36 (ағаш)
=25 (сазбалшық
)
=6*6+4*4=52
-
-
=8*8+1*1=65
+110=7*7+110=159












