|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жубаниязова Малике Мажитовна |
|||||
|
Күні |
17.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санның кубы/Қала құрылысы және бейресми символдардың мәні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1** санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді,есептейді Кейбір оқушылар: көбейтіндіні көбейткіштің квадратына және кубына алмастырып есептейді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- көбейтіндіні көбейткіштің квадратына және кубына алмастырып есептейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут
|
«Бүгін біз Қазақстанның бас қа қалаларына саяхатқа барамыз, ол үшін ұшаққа билет алуымыз керек»деп Алдыңғы білімді еске түсіру үшін «Ұшақ ұшыру»ойынын ұйымдастырады
«Монумент» сөзін білесің бе?Берілген суреттегі монументтердің маңыздылығы қандай?
Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін санның кубымен алмастыруға болады оны санның кубы деп атайды деп түсіндіреді мысалдар келтіреді
Саяхатымызды Бәйтерек монументінен бастайық 2тапсырма Бәйтерек монументі жайында видео көрсетеді
«Тәуелсіздік монументі» «Домино» ойынын ұйымдастырады 4-тапсырмаСандардың кубымен квадратын есепте
«Мәңгілік Ел» монументі «Гүл шоғы» 5-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап,оларды есепте «Мәңгілік Ел» монументі Жайында слайд көрсетілп, ақпарат береді
Тапсырманы орындап болған оқушыларға 3-тапсырма беріледі , гүл талына тапсырманы орындайды
«Кім жылдам?» Кубик Рубик» ескеркіші жайында ақпарат беру |
Ұшақтарға тапсырма жазылған: Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына ауыстырып, мәнін есепте» ұшақтарды ауада ұшырады,оқушылар тапсырманы орындап,қайта кері ұшырады,өзіне тиесілі тапсырманы тексеріп,жауабын айтады Ауызша Монументтердің атауын анықтайды ол үшін (сегіз, тоғыз,жеті сандарының квадратын есептейді) Топта орындайды,екі топ 2(б)тапсырма
Жұптық жұмыс «Домино» ойыны Қағаз қиындылары домино пішіндес қиылып, ортасынан қаламмен сызылады. Топтағы бірінші оқушы оң жақ бөлігіне сұрақ жазады, келесі оқушы келесі домино парақшасының сол жағынан сол сұрақтың жауабын табады Жеке жұмыс өрнектердің мәнін табады,гул талына жазылған өрнектің мәнін табады да монумент суретінің адына қояды 2а тапсырма |
Дескриптор: Көбейтіндіні көбейткіштердің ауыстырып жаза алады1балл мәнін дұрыс есептейді 1балл Қатені таба біледі 1балл Топтар бірін бірі тапсырмаларды тексереді бағалайды Бірін бірі бағалау Санның кубын табады1балл Санның квадратын табады 1балл Өзін өзі бағалау
Дескриптор: - қысқаша шартын дұрыс құрады, сұрағын дұрыс анықтайды(1балл) -амал таңбасын дұрыс таңдайды, мәнін дұрыс есептейді(1балл) -жауабын толық жазады |
Қағаздан бүктеп жасалған ұшақтар «Мәңгілік Ел», «Тәуелсіздік монументі», «Бәйтерек монументі» суреттері, немесе слайд видео Бәйтерек монументі жайында видео «Тәуелсіздік монументі» жайында видео «Мәңгілік Ел» суреті қағаздан қиылған гул |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут «Бос микрофон» Үйге тапсырма № 6, 21 бет 2ә тапсырма |
Оқушы сабақта не үйренді? не қиын болды? қандай тапсырма қызықты тб сұрақтарға жауап айтады |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санның кубы/Қала құрылысы және бейресми символдардың мәні
Санның кубы/Қала құрылысы және бейресми символдардың мәні
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жубаниязова Малике Мажитовна |
|||||
|
Күні |
17.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санның кубы/Қала құрылысы және бейресми символдардың мәні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1** санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді,есептейді Кейбір оқушылар: көбейтіндіні көбейткіштің квадратына және кубына алмастырып есептейді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- көбейтіндіні көбейткіштің квадратына және кубына алмастырып есептейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут
|
«Бүгін біз Қазақстанның бас қа қалаларына саяхатқа барамыз, ол үшін ұшаққа билет алуымыз керек»деп Алдыңғы білімді еске түсіру үшін «Ұшақ ұшыру»ойынын ұйымдастырады
«Монумент» сөзін білесің бе?Берілген суреттегі монументтердің маңыздылығы қандай?
Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін санның кубымен алмастыруға болады оны санның кубы деп атайды деп түсіндіреді мысалдар келтіреді
Саяхатымызды Бәйтерек монументінен бастайық 2тапсырма Бәйтерек монументі жайында видео көрсетеді
«Тәуелсіздік монументі» «Домино» ойынын ұйымдастырады 4-тапсырмаСандардың кубымен квадратын есепте
«Мәңгілік Ел» монументі «Гүл шоғы» 5-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап,оларды есепте «Мәңгілік Ел» монументі Жайында слайд көрсетілп, ақпарат береді
Тапсырманы орындап болған оқушыларға 3-тапсырма беріледі , гүл талына тапсырманы орындайды
«Кім жылдам?» Кубик Рубик» ескеркіші жайында ақпарат беру |
Ұшақтарға тапсырма жазылған: Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына ауыстырып, мәнін есепте» ұшақтарды ауада ұшырады,оқушылар тапсырманы орындап,қайта кері ұшырады,өзіне тиесілі тапсырманы тексеріп,жауабын айтады Ауызша Монументтердің атауын анықтайды ол үшін (сегіз, тоғыз,жеті сандарының квадратын есептейді) Топта орындайды,екі топ 2(б)тапсырма
Жұптық жұмыс «Домино» ойыны Қағаз қиындылары домино пішіндес қиылып, ортасынан қаламмен сызылады. Топтағы бірінші оқушы оң жақ бөлігіне сұрақ жазады, келесі оқушы келесі домино парақшасының сол жағынан сол сұрақтың жауабын табады Жеке жұмыс өрнектердің мәнін табады,гул талына жазылған өрнектің мәнін табады да монумент суретінің адына қояды 2а тапсырма |
Дескриптор: Көбейтіндіні көбейткіштердің ауыстырып жаза алады1балл мәнін дұрыс есептейді 1балл Қатені таба біледі 1балл Топтар бірін бірі тапсырмаларды тексереді бағалайды Бірін бірі бағалау Санның кубын табады1балл Санның квадратын табады 1балл Өзін өзі бағалау
Дескриптор: - қысқаша шартын дұрыс құрады, сұрағын дұрыс анықтайды(1балл) -амал таңбасын дұрыс таңдайды, мәнін дұрыс есептейді(1балл) -жауабын толық жазады |
Қағаздан бүктеп жасалған ұшақтар «Мәңгілік Ел», «Тәуелсіздік монументі», «Бәйтерек монументі» суреттері, немесе слайд видео Бәйтерек монументі жайында видео «Тәуелсіздік монументі» жайында видео «Мәңгілік Ел» суреті қағаздан қиылған гул |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут «Бос микрофон» Үйге тапсырма № 6, 21 бет 2ә тапсырма |
Оқушы сабақта не үйренді? не қиын болды? қандай тапсырма қызықты тб сұрақтарға жауап айтады |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













