Бөлім
|
Жақсыдан үйрен,жаманнан
жирен
|
Педагогтің аты -
жөні
|
Досмайлова
Жанар
|
Күні
|
17.11.2022
жыл
|
Сынып:3
«А»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Пәні
|
Математика
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Санның квадраты
және кубы
Cәндік қолданбалы
өнер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
3.1.2.1** санның квадратын -
бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің
көбейтіндісі ретінде
түсіну
|
Сабақтың
мақсаты
|
-бөлшекті - бүтіннің бір не
бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде берілген
есептерді шығарады
-сандардың квадраты мен кубын
бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде
жазады,есептейді
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі
/уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Үй тапсырмасын
тексеру
№
4, 21
бет
|
Үй тапсырмасын
тексертеді.
|
«Комментарий» әдісі
арқылы.
ҚБ: Дұрыс орындалған үй
тапсырмасына (1балл)
|
|
«Бинго» әдісі
бойынша өткен сабақпен жаңа сабақты
байланыстыру
|
Оқушылар лото ішінен шарды
алып сол санның квадратын,кубын
айтады
|
1балл
|
«Бинго»
әдісі
|
Сабақтың
ортасы
5
минут
|
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын таныстырады
ОД:білу және
түсіну
Топтық
жұмыс.
№1
Заттардың қандай
материалдардан жасалғанын
анықтау,сәйкестендіру
Дескриптор:
-амалдардың мәнін
дұрыс есептейді
-жауабын
сәйкестендіреді
|
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатымен танысады.
Ұлттық нақыштағы берілген
бұйымдардың астындағы есептеулерді
есептейді
|
1
балл
|
Ұлттық нақыштағы берілген
бұйымдар-дың суреті
|
12
минут
|
ОД:қолдану
Өзіндік
жұмыс.
№2 а) Көбейтіндіні
сандардың квадратына ауыстыр,мәнін
тап.
ә) Сандардың
квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде алмастыр және
мәнін тап.
б) Сандардың кубын
бірдей үш көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр және мәнін
тап.
Дескриптор:
- сандардың квадратын,кубын
бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде
алмастырады;
-
амалдардың мәнін дұрыс
есептейді
|
Оқушылар өз бетінше
өрнектердің мәндерін табады.
|
1
балл
1
балл
1
балл
|
Жұмыс
дәптерлері
|
3
минут
|
ОД:
жинақтау
Логикалық
есеп
№3
Барлығы-18
Безендірілді-
1/3
Безендіру
қажет-?
Шешуі:
18*1/3=6
18-6=12
Жауабы: 12 киіз
үй
|
Оқушылар ауызша жауап
береді.
|
1
балл
|
Киіз үй
макеттері
|
2
минут
|
Сергіту
сәті
Нейро
жаттығу
|
Оқушылар екі нүктені екі
қолымен бірдей оюдың үстімен бастыра жүргізуі
керек
|
|
Оюлы кеспе
қағаздар
|
10
минут
|
ОД:талдау
№4
а) Сандардың квадратына берілген
мысалдардың мәнін тап.
ә) Сандардың кубына берілген
мысалдардың мәнін тап.
Дескриптор:
- сандардың квадратына, кубына
берілген мысалдардың мәнін
дұрыс
есептейді
|
|
1
балл
1
балл
|
Жұмыс
дәптерлері
|
3
минут
|
ОД:бағалау
«Ия», «жоқ»
ойыны
|
|
1
балл
|
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
5
минут
|
«Бағдршам»
әдісі
-Бүгінгі сабақта не
үйрендің?
-Сен үшін не қиын
болды?
-Саған қандай
тапсырма қызықты болды?
Үйге
тапсырма
№ 7, 23
бет
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа
жауап береді
|
Барлығы
10
балл
|
«Бағдршам»
әдісі
|